To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Aveo - Ubezpieczenie nowego Aveo 4D a brak zni?ek

przedpel - 2012-10-21, 15:28
Temat postu: Ubezpieczenie nowego Aveo 4D a brak zniżek
Przymierzam się do kupna aveo 4d. Nie posiadam zniżek na OC i AC. Na stronie dealera jest napisane, że pakiet ubezpieczeń w cenie od 3,9% wartości zakupionego samochodu.

Czy mogę się spodziewać, że z powodu braku zniżek pakiet mnie może wynieść np. 5% wartości samochodu?
Nie chciałbym zapłacić za samochód 44000 a za pakiet ubezpieczenia 5 tysięcy.

Jak to jest z pakietami ubezpieczeniowymi u dealera. Proponują każdemu pakiet wart 3,9% wartości samochodu? Czy może tylko tym co mają zniżki...a tym bez zniżek np.5-6% wartości samochodu.

nieaktualne - 2012-10-21, 15:31

przedpel napisał/a:
Na stronie dealera jest napisane, że pakiet ubezpieczeń w cenie od 3,9% wartości zakupionego samochodu.


Jeśli jest tak napisane to tak zapłacisz.

kamix - 2012-10-21, 15:33
Temat postu: Re: Ubezpieczenie nowego Aveo 4D a brak zniżek
przedpel napisał/a:
Przymierzam się do kupna aveo 4d. Nie posiadam zniżek na OC i AC. Na stronie dealera jest napisane, że pakiet ubezpieczeń w cenie od 3,9% wartości zakupionego samochodu.

Czy mogę się spodziewać, że z powodu braku zniżek pakiet mnie może wynieść np. 5% wartości samochodu?
Nie chciałbym zapłacić za samochód 44000 a za pakiet ubezpieczenia 5 tysięcy.

Jak to jest z pakietami ubezpieczeniowymi u dealera. Proponują każdemu pakiet wart 3,9% wartości samochodu? Czy może tylko tym co mają zniżki...a tym bez zniżek np.5-6% wartości samochodu.


Pakiet - jest to najtańsza opcja dla osoby bez zniżek.

nieaktualne - 2012-10-21, 15:43

przedpel, pamiętaj tylko że taki pakiet promocyjny na poziomie 3,9% wartości danego samochodu obowiązuje tylko przez pierwszy rok i w następnym będziesz już liczony normalnie.
przedpel - 2012-10-21, 16:05

Marco napisał/a:
przedpel, pamiętaj tylko że taki pakiet promocyjny na poziomie 3,9% wartości danego samochodu obowiązuje tylko przez pierwszy rok i w następnym będziesz już liczony normalnie.


normalnie? tzn nie mogę przedłużyć pakietu na następny rok w tej samej cenie -10% za bezkolizyjną jazdę?

kamix - 2012-10-21, 16:09

Każdy salon ma tabelę z % pakietów.
Np. w pierwszym roku pakiet kosztuje 3,9%, w drugim roku 4,5%, w trzecim roku 5,5% itd.

Wartość samochodu spada, % pakietu rośnie, składka będzie spadała.

Nikt nie patrzy na zniżki jakie masz.

przedpel - 2012-10-21, 16:43

Dzięki za pomoc Marco i kamix.

Z innego tematu wyczytałem, że z pakietów u dealara można korzystać do 6ciu lat od zakupu samochodu.

Rozumiem, że jak korzystam z pakietu u dealara (faktycznie u ubezpieczyciela który ma z dealerem umowę) i nikt nie patrzy na zniżki...to np. po 2 latach w momencie zmiany ubezpieczyciela ten bierze pod uwagę poprzednie dwa lata?

Anonymous - 2012-10-21, 17:32

przedpel napisał/a:


Rozumiem, że jak korzystam z pakietu u dealara (faktycznie u ubezpieczyciela który ma z dealerem umowę) i nikt nie patrzy na zniżki...to np. po 2 latach w momencie zmiany ubezpieczyciela ten bierze pod uwagę poprzednie dwa lata?


Tak

nieaktualne - 2012-10-21, 17:42

przedpel napisał/a:
Rozumiem, że jak korzystam z pakietu u dealara (faktycznie u ubezpieczyciela który ma z dealerem umowę) i nikt nie patrzy na zniżki...to np. po 2 latach w momencie zmiany ubezpieczyciela ten bierze pod uwagę poprzednie dwa lata?


Tak jest jak piszesz ale trzeba uważać też bo nie w każdej firmie ubezpieczeniowej zniżki idą co rok po 10%. Są firmy które po pierwszym roku dają tylko 5% a są też firmy które 10% odliczają dopiero po 3 latach bezszkodowej jazdy.

Najważniejsze jest aby czytać dokładnie OWU i sprawdzać opcję dodatkowe.

sebek30091986 - 2012-10-21, 20:00

Jest taka opcja w salonach stała cena ubezpieczenia przez 3 lata podobnie jak opel chevi też oferuje tylko nie u każdego sprzedawcy trzeba się dowiedzieć
kamix - 2012-10-21, 20:07

sebek30091986 napisał/a:
Jest taka opcja w salonach stała cena ubezpieczenia przez 3 lata podobnie jak opel chevi też oferuje tylko nie u każdego sprzedawcy trzeba się dowiedzieć


Tylko, że to się w zasadzie nie opłaca.

Zakładajmy 3 lata bezszkodowej jazdy.

Wartość auta 50 000 zł
Stawka: 5% za 1 rok przez 3 lata
Składka 2 500 zł x 3 = 7 500 zł

albo

Wartość auta: 50 000 zł - 1 rok, 40 000 zł - 2 rok, 30 000 zł - 3 rok
Stawka: 5% pierwszy rok, 6% drugi rok, 7% trzeci rok
Składka: 2 500 zł + 2 400 zł + 2 100 zł = 7 000 zł

Widać co się bardziej opłaca.

przedpel - 2012-10-21, 20:44

Ok, dzięki za info.
Myślałem, że dealer bierze pod uwagę to, że nie mam zniżek i ubezpieczenie będzie jakieś kosmiczne typu 3-5 tysi.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group