To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Tuning - Przyciemnianie szyb

viperszn - 2013-10-09, 23:11

@silvan85 dzięki za info, podjadę i zapytam czy była by możliwość, a jak nie to chociaż żeby namiary dali na tą firmę
gck01 - 2013-10-10, 20:19
Temat postu: przyciemnianie szyb
możecie polecić jakiś zakład w okolicy warszawy (albo łodzi- jeżdżę do teściów 2 razy w miesiącu) gdzie dobrze przyciemnia szybki?
Arek21 - 2013-10-10, 21:29

Ja jeszcze dla silvana85 (Szczecin). Na ateście mam : FOLTECH , ul. Klonowica 14 tel 601 720 507 lub91 439 20 50. Robiłem tam jeszcze póżniej naklejanie folii na tylnym zderzaku i też się trzyma :) .
gck01 - 2013-11-04, 20:24

a może zorganizowalibyśmy jakąś grupowa usługę dla osób z mazowieckiego i nie tylko oczywiście na przyciemnianie szybek. myślę że chętni by się znaleźli dobry punkt polecany wybrać na pewno i cena byłaby promocyjna i reklama dla usługodawcy na forum by była.
ŁukaszP - 2013-11-04, 21:33

jakby co to jestem chetny :)
evien - 2014-05-20, 11:31

Witam,

Chciałem przyciemnić szyby w moim Cruze kombi. Czy kotś poleci mi kogoś z okolić Tarnów/Dębica? Dzwoniłem do AutoRingu i tam mi dali telefon do gościa który przyjezdża nawet do domu i okleja. Usługa 500 stów za caly tył. Tylko co mnie ciekawi to robi to bez zdejmowania szyb bocznych. Jak myślicie czy nie lepiej jednak ściągnąć szyby?

Dzięki za ewentualne odpowiedzi w temacie.

sobotaa - 2014-05-20, 12:11

Uważam że cena jest ok tym bardziej że właśnie przyciemniałem i zapłaciłem więcej, tak naprawdę to lepiej że nie wyjmują szyb tak uważam zawsze mniejsza szansa na uszkodzenie czegoś w drzwiach. Na pewno dają jakąś gwarancję na swoją usługę tak więc nie zastanawiałbym się. Można podejrzeć filmy w necie tam też nie wyjmują szyb.
Krzysiek_81 - 2014-05-20, 12:44

5 stów za 5 szyb (niezależnie od wielkości, liczą za sztukę czy oklejają trójkąt w tylnym słupku czy całą tylną szybę) to cena sprzed ok. 4 lat, więc też uważam, że jak najbardziej OK, poza tym płacisz za efekt - jak facet zmarnuje jedną folię, to zrywa z szyby i kładzie następną.

Co do zdejmowania szyb - sam robiłem to u siebie w Xsarze Picasso bez zdejmowania szyb pierwszy raz w życiu, i folia już trzyma się ponad 4 lata, a była to najtańsza "śniadaniówka" z jakiegoś marketu samochodowego, no i nie miałem wprawy. Jak ktoś robi to zawodowo, to nie będzie miał najmniejszego problemu z położeniem folii na zamontowanych szybach - dla niego jeszcze lepiej, czas to pieniądz, nie będzie musiał tracić czasu.

Gwarancję pewnie też jakąś dają, ale jak szyba jest dobrze oczyszczona, to nie ma prawa się w taką folią nic dziać - czy dobrze jest położona to będzie widać od razu, a o starzenie się folii pod wpływem słońca, etc. to tez bym się nie martwił, bo po swojej taniej folii nic nie zauważyłem.

evien - 2014-05-20, 12:55

Gawarancje daje z tego co mówił dożywotnią i na montaż i na folie., więc chyba się zdecyduje :)

Łukasz

nanoku - 2014-05-20, 13:26

Nie mam zielonego pojęcia jak wybrać folie. Czy jest jakaś zasada jaką folię wybrać i aby nie była za jasna ani za ciemna. Aby z zewnątrz za łatwo nie było widać co w środku i aby ze środka można było cokolwiek zobaczyć na zewnątrz.
Chcę cały tył u siebie zrobić. Wybiera się jakiś kolor folii? Czy dać typowo czarną. W jakich procentach przeźroczystości wypadałoby okleić aby to ładnie wyglądało. Pytanie w sumie do tych co oklejali.

sobotaa - 2014-05-20, 13:51

Ja mam wybraną folię Raycer 20, jest to średni stopień przyciemienia tak właśnie doradzili mi w zakładzie i też nie zależałoby mi żeby nic nie było przez nią widać.
Nie chciałem mieć szyb całkowicie czarnych jak węgiel. Brałem też poprawkę że nie zawsze się jeździ w dzień przy słonecznej pogodzie.
Ale to zależy jako kto lubi można spojrzeć na galerię aut z różnymi foliami i zadecydować co będzie najbardziej odpowiadało:

Galeria aut.

Każdy kto przyciemnia ma na pewno swoja markę folii i też jakiś wachlarz do zaproponowania .

kemoiz - 2014-05-20, 14:20

Generalnie to w zakładzie zanim się zdecydujesz przykładają kilka folii i sobie można wybrać. Ja ostatnio jeździłem passkiem z 95% przyciemnienia i jak dla mnie była dobra widoczność a z zewnątrz super wygląd (aczkolwiek nie było widać nic w środku).
nanoku - 2014-05-20, 14:27

Widzę, że bardziej pasuje na tył 20. To się czyta 20% przepuszczalności światła?
Na przód chyba nie warto się bawić w folie? Ładnie to wygląda ale czy te 70% nie spowoduje utrudnień np. w parkowaniu ciemną nocą na ciasnym parkingu? :)

kemoiz - 2014-05-20, 14:33

tak na tej galerii jest % przepuszczalności światła. W nocy jak mało światła dookoła na pewno utrudni. Ja się nie przejmuję bo i tak przez te małe szybki w HB nic nie widzę i parkuje na lusterka i kamerę cofania :P
sobotaa - 2014-05-20, 15:25

Przodu nie można przyciemnić oficjalnie, każda folia powoduje spadek przepuszczalności poniżej normy.

Niechodzi nawet o przeglądy które auto mogłoby nie przejść, lipa byłaby nie daj Boże po wypadku kiedy ubezpieczyciel odmówiłby wypłaty odszkodowania, a druga strona w sądzie mogłaby dochodzić rozszczeń za spowodowanie kolizji / wypadku chociaż wina mogłaby leżeć po jej stronie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group