To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Ruch drogowy - FOTORADARY

C77 - 2011-09-21, 10:16

mson napisał/a:
C77 napisał/a:
widzę że kolega też praktyk


Poprostu nie chciałem sobie zaśmiecać historii mandatowej :lol: która po dziś dzień jest czysta jak łza, pomimo tego że sporo jeżdzę.


To tak jak u mnie :mrgreen: i tego sobie wzajemnie życzmy ;-)

nieaktualne - 2012-08-02, 06:37

Jest już opublikowana pełna lista nowych fotoradarów > KLIK
patrykl - 2012-11-19, 08:46

Koledzy - CB z antenką kosztuje mniej niż niejeden mandat. Od czasu jak mam, żaden fotoradar mi nie straszny :-) Tylko na CB można się dowiedzieć o tych bardzo zakonspirowanych ...
mson - 2012-11-19, 14:33

To fakt, żeby tylko wszyscy posiadacze CB, tak ochoczo chcieli się informować...
C77 - 2013-08-12, 15:44



:twisted: :twisted: :twisted:

Krzysiek_81 - 2013-08-14, 18:55

A ja dopiero w drodze do pracy dowiedziałem się od zony, że przyszedł mandat z mojego wakacyjnego wyjazdu. Nie wiem jeszcze od jakiej formacji (to jeden z super-radarów, tych prostopadłościennych żółtych skrzynek), ale zawsze 100PLN.

Niewąsko się zdenerwowałem, bo pamiętam sytuację w której to zdjęcie było robione. Dokładnie w Słupsku na jednej z dróg dwujezdniowych-dwupasmowych przez kilka ładnych set metrów, jeb - wielki znak ograniczenie do 70, jadę 70, jeb - wielki znak ograniczenie do 70, jadę 70, ooo.. znak, że fotoradar, pstryk, ku@#a!

No i przyszło 67 przy ograniczeniu do 50, choć nie rzuciło mi się w oczy ŻADNE ograniczenie do 50 po tych kilku znakach z 70-ką. Tylko tyle, że się zdziwiłem dlaczego inni nagle zwolnili, i też zdjąłem nogę z gazu, choć tak jak mówię, byłem święcie przekonany, że jadę zgodnie z przepisami, ale jak widać w kolejnym miejscu fotoradar został postawiony by reperować budżet a nie zwiększać bezpieczeństwo na drogach, bo jeśli chodziłoby o bezpieczeństwo, to pod każdym znakiem o kontroli radarowej dawali by dodatkowo znak z odpowiednim ograniczeniem, a nie, że jak już cię uśpią serią takich samych ograniczej, to nagle prędkość zmniejszają i ustawiają radar.

EDIT: Fotkę wraz z pozdrowieniami przysłała Straż Gminna gminy Słupsk.

C77 - 2013-08-15, 10:55

Krzysiek_81, w ogóle nie podejmuj z nimi tematu,
albo rób jak wyżej napisano :twisted:

meteor - 2013-08-26, 15:52

Krzysiek_81 napisał/a:
No i przyszło 67 przy ograniczeniu do 50, choć nie rzuciło mi się w oczy ŻADNE ograniczenie do 50 po tych kilku znakach z 70-ką.
Może było skrzyżowanie? W Częstochowie też tak jest: 70/80 potem nagle zjazd-krzyżówka (bez znaku), fotoradar i wszyscy po heblach dają.

Alternatywą do tego powyżej może być list Cejrowskiego. Próbował już tego ktoś?

C77 - 2013-08-26, 16:36

Ja nie, bo GITD nie przesyła nawet zdjęcia z "wykroczenia" :twisted:
XaRaDaS - 2013-08-26, 17:45

Mnie zastanawia, czy ja dostanę jakąś fotkę w sobotę leciałem na działkę S8 w okolicach głębockiej stoi fotoradar i nawet nie wiem dokładnie ile można tam śmigać, czy jest to 90 km/h czy już jest 120 km/h, jechałem w sumie coś koło 130 i nie zauważyłem, żeby coś błysnęło :D za jakiś czas się może przekonam :twisted:
Harakiri - 2013-08-26, 20:13

Jak nie błysnęło to nie powinno przyjść, zawsze jest możliwość że fotoradar nie miał już miejsca w pamięci na kolejne fotki. :)
XaRaDaS - 2013-08-27, 09:21

Albo jechałem już tam prawidłowo, oznaczenie tego odcinka jest do bani, w sumie po ograniczeniu do 90 km/h jest wjazd na S i po nim o ile pamiętam to nie ma znaku z ograniczeniem.
C77 - 2013-08-27, 11:04

XaRaDaS, w takim razie musisz się liczyć z przyjściem korespondencji od pani Marleny :mrgreen: :twisted:


XaRaDaS - 2013-08-27, 11:28

Zobaczymy, jaki termin mają na to ?
C77 - 2013-08-27, 11:53

Art. 45. § 1. Karalność wykroczenia ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynął rok; jeżeli w tym okresie wszczęto postępowanie, karalność wykroczenia ustaje z upływem 2 lat od popełnienia czynu.
§ 2. W razie uchylenia prawomocnego rozstrzygnięcia, przedawnienie biegnie od daty uchylenia rozstrzygnięcia.
§ 3. Orzeczona kara lub środek karny nie podlega wykonaniu, jeżeli od daty uprawomocnienia się rozstrzygnięcia upłynęły 3 lata.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group