To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Wnętrze - Pod?okietnik

Cyb.org - 2011-12-03, 13:36
Temat postu: Podłokietnik
Macie jakieś sposoby na przytrzymanie firmowego podłokietnika w wysuniętej pozycji podczas jazdy? Jest to delikatnie mówiąc denerwujące, że ciągle się do tyłu przesuwa. :evil:
C77 - 2011-12-03, 13:55

Na międzynarodowym forum Cruze kiedyś coś takiego majstrowali,
wstawiali kawałek drewienka od spodu i dzięki temu podłokietnik możesz też otwierać w pozycji wysuniętej.

vera - 2011-12-07, 11:41

mam to samo. sam sie cofa ;-) troche siara zeby w nowym aucie kliny wbijac :) ale jak mus to mus.
C77 - 2011-12-14, 14:30

Heh gdzieś miałem nawet konkretne wymiary tych klinów, jak znajdę to wstawię :-)

[ Dodano: 2011-12-23, 12:19 ]
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią wstawiam prymitywne ale skuteczne rozwiązanie dla "uciekającego" podłokietnika w Cruze.

Potrzebna nam jest listewka o długości 7,7 cm, szerokości około 2,5 cm i grubości około 5 mm.

Po uzyskaniu długości 7,7cm obcinamy jej dwa przeciwległe narożniki w sposób widoczny na zdjęciu poniżej. Bez tego zastrzał nie będzie trzymał się na miejscu.

Następnie otwieramy podłokietnik, wysuwamy jego oparcie i umieszczamy zastrzał tak by siedział ciasno, w sposób widoczny na zdjęciu poniżej.

W ten sposób oparcie podłokietnika jest trwale zablokowane, a sam podłokietnik można otwierać w pozycji wysuniętej, co wcześniej nie było możliwe.

Powodzenia :-)

mwadon - 2011-12-20, 20:55

Czym blokujesz chowanie się podłokietnika? Widzę, że coś tam masz wciśnięte ;)
Major - 2011-12-21, 11:01

mwadon, mam tam takie pudełko po cukierkach ślazowych z Krakowskiego Kredensu, ale to nie jest ideał (jest trochę za duże :evil: ). Choć póki co działa na tyle, że zapomniałem już o tym upierdliwym, cofającym się podłokietniku. Czekam też aż C77 poda dokładne wymiary, to poszukam czegoś lepiej spasowanego :mrgreen:
mwadon - 2011-12-22, 09:17

C77 napisał/a:
Major napisał/a:
Czekam też aż C77 poda dokładne wymiary, to poszukam czegoś lepiej spasowanego :mrgreen:

Mam Ci podać wymiary pokrowców? :shock: :shock: :shock:

Kiedyś pisałeś, że ktoś montował w podłokietniku kawałek drewna aby go zablokować. Chodziło mu pewnie o jego wymiary ;-)

Major - 2011-12-22, 13:50

C77, w innym wątku pisałeś, że jak znajdziesz wymiary klina do blokowania podłokietnika, to wrzucisz na forum. I właśnie o to mi chodziło :-)
C77 - 2011-12-23, 12:26

mwadon napisał/a:
Kiedyś pisałeś, że ktoś montował w podłokietniku kawałek drewna aby go zablokować. Chodziło mu pewnie o jego wymiary ;-)

Właśnie edytowałem moją ostatnią wiadomość w wątku o podłokietniku dodając info na ten temat,
jeśli kogoś to interesuje to może tam spojrzeć i zastosować ten pomysł w praktyce :twisted:

cruze76 - 2012-10-19, 20:25

Ja od dealera dostałem extra podłokietnik zamiennik. Nie mam co prawda możliwości przesuwania przód-tył, ale nie mam takich problemów jak w przypadku oryginału.
C77 - 2012-11-21, 12:48

Ale ten problem jest banalny i od czasu w/w przeze mnie prymitywnego zastrzału kwestię zbyt łatwo cofającego się podłokietnika rozwiązano na kilka sposobów,
od oklejenia jakąkolwiek okleiną powierzchni w którą wsuwa się podłokietnik, zwiększając tym samym jej grubość, a co za tym idzie opór przesuwania podłokietnika,
aż po sprężyste przyciski/blokady pozwalające na blokowanie i odblokowywanie podłokietnika wedle uznania.
Ja zawsze jeżdżę na wysuniętym podłokietniku, więc mi zastrzał akurat pasuje :-)

ArturP - 2013-02-24, 12:36

Witam,

zrobiłem tą listewkę, ale jest bardzo za duża.

Rocznik produkcji mam 2012. Czy mógł się zmienić podłokietnik?

endriu333 - 2013-02-27, 12:42

sprężyste przyciski/blokady - jak to wygląda/ma działać?
bartasct - 2013-04-09, 20:16

NIe będę zakładał nowego tematu wiec zapytam tu.Czy podłokietnik w Cruzie ma jakąś blokadę jak jest wysunięty??
etac - 2013-04-09, 20:20

bartasct napisał/a:
NIe będę zakładał nowego tematu wiec zapytam tu.Czy podłokietnik w Cruzie ma jakąś blokadę jak jest wysunięty??

Jak sobie wystrugasz z patyczka. A tak na powaznie to taka cicha wada tego podlokietnika i sie nie blokuje