To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Włącznik świateł z AUTO w Cruze

rafic - 2015-08-19, 15:26

LT+premium będzie miał. A można rozpoznać to właśnie po tym włączniku. Jeśli fabrycznie miał włącznik bez opcji auto to znaczy, że czujnika brak.
C77 - 2015-09-14, 14:18
Temat postu: Włącznik świateł Cruze
krecik napisał/a:
a ile kosztuje przelacznik auto

Używki oryginału chodzą między 60-150 PLN,
nowy oryginał potrafi nawet do 4 stów dochodzić :shock:
http://dochevroleta.pl/pl...e,-orlando/2609
możesz jeszcze kupić chiński zamiennik na ali i ebayu za jakieś 100-130 PLN

wszim - 2015-09-14, 21:28

Te zamienniki sa bardzo dobrej jakości. Nawet poniżej 100zł.
http://www.ebay.pl/itm/Ne...=item1e97eacb7e

C77 - 2015-09-18, 10:39

Można też kupić używany oryginał z Astry IV i tylko podmienić płytkę z podświetleniem <ok> (brak bipolarnych diod)

BTW. chyba nikomu już nie podoba się oplowskie podświetlenie tego przełącznika,
nawet właściciele opli robią jego podmiankę na inny kolor

A mnie chodzi po głowie zmiana podświetlenia przycisku tylnych p. mgielnych na czerwone a przednich na białe :-)

wszim - 2015-09-18, 22:07

<mysli> a to nie głupie. Mnie się ciągle mylą te podobne do siebie ikonki.
C77 - 2015-09-21, 17:46
Temat postu: Włącznik świateł Cruze halogeny
Mnie też często, rozpoznaje w dzień po tym co pojawi się na blacie,
myslę że nawet jedna czerwona załatwiłaby sprawę, druga od przednich może zostać w oryginale.

W międzyczasie podrzuciłem ten pomysł koledze który powyżej zmienił oryginalne podświetlenie w astrowskim włączniku, tak wyszło:

rafic - 2015-09-21, 23:18

wszim napisał/a:
Mnie się ciągle mylą te podobne do siebie ikonki.

Ja nie wiem Panowie jak Wy to robicie, że wam się to myli. Przecież to logiczne, że ten u góry to przednie a ten na dole to tylne światła przeciwmgłowe. I w sumie to nie wiem czy chciałbym robić taką choinkę na tym przełączniku. W chevi ten niebieski kolor podświetlenia jest bardzo fajny i elegancko wygląda w nocy. No chyba, że ma się opla z tym czerwonym odpustem :twisted:

C77 - 2015-09-22, 11:30

rafic, jeśli np. używam auta lub tych świateł sporadycznie to po prostu zwyczajnie zapominam
który przycisk jest od których p.mgielnych, nie zaprzątam sobie tym pamięci :-)
Co do logiki.... tylne lampy p. mgielne są wyżej niż przednie, a przyciski odwrotnie :-P

Projektanci z GM Daewoo zrobili bardzo mądre i ładne rozróżnienie kolorystyczne czerwono świecących w nocy wyłączników na panelach radia i klimy, awaryjnych
więc to byłaby jedynie fajna kontynuacja tego trendu <spoko>

Mała symulacja:

wszim - 2015-09-25, 21:49

Znasz sposób rozbierania tego przełącznika?
C77 - 2015-09-28, 11:56

Jasne, wszystko jest na 8 zatrzaskach.
Najpierw odciągasz te 6 po obwodzie, na końcu 2 w środku.
Kemoiz kiedyś pokazywał fotkę z zaznaczonymi zatrzaskami.

Przy podmiance trzeba będzie jeszcze sprawdzić jak tam jest z rezystorami, dla zbalansowanego, równomiernego świecenia obu przycisków.

mariuszg008 - 2015-11-20, 15:45

Witam użytkowników.
Dziś właśnie przeszczepiłem zwykły włącznik na taki z trybem AUTO
i potwierdzam taka podmiana jest sensowna bo wreszcie można wyłączyć światła przy uruchomionym silniku.

wasciu - 2015-12-29, 21:10

Panowie - a takie pytanie: mam przełącznik AUTO, niby spoko, ale w Polskim prawie czujnik światła nie jest potrzebny, bo trzeba jeździć na dziennych cały czas. Więc w praktyce mam ustawione światła na drogowe bez przerwy. Z drugiej strony tryb auto, poza samym zapalaniem/gaszeniem świateł w zależności od pory dnia oferuje np podświetlenie dojścia do auta po otwarciu zamka z kluczyka albo przed zapłonem zapala tylko światła postojowe. Jeśli mamy non stop światła w ustawieniu drogowych to nawet jeśli ustawimy to w komputerze na panelu środkowym, to nic nam drogi nie oświetli.

Tak więc... można jakoś przeprogramować tryb auto tak, żeby korzystać z "benefitów" auto, ale świecić drogowymi przez cały dzień ?

C77 - 2015-12-29, 22:01

Ha ha ha!!! :-D

wasciu, czy Ty masz Cruza sprowadzonego z zagranicy? :-)

wasciu - 2015-12-29, 22:20

Tak, mam Włocha ;)

Z bajerów przypomniało mi się jeszcze że w trybie "dziennym" panel środkowy świeci się trochę jaśniej. Jak jeżdże na trybie świateł drogowych to zawsze mam go lekko przyciemnionego, jakby była noc

Może w ASO mi to za drobną opłatą przeprogramują ?

C77 - 2015-12-29, 22:27

wasciu, Ty chcesz po prostu aktywować tzw. Skandynawię :mrgreen:
(czyli automatyczne zapalenie świateł mijania w porze dziennej)

czyli coś co fabrycznie mają aktywowane wszystkie Cruzaki idące na rynek PL,

oraz za dezaktywację czego wielu na forum było skłonnych oddać w ASO nawet 200 PLN :mrgreen:
lub pisać listy, apele i organizowac protesty do GM Poland że ona w ogóle jest i nie można jej wyłączyć :lol:

Oczywiście że możesz aktywować tą funkcję w ASO,
skasują pewnie tyle samo co innych za jej dezaktywację :mrgreen: