To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

LPG - Cruze 1.8 a LPG

endriu333 - 2015-11-05, 10:41

kolego elkolendo nie chcę Cię urazić ale oszczędności typu koszty "filtra gazu i powietrza" dla mnie osobiście są śmieszne - później przez takie właśnie akcje idzie opinia jaki to "gaz" jest zły.... nawet gdybym nie miał LPG to i tak filtr powietrza wymieniałbym przy zmianie oleju czyli przy 15 kkm - wiesz dla producenta jest bardziej korzystne aby silnik dostawał "zadyszki" bo producent wie, że mimo wszystko silnik zrobi swoje 100kkm nalotu jaki jest "zagwarantowany" a później - a później w interesie producenta jest to aby ten silnik jak najszybciej się "Tobie" posypał i kupił drugi ... a najlepiej drugie auto:) dlatego dla własnego interesu radzę regularną zmianę filtrów wbrew interwałom z ASO.... takie jest moje stanowisko ...
dobry1980 - 2016-02-13, 11:19

Czytam wpisy forumowiczow na temat LPG widze ze sa zwolennicy jak i przeciwnicy gazu.Moim zdaniem jest tak ze zalezy to od wielu czynnikow jak : firma instalacji gazowej,kto to zakłada oraz jak kolega wyzej wspomniaj jak dbamy o nasza instalacje.Ja wczesniej jezdzilem kilkoma autami z LPG i raczej nie narzekalem ale teraz w swoim cruzie nie zaloze gazu.Jak moj mechanik mowi ,,gaz jest do zapalniczek,ropa do traktorów a benzyna do samochodów ;-) ;-) ;-)
wszim - 2016-02-13, 11:34

Cytat:
.Jak moj mechanik mowi ,,gaz jest do zapalniczek,ropa do traktorów a benzyna do samochodów ;-) ;-) ;-)

...a mity do obalenia, głupota do wyplenienia, wiedza do przyswojenia, mechanicy do wyszkolenia.

berpa - 2016-02-13, 12:11

Pamiętam ile się kiedyś musiałem nachodzić i nabłagać żeby namówić znajomego mechanika aby się podjął serwisowania mojego Fiata Siene z LPG.
Facet twierdził, że tylko niemieckie wozy się nadają do jeżdżenia, a w historii samochodów zasilanych LPG są trzy kolejne, krótkie etapy: 1- Samochód jeździ na gazie, 2- Samochód jeździ już tylko na benzynie, 3- Samochód jeździ już tylko na sznurku.
Po kilku latach serwisowania mojego, fiatowskiego wozidełka mechanik kupił swojej żonie Fiata Punto LPG, a moja była Siena prawdopodobnie gdzieś jeździ do dzisiaj. :mrgreen: