To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - S?abnie na drugim biegu

Biker - 2012-02-23, 08:53
Temat postu: Słabnie na drugim biegu
Poruszę temat problemu jaki pojawia się w miom Cruzie Diesel 2.0 LS 125 km. Po wrzuceniu drugiego biegu samochód traci moc do tego stopnia że jadac pod ostrą górkę samochód potrafi zgasnąć.
Czy miał ktoś taki problem. Ciekawi mnie jak sobie z tym poradzili w serwisie.

Kubusiek - 2012-02-23, 21:14

Wiesz nie mam diesla ale jezdze czasem roznymi i na przyklad w doblo 1.6 jtd na 2 biegu toczac sie ( 20 km/h)a obroty sa na poziomie 1000-1300 to gasnie :) jak mu deptam

zbadaj jakie masz obroty powod turbo dziura??
za duzy ładunek :)
moze paliwo nie teges

moze sie ktos wypowie :)

lukaszz212 - 2012-02-23, 22:21

Ja mam dokladnie ten sam silnik i tez 125 km i powiem ci ze poprostu on nie lubi na 2 biegu niskich obratow jak kolega powiedzial ze jest turbo dziura musisz mu poprstu troche bardziej depnac :) badz dluzej na 1 biegu bujnij go. Ja tam nie narzekam mi chodzi super i nawet tej dziurki nie czuje :)
Biker - 2012-02-24, 10:33

Rozumiem turbo dziurę ale czy moze samochód zgasnać pomimo depnięcia w gaz na 2 biegu? Mnie sie to zdarza.
DanielB50 - 2012-02-24, 13:53

Biker napisał/a:
Rozumiem turbo dziurę ale czy moze samochód zgasnać pomimo depnięcia w gaz na 2 biegu? Mnie sie to zdarza.


Spróbuj wyłączyć esp i tc - bo może one Cię zatrzymują -mi przy ruszaniu pod górką na bardzo śliskim w zimie nie raz zdusiło mi samochód a po wyłączeniu pokręcił kołami i ruszył. Może są zbyt czujne- sprawdzić na pewno nie zaszkodzi.

kysiow - 2012-02-24, 15:11

Ja mam ten sam silnik i nie mam takiego objawu. Mało tego, mogę nie dawać w ogóle gazu i samochód się toczy z prędkością c.a. 15km/h (nawet pod górkę).
Nostromo - 2012-02-24, 19:11

Ja też potwierdzam, 2 bieg , pod górę , nogi z pedałów i sam powoli ciągnie.
Nie tankowałeś jakiegoś syfiastego paliwa ? Może po zimie coś zostało w układzie.
Ja bym jechał na diagnostykę do ASO.

adrian0311 - 2012-02-25, 14:07

u mnie tez identyczny silnik i takiego objawu nie zauważyłem. Wiadomo że jeśli np w korku się poruszasz na 2 biegu i niskich obrotach w granicach powiedzmy 1200obr/min. to po depnięciu pedału gazu żeby się zebrać szybciej tak odrazu to nie nastąpi.. heh niestety az dojdzie do 1500 obr/min i turbinka się rozkręci. Może niektórych to denerwuje no ale z drugiej strony jeździć autem na 1000obr/ min to nie jest przyjemne ani dla samochodu ani dla kierowcy heh


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group