To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - KLimatyzacja

Marcin - 2011-06-07, 19:20
Temat postu: KLimatyzacja
Witam

czy ktos z Was regularnie jak producent przykazał sprawdza czynnik w klimatyzacji ? dużo Wam go ubywa po roku , dwóch ? jak szczelne sa nasze uklady klimatyzacji w Aveo ?

Anonymous - 2011-06-07, 19:33

Ja dałem odgrzybić klime na pierwszym przeglądzie i powiedzieli że poziom czynnika chłodzącego jest OK. Sam nic nie sprawdzam póki wszystko działa :)
bebe1 - 2011-06-08, 09:46

ja też nie robiłem nic z klimą przez 3 lata potem dałem do odgrzybienia i uzupełnienia koszt 180zł ale nie w serwisie GM//czynnika ubyło bardzo mało 0,1
Marcin - 2011-06-08, 11:16

aha , czyli raczej konstrukcja szczelna , wlasnie chcialem po dwoch latach oddac aby sprawdzili ile jest i ewentualnie dopompowali ale szkoda kasy skoro chlodzi
arekw81 - 2011-06-08, 12:50

Ja akurat mialem troche gorzej, po 2 latach czynnika ubylo lekko ponad 50% a w tym roku mialem wymieniana chlodnice klimy bo mrozow nie wytrzymala...
Maidenman - 2011-06-08, 16:55

Ja rozmawiałem z facetem do którego pojechałem odgrzybić i napełnić klimę a facet zrobił wielkie oczy i patrzy na mnie jak na idiotę. Mówi tak: "tak Wam wciskają ciemnotę, że trzeba uzupełniać klimę i Wy jak debile płacicie" :lol:

Po czym wyjaśnił że on nie oszukuje i że klimę napełnia się dopiero jak przestaje chłodzić. Póki działa to strata pieniędzy. Jedyne co trzeba to odgrzybiać. Jeśli układ jest szczelny to można wiele lat używać klimy bez napełniania. Dużo ludzi podobno oszukuje i wypuszcza środek chłodzący do butli a potem z powrotem go pompuje dokładając tylko kilka procent nowego. Oczywiście kasują jak za uzupełnienie całości. Ja bym zalecał wymianę środka chłodzącego co 2-3 lata i odgrzybianie 1 w roku.

Anonymous - 2011-06-08, 21:34

No ja to bym raczej jeździł autem i go serwisował PÓKI JEŹDZI, a nie dopiero jak gdzieś w polu stanę.
Z klimą podobnie - owszem, nie jestem zwolennikiem corocznego uzupełniania klimy, ale co 2-3 lata, tak. Bo z czynnikiem krąży olej. Jak czynnika nie będzie, to nie ma co krążyć, brak oleju to poważne koszty.
Jak komuś odpowiada jeździć "póki nie stanie", to ok. Ale to nie jest zalecane postępowanie i dobre dla auta i - wbrew pozorom - dla portfela właściciela.
A poza tym czynnika ZAWSZE ubywa - ot, tak to jest i kropka.

ryjek - 2011-06-08, 22:48

z tego co wiem to olej znajduje się tylko w sprężarce,jeśli nie ma czynnika w kilmatyzacji to ona wogóle się nie załancza,przynajmniej tak jest w oplu
Anonymous - 2011-06-08, 22:54

Olej krąży razem z czynnikiem chłodzącym.
Marcin - 2011-07-13, 18:51

no ja dzisiaj pojechalem do wartsztatu specjalizujacego sie w klimie - spuścili , zważyli, oczyścili, dodali :) - przez 2,5 roku jazdy ubyło tylko 50g - Pan z warsztatu był aż zdziwiony ze taka szczelna :)
Wasili - 2012-10-16, 09:38

Mam pytanie;czy do aveo II można zamontować klimę z aveo I lub z tych najnowszych.Bardzo proszę o informację jeśli ktoś wie.