To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Nadwozie - Korozja (wersja po liftingu)

Anonymous - 2014-02-10, 22:22

Gdzie masz uszkodzenia?
Jak tylko na zewnątrz to należy oczyścić z rdzy (np papierem ściernym) pomalować podkładem (cokolwiek, co poradzą w sklepie z farbami), a jak wyschnie, to dać lakier zaprawkowy, lub dorobiony pod kolor w sklepie z farbami (np. nabity w spray).
Jeśli masz typowy kolor (biały, czarny, srebrny) to możesz po prostu kupić hammerite :)
na rantach i tak nie będzie widać różnicy.
A to co napisałem o "fluidolu" to należy użyć od wewnątrz drzwi, ale jak jeszcze nie masz korozji.

martino14 - 2014-02-11, 15:42

Rdzawy nalot jest tylko od wewnątrz drzwi więc jak się ociepli to zdejmę boczki i pomaluje tym fluidolem.
Anonymous - 2014-02-11, 22:26

martino14 napisał/a:
Rdzawy nalot jest tylko od wewnątrz drzwi

Trochę nie rozumiem. Nalot jest widoczny jak się drzwi otworzy, czy nalot jest wewnątrz drzwi (pod boczkiem?

martino14 - 2014-02-12, 14:05

Nalot jest pod boczkiem.
Przeeemek - 2016-04-06, 19:56

A mi właśnie zgniły kompletnie progi. Dokładniej z tyłu na wysokości miejsca do ustawienia lewarka. Od spodu z lewej strony zrobiła się dziura. Straszne ale prawdziwe. Wszystko zardzewiało od środka. Najprawdopodobniej woda dostawała się do wewnątrz progu przez okrągłe otwory w przednich nadkolach. Z tyłu są zaślepione gumowymi zaślepkami a z przodu nie :-( . Czeka mnie w pip roboty i koszty.