To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - [Aveo] alarm

artur35 - 2012-02-22, 21:34
Temat postu: [Aveo] alarm
Witam.Jestem posiadaczem Aveo 2008 z fabrycznym alarmem oraz centralnym zamkiem uruchamianym z przycisku w kluczyku.Zawsze przy zamykaniu samochodu z pilota migaly kierunkowskazy oraz byl sygnal dzwiekowy sygnalizujacy uzbrojenie alarmu i swiecila sie mala czerwona lampka przy zegarku.Od pewnego czasu przy tej samej czynnosci zamykania samochodu brak sygnalizacji kierunkowskazow, dzwiekowej i nieswieci sie lampka .Centralny zamek dziala ale alarm sie nie uzbraja.Przy otwieraniu z pilota kierunkowskazy migaja jeden raz.Moza ktos juz mial taki problem lub ma jakis pomysl .Bateria w kluczyku(pilocie) jest swiezo wymieniona.Pozdrawiam.
nieaktualne - 2012-02-22, 21:40

artur35 napisał/a:
Jestem posiadaczem Aveo 2008 z fabrycznym alarmem oraz centralnym zamkiem


Fabryczny? czy montowany w ASO ? bo z tego co wiem to raczej to drugie.

Masz jakieś dane odnośnie jaki tam jest zamontowany alarm? firma? model?

artur35 - 2012-02-22, 21:47

w salonie przedstawiciel mowil ze jest to alaram fabryczny.tylko wlasnie niewiem jaki jest tam alarm. :(nawet niewiem gdzie szukac nazwy czy modelu alarmu.
nieaktualne - 2012-02-22, 21:48

Cytat:
w salonie przedstawiciel mowil ze jest to alaram fabryczny


No to raczej "fabryczny" zamontowany w ASO.

artur35 napisał/a:
iewiem jaki jest tam alarm. :(nawet niewiem gdzie szukac nazwy czy modelu alarmu.


Musisz mieć wpis w dokumentach więc poszukaj.

artur35 - 2012-02-22, 21:49

pewnie masz racje

[ Dodano: 2012-02-22, 21:58 ]
jutro sprawdze w papierach bo teraz niemem ich przy sobie.a jest mozliwosc sprawdzenia modelu alarmu manualnie i wzrokowo ?


przejrzalem wszystkie papiery i nigdzie niemam modelu alarmu :(

poczytalem troche w necie i z tego co wiem to w aveo jest alarm DEST DOG 30 .dodam ze od czasu awari alarmu czyli jakis rok zdarzylo sie ze raz na jakies 5 miesiecy zadzialal poprawnie ale tylko raz.po ponownym zamknieciu juz niedzialal.podsumjac dziala gora 2 razy na rok :-) bezbzgledu na pore dnia czy warunki amosferyczne.

kiesiu14 - 2012-03-01, 10:12

Znajdź sterownik od alarmu i tam powinien być bezpiecznik 10A, który odpowiada za świecenie kierunkowskazów przy alarmie,
artur35 - 2012-03-01, 11:42

Gdzie ten sterownik moze sie znajdowac?
kiesiu14 - 2012-03-01, 11:49

U mnie był pod deską rozdzielczą pod kierownicą,taka mała skrzyneczka wielkości paczki papierosów. Jest tam zaślepka, pod którą znajduje się bezpiecznik. Innym miejscem może być lewa osłona kabli, zakręcona takim klipsem wielkości 5 zł.
artur35 - 2012-03-01, 12:02

Zaraz pojde do samochodu i zobacze ;-)
nieaktualne - 2012-03-01, 13:49

artur35 napisał/a:
dodam ze od czasu awari alarmu czyli jakis rok zdarzylo sie ze raz na jakies 5 miesiecy zadzialal poprawnie ale tylko raz.po ponownym zamknieciu juz niedzialal.podsumjac dziala gora 2 razy na rok :-) bezbzgledu na pore dnia czy warunki amosferyczne.


Skoro raz działa a raz nie to bezpiecznik raczej powinien być dobry. Ja bym raczej przejrzał całą instalację zarówno samą centralkę jak i jej podłączenia w instalację samochodu.

artur35 - 2012-03-01, 14:47

Problem rozwiazany.Upalony przewod przy kostce wchodzacej do wylacznika krancowego pod maska.Nowy wylacznik 12.00 pln w ASO,szybkozlaczka,izolacja termokurczliwa i gotowe.Wycialem stara kostke w ktorej upalil sie przewod,przewody ktore dochodzily do kostki podpialem bezposrednio pod wylacznik krancowy.Wrazie pytan prosze pisac.Pozdrawiam.
norbik11 - 2012-03-07, 18:32

witam. Chciałem bardzo podziękować artur35 , jego rozwiązanie sprawdziło się. Okazało się że kabelki w włączniku pod klapą silnika były uszkodzone, po zwarciu ich ( dopiero jutro kupie nową wtyczkę i zamontuje włącznik ) wszystko działa poprawnie. Lampka miga a kierunkowskazy działają przy zamykaniu i otwieraniu drzwi. Dzięki wielkie za pomoc.
artur35 - 2012-03-07, 18:53

Milo mi ze moglem pomoc :-)
Przeeemek - 2012-03-16, 23:07

Mam identyczny problem. Opisywany w innym poście. Z powodu niedawnych mrozów i braku czasu jeździłem bez alarmu. Ale z twojego opisu wnioskuje, że będę miał tą samą usterkę. Okazuje się, że jest to chyba typowy problem w Aveo.
artur35 - 2012-03-17, 16:50

Na to wyglada.Ja na poczatku posprawdzalem wszystkie czujniki w drzwiach ale jakto bywa w zyciu okazalo sie ze to ostatni czujnik jaki sprawdzilem czyli ten pod maska :)Widocznie to jakas "ukryta"wada naszych Aveo.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group