To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Nadwozie - Lusterko Aveo

danielosy - 2012-06-23, 22:36
Temat postu: Lusterko Aveo
Hay mam pytanie czy idzie zrobic cos z lusterkiem od kierowcy bocznym>tzn strasznie oddala mi nie umie sie do tego przyzwyczaic prawe ok ale te lewe szok trzebaby bylo cale lusterko kupic?albo daloby cos rade jak tylko szkielko wymienic wogole da sie szkielko wymienic prosze o porade?jak to wyglada cenowo itp dzieki
nieaktualne - 2012-06-24, 06:40

Są lusterka płaskie, sferyczne i asferyczne.

Można wymienić sam wkład (zwierciadło) który kosztuje nie wiele. Skontaktuj się z tą firmą KLIK i przedstaw im sprawę a oni Ci doradzą.

Pamiętaj tylko przy doborze szkła bo Aveo T250 ma lekko inny kształt niż T255.

danielosy - 2012-06-24, 14:23

Na str znalazlem 3 rodzaje oferuja a moge wybgac inne np asferyczne??


Rodzaje zwierciadeł
PŁASKIE Daje obraz rzeczywisty i niewielkie pole widzenia


SFERYCZNE (wycinek kuli o dużym promieniu) Daje obraz pomniejszony
ale dużo większe pole widzenia.

ASFERYCZNE Posiada dwie sfery dzięki czemu likwiduje martwe pole.
Zewnętrzny koniec zwierciadła jest bardziej podgiety
przez co w znacznym stopniu poszerza pole widzenia.





a jakie ja mam ze lusterko oddala??? chyba sferyczne???? bo nie pasuje nic z wyzej wymienionych punktow

garmin - 2012-06-25, 11:00

tak kolego prawdopodobnie masz sferyczne. Przy zamówieniu zwróć uwagę na to co marco napisał, bo są dwa rodzaje lusterek różnią sie obudową i wkładem. Sam w swoim zmieniłem na te nowsze bo sa lepiej profilowane i nie zachodzą tak wodą podczas jazdy w deszczu w porównaniu do tych ze starszych modeli. A pasują plug&play
chevy_power - 2012-06-25, 16:12

jak mi jakiś czereśniak obił prawe lusterko to szukałem na allegro i można wymienić sam wkład. Cena za wkład jest stosunkowo niska.
danielosy - 2012-06-25, 19:22

kolego garmin a mozesz napisac krok po kroku jak wyciales i dales nowe lustro do srodka?nie mam pojecia jak sie za to zabrac a jak juz bym wymienial to wole z tym co lepiej widac pole martwre czyli asferyczne tylko jak rozebrac stare i wlozyc nowe pomozesz??
nieaktualne - 2012-06-25, 21:18

Ja to ostatnio przerabiałem bo dostawiałem maty grzewcze :-D

Lusterko wraz z obudową jest zamocowane na czterech zaczepach do główki regulacyjnej. Wystarczy je wyszarpnąć i wychodzi bez żadnego problemu.

Jeśli masz zamiar kupić (wymienić) same zwierciadło to musisz rozdzielić szkło od obudowy. Wystarczy zamoczyć to w gorącej (nie wrzątek) wodzie tak aby plastik stał się bardziej plastyczny a wtedy rozdzielenie szkła od odbudowy do 10 sekund roboty.




danielosy - 2012-07-22, 23:52

a jest opcja jakiegos innego sposobu demontarzu samego lustra zeby nie demontowac calego lusterka?jak wyjac same lustro (bez czaskania go hehe)
nieaktualne - 2012-07-23, 05:55

danielosy napisał/a:
a jest opcja jakiegos innego sposobu demontarzu samego lustra zeby nie demontowac calego lusterka?


No jest! na pierwszej fotce od góry masz lustro z oprawą które schodzi bez demontażu całego lusterka.

danielosy - 2012-08-23, 20:31

wracam do tematu jeszcze raz bo mecze sie z tym lusterkiem :( wiec lusterko jest zamontowane na aucie i od srodka zgiolem maksymalnie w lewo wiec po prawej str zrobila sie wieksza szpara i tam wciskam palce zeby wyciagnac lusterko -wklad ale nie chce wyskoczyc
garmin - 2012-08-24, 00:47

on jest na zatrzaskach, musi wyskoczyć, ja na lusterku ustawionym prosto wkładałem dwa śrubokręty po dwóch stronach, podważam i samo wyskakuje, trzeba może śmielej pociągnąć bo tam nie ma innego sposobu.
danielosy - 2012-08-24, 15:29

ok wiec bede szarpac mocnej najwyzej peknie i tak bede wymieniac na nowe sprobuje twoim sposobem a martwi mnie tylko czy te zatrzaski sa do ponownego uzytku
nieaktualne - 2012-08-24, 16:31

danielosy napisał/a:
martwi mnie tylko czy te zatrzaski sa do ponownego uzytku


Są wielokrotnego użytku. Sam osobiście demontowałem i montowałem to dwa razy.

danielosy - 2012-08-24, 21:45

koledzy to cos takiego musze kupic?? 20zl plus 6przesylka http://allegro.pl/show_it...acf77d00be2ff62
user_02 - 2012-08-24, 21:53

danielosy napisał/a:
koledzy to cos takiego musze kupic?? 20zl plus 6przesylka http://allegro.pl/show_it...acf77d00be2ff62

Masz wybór :mrgreen: http://allegro.pl/listing...&category=18713



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group