To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

LPG - Programowanie wolnych obrotów (problem na LPG)

Adrian - 2012-03-05, 18:30
Temat postu: Programowanie wolnych obrotów (problem na LPG)
Witam.
Mam pytanko, mianowicie jak programuje się w Aveo 1.2 16V 2009r wolne obroty. Założyłem LPG i lekko falują wolne obroty (wskazówka obrotomierza stoi w miejscu) ale słychać i czuć jak faluje na wolnych obrotach. W serwisie byłem już parę razy i wymienili mi sondę lambda, a silnik jak falował tak faluje (ostatnio robili go 7 godz. i nie mam ochoty znowu tam jechać i czekać aż oddają mi samochód w takim stanie w jakim go zostawiłem) Chcę sobie wyczyścić silniczek krokowy ale nie wiem jak potem zaprogramować wolne obroty. Proszę o jakiś dokładny opis. Z góry dziękuję.

ultorrotlu - 2012-03-05, 19:06

Edit - znalazłem po polsku:

Procedura wuczania biegu jałowego

Poniższą procedurę uczenia się biegu jałowego wykonywać należy wtedy, gdy wykonywane będą jedna lub więcej czynności opisanych poniżej:
- wymiana modułu ECM na nowy
- wymiana zaworu IAC na nowy
- usuwanie osadu węglowego z korpusu przepustnicy
Włączyć zapłon.
Wyłącz zapłon (pozycja OFF) na 15 sekund.
Włącz zapłon (ZAŁ) na 5 sekund.
Wyłącz zapłon (pozycja OFF) na 15 sekund.
Uruchom silnik na przełożeniu postojowym/neutralnym (P/N).
Jeżeli samochód wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, włącz hamulec postojowy. Trzymając wciśnięty pedał hamulca, ustaw dźwignię zmiany przełożenia na D (jazda) na 1 sekundę, a następnie powróć do pozycji P (Parkowania). (tylko ECM firmy Siemens)
Rozgrzać silnik aż do osiągnięcia przez ciecz chłodzącą temperatury powyżej 85°C (185°F).
Przełącz na A/C ZAŁ na 10 sekund (jeżeli pojazd jest wyposażony w A/C).
Jeżeli samochód wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, włącz hamulec postojowy. Trzymając wciśnięty pedał hamulca, ustaw dźwignię zmiany przełożenia na D (jazda) na 10 sekund.
Przełącz na A/C WYŁ na 10 sekund (jeżeli pojazd jest wyposażony w A/C).
Jeśli pojazd wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, trzymając wciśnięty pedał hamulca, ustaw dźwignię zmiany przełożenia na pozycję parkowania/neutralną.
Wyłącz zapłon (WYŁ). Procedura przyuczania do trybu pracy biegu jałowego jest zakończona.
Odczekaj 15 sekund przed ponownym uruchomieniem silnika (tylko ECM firmy Siemens).

nieaktualne - 2012-03-05, 19:12

Adrian napisał/a:
Mam pytanko, mianowicie jak programuje się w Aveo 1.2 16V 2009r wolne obroty. Założyłem LPG i lekko falują wolne obroty

Falowanie obrotów występuje tylko na benzynie czy na gazie też?

Adrian - 2012-03-05, 19:46

Tylko na gazie faluje
nieaktualne - 2012-03-05, 19:51

Adrian napisał/a:
Tylko na gazie faluje

No to skoro Ci falują obroty tylko na gazie to programowanie biegu jałowego nic Ci nie da. Wina leży po stronie źle skalibrowanej instalacji LPG.

Montaż LPG odbył się w ASO ?

Adrian - 2012-03-05, 19:57

Tak w A S O bo mam jeszcze gwarancję na auto.
nieaktualne - 2012-03-05, 20:01

Adrian napisał/a:
Tak w A S O bo mam jeszcze gwarancję na auto.

To już wszystko tłumaczy :roll:

Instalacja to BRC SQ24 ?

user_02 - 2012-03-05, 20:08

A gdy założyło instalkę ASO, to można jechać na strojenie poza ASO nie tracąc gwarancji?
ASO raczej nie powinno się dowiedzieć :mrgreen: że pojechaliśmy do innego warsztatu 8-)

Adrian - 2012-03-05, 20:10

Tak to właśnie ta instalacja BRC seq.24
Adrian - 2012-03-05, 20:13

to co mam robić? Moge tak jeździć? Wątpię że w aso mi to ustawią.
user_02 - 2012-03-05, 20:16

Adrian napisał/a:

Ciśnij ASO żeby próbowali to naprawić, jest gwarancja to korzystaj, jak się skończy jedź do "normalnego" gazownika.

nieaktualne - 2012-03-05, 20:20

SebaSRS napisał/a:
A gdy założyło instalkę ASO, to można jechać na strojenie poza ASO nie tracąc gwarancji?
ASO raczej nie powinno się dowiedzieć :mrgreen: że pojechaliśmy do innego warsztatu 8-)

Dowiem Się dokładnie w tej kwestii i dam znać jak to jest.

Adrian - 2012-03-05, 20:20

będę musiał ale jak mam do nich jechać to mam dreszcze :-?

[ Dodano: 2012-03-05, 20:25 ]
Cytat:
Dowiem Się dokładnie w tej kwestii i dam znać jak to jest.

Ok będę czekał na odpowiedź. Dzięki wam za zainteresowanie i pomoc

nieaktualne - 2012-03-05, 20:25

Adrian napisał/a:

Ja na Twoim miejscu od razu podjechał bym do zaufanego i dobrego zakładu LPG w Twojej okolicy i zrobił bym całą kalibrację łącznie z programowaniem od zera ale póki co wstrzymaj się a ja się dowiem bo jeśli jest coś co może potem wskazać na ingerencję innego zakładu to w ASO będziesz miał problem.

Adrian - 2012-03-05, 20:28

Marco napisał/a:
Adrian napisał/a:

Ja na Twoim miejscu od razu podjechał bym do zaufanego i dobrego zakładu LPG w Twojej okolicy i zrobił bym całą kalibrację łącznie z programowaniem od zera ale póki co wstrzymaj się a ja się dowiem bo jeśli jest coś co może potem wskazać na ingerencję innego zakładu to w ASO będziesz miał problem.

Ok ja jeszcze raz umówię się w ASO i może teraz im się uda. I będę czekał na twoje info. Dzięki za pomoc i zainteresowanie tematem.