To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Nadwozie - Przygotowanie Cruza do zimy

Nostromo - 2011-10-13, 11:31
Temat postu: Przygotowanie Cruza do zimy
Jak przygotowujecie swoje Cruziaki do zimy ? Oczywiście nie pytam o opony, płyn itp bo to wiadomo. Interesuje mnie czy smaruje ktoś uszczelki od drzwi i czy coś innego robi.
C77 - 2011-10-14, 00:04

Ja chyba się zmuszę i w końcu założę chlapacze przed tą zimą :mrgreen:
leżą u mnie już od roku, ale z powodu obniżki na estetyce auta jaką powodują wciąż się wstrzymuję z ich zamontowaniem :-P
nawet się zastanawiałem czy ich nie pomalować w kolor nadwozia w całości bądź częściowo, tak jak robią to inni ale... nie tędy droga :roll:

adrian0311 - 2011-10-14, 11:35

C77 ja zamontowałem oryginalne chlapacze niedługo po zakupie w ASO i też obawiałem się że będą po prostu nieładnie wyglądać... ale nie jest tak źle są stosunkowo "małe" i nie rzucają się w oczy.... ale pomimo że właśnie nie są największe to chronią trochę przed zabrudzeniami... pamiętam że po pierwszej trasie jeszcze bez chlapaczy auto było takie brudne że szok ;)
Kubusiek - 2011-10-14, 18:04

mycie wosk recznie gruba warstwa ... silikon w sprayu na uszczelke calosc wnetrza silnika potraktuje wd40 .... na szybe wycieraczka bezdotykowa :) polecam progi tez silikonem przelece :) :lol:
Bruce1807 - 2011-10-17, 22:06

Witam. Chyba też się przekonam na chlapacze.. Zakładaliście już owiewki? qrcze na przyciski kapie ;p Niezły jest jeszcze biały smar w sprayu na zamki, autka mamy w miarę nowe ale też marzną/
user_02 - 2011-10-18, 14:06

Ja w tym roku kupiłem sylikon w sztyfcie, bo w spreyu to wszystko wokoło uszczelek jest popryskane.
Bruce1807 - 2011-10-20, 20:18

Ciężko do środka uszczelek się z tym dobić ale też może być.
Profil - 2011-10-28, 17:57

A co proponujecie jako dodatek do ropy/silnika w cruze na czas zimy, coby kryształkii się nie wytrącały w filtrze paliwa? Jest cała masa dodatków ale może ktoś z Was coś już lał z powodzeniem?
krucyfiks - 2011-10-28, 18:58

Olej napędowy to już nie ten z lat wstecz.Trzeba przyznać że szanujące się rafinerie jaki stacje paliwowe coraz rzadziej pozwalają sobie na lipę ,jeśli chodzi o jakość paliwa,chodź i tak wyjątki się zdarzają.Ja osobiście do swojego diesla staram się tankować paliwo tylko na sprawdzonych dużych stacjach o sporej przepustowości pojazdów i z reguły to paliwo wzbogacone nieco droższe.Minimalizując tym ryzyko ewentualnej nieuczciwej kombinacji na jakości paliwa.W grę wchodzą ORLEN ,SHELL,BP,STATOIL i to te które zostały wybudowane od zera,nie przejęte po ówczesnym właścicielu z tamtej epoki i ustroju gdzie często dysponują jeszcze starymi zbiornikami i mentalnością zakombinowania na boku.
Przez ostatnie lata jeżdżąc dieslem używałem zimowego paliwa oferowanego przez te stacje i nie miałem problemów. Nigdy nie dolewałem do zbiornika żadnych specyfików i uszlachetniaczy,a mrozy zdarzały się i to nawet spore.

lukaszz212 - 2011-10-29, 17:29

Ja tylko nasmaruje uszczelki na drzwich i tak u mnie nie ma tak srogiej zimy jak w Polsce :)