To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Podświetlenie tablicy rejestracyjnej w Cruze

rafic - 2014-11-17, 11:25

Dzięki bardzo maro! Poszukam ledów w sklepie ale o trochę niższej temperaturze barwowej niż 6000K. Może nawet w jakimś elektronicznym sklepie mi je podłączą dla orientacji jak świecą.
A tak btw to za co policja albo tym bardziej SKP ma się przyczepić do tego oświetlenia skoro żarówka będzie homologowana i oświetla tablicę światłem białym zgodnym z przepisami ?

pawelwaw84 - 2015-07-15, 19:40

Posiada ktoś może te LEDowe podświetlenie tablic rejestracyjnych z allegro do Cruze za ok. 60zł? Warto? Rzeczywiście plug&play? Do poprzedniego auta takie kupiłem i pół wieczoru musiałem podpiłowywać, żeby spasowały, ale samo działanie i wygląd był bez zarzutu...
berpa - 2015-07-15, 20:23

Ja założyłem zwykłe zamienniki LED-owe i pomijając fakt, że mi padły to było strasznie "oczojebne" w nocy, dla kierowców, którzy za mną jechali. Po prostu były za jasne. Dlatego nie wiem czy to dobry pomysł :roll:
xazaxpl - 2015-07-26, 12:58

a ja mam pytanie - nie moge znaleść tego na forum ( chyba nie ma ? :->
Jak wymienić te żarówki ? :oops:
Odkreciłem te dwie śrubki i nadal nie moge tego gniazda ( obudowy ) wyjąć z ta żarówką?
Czy ktoś może mi powiedzieć - bo nie chce urwać czegoś tam :)

mario78 - 2015-07-26, 17:43

Po odkręceniu śrub powinno wyjść, potem przekręcasz gniazdo z tą żarówką (jeśli dobrze pamiętam o jakąś 1/4 obrotu przeciwnie do wskazówek zegara :arrow:musisz popróbować ) i wyjmujesz żarówkę z klosza. U mnie jak wymieniali stycznik klapy to przycięli przy składaniu kable idące do żarówki tak że, były za krótkie i nie było dojścia żeby wyjąć żarówkę.
C77 - 2015-07-26, 18:45

mario78 napisał/a:
... U mnie jak wymieniali stycznik klapy to przycięli przy składaniu kable idące do żarówki tak że,
były za krótkie i nie było dojścia żeby wyjąć żarówkę.

A u mnie patałachy z ASO wyłamali z jednej strony plastik blokujący kabeki w listwie :twisted:

Przejeździł sobie w szczelinie między lampką a listwą jakieś 20.000 km :shock:
Przy samodzielnej naprawie stycznika odnalazłem skleiłem <ok>

C77 - 2015-09-01, 10:44

pawelwaw84 napisał/a:
Posiada ktoś może te LEDowe podświetlenie tablic rejestracyjnych z allegro do Cruze za ok. 60zł? Warto? Rzeczywiście plug&play? Do poprzedniego auta takie kupiłem i pół wieczoru musiałem podpiłowywać, żeby spasowały, ale samo działanie i wygląd był bez zarzutu...

Noeonizacja :roll:

rafic - 2015-09-01, 11:47

Podświetlenie rejestracji żarówkami OEM vs Philips White Vision:

Widać, że white vision świeci mocniej oraz bardziej biało.

C77 - 2016-09-15, 10:28
Temat postu: Śrubki oświetlenia tablicy rejestracyjnej w Cruze
endriu333 napisał/a:
Śrubki kupiłeś w Aso czy sklepie motoryzacyjnym?

Śrubki z Castroramy.

Oryginały mają 4 x 10 mm,
te z casto coś koło tego 4,2 mm x 10 mm czy x 13 mm
nie pamiętam dokładnie sprawdzisz na miejscu,
w każdym razie pasują jak ulał.

BTW. To najprawdopodobniej ostatni mój post na Forum,
wszystko co dobre kiedyś się kończy.

Trzymajcie się Przyjaciele! :wink:

berpa - 2016-09-15, 11:53

Cytat:
BTW. To najprawdopodobniej ostatni mój post na Forum,
wszystko co dobre kiedyś się kończy.