To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

LPG - Programowanie wolnych obrotów (problem na LPG)

miHu - 2012-03-07, 14:36

a nie mówiłem 8-)
etylinek - 2012-03-15, 20:55

ultorrotlu napisał/a:
Edit - znalazłem po polsku:

Procedura wuczania biegu jałowego

Poniższą procedurę uczenia się biegu jałowego wykonywać należy wtedy, gdy wykonywane będą jedna lub więcej czynności opisanych poniżej:
- wymiana modułu ECM na nowy
- wymiana zaworu IAC na nowy
- usuwanie osadu węglowego z korpusu przepustnicy
Włączyć zapłon.
Wyłącz zapłon (pozycja OFF) na 15 sekund.
Włącz zapłon (ZAŁ) na 5 sekund.
Uruchom silnik na przełożeniu postojowym/neutralnym (P/N).
Jeżeli samochód wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, włącz hamulec postojowy. Trzymając wciśnięty pedał hamulca, ustaw dźwignię zmiany przełożenia na D (jazda) na 1 sekundę, a następnie powróć do pozycji P (Parkowania). (tylko ECM firmy Siemens)
Rozgrzać silnik aż do osiągnięcia przez ciecz chłodzącą temperatury powyżej 85°C (185°F).
Przełącz na A/C ZAŁ na 10 sekund (jeżeli pojazd jest wyposażony w A/C).
Jeżeli samochód wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, włącz hamulec postojowy. Trzymając wciśnięty pedał hamulca, ustaw dźwignię zmiany przełożenia na D (jazda) na 10 sekund.
Przełącz na A/C WYŁ na 10 sekund (jeżeli pojazd jest wyposażony w A/C).
Jeśli pojazd wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, trzymając wciśnięty pedał hamulca, ustaw dźwignię zmiany przełożenia na pozycję parkowania/neutralną.
Wyłącz zapłon (WYŁ). Procedura przyuczania do trybu pracy biegu jałowego jest zakończona.
Odczekaj 15 sekund przed ponownym uruchomieniem silnika (tylko ECM firmy Siemens).

Czyli w przypadku auta bez A/C i na manualnej skrzyni wystarczy zrobić:
Włączyć zapłon.
Włącz zapłon (ZAŁ) na 5 sekund.
Uruchom silnik na przełożeniu postojowym/neutralnym (P/N).
Rozgrzać silnik aż do osiągnięcia przez ciecz chłodzącą temperatury powyżej 85°C (185°F).
Wyłącz zapłon (WYŁ). Procedura przyuczania do trybu pracy biegu jałowego jest zakończona.

nieaktualne - 2012-03-15, 21:54

Taj jak piszesz tylko przed programowaniem odłącz minusową klemę na około 15min no i najlepiej jest to zrobić po nocy jak silnik jest zupełnie zimny. Pamiętaj też aby w trakcie programowania nie dodawać gazu.
user_02 - 2012-03-19, 21:04

Adrian napisał/a:

No i jestem umówiony w Czakram w Mysłowicach. Zobaczymy co dalej :mrgreen: .Po wszystkim dam znać jak się to zakończyło i co było nie tak w moim Chevim.

I jak kolego po wizycie w Czakramie?

Adrian - 2012-03-22, 23:33

No witam. Przepraszam że tak długo nie pisałem ale jakoś nie mogę znaleźć czasu. A samochodzik po regulacji w Czakramie jest żyleta. Spalanie spadło i lepiej pracuje silnik (ciszej i równiej). Cała regulacja trwała 30 min. Mam nadzieję że teraz wszystko będzie już ok.

Pozdrawiam wszystkich.

nieaktualne - 2012-03-24, 09:19

Adrian, czy poniosłeś jakieś koszty za tą regulację?
Adrian - 2012-03-25, 15:56

Nie poniosłem żadnych kosztów. Zrobili mi to w ramach gwarancji. :-)