To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Tuning - Nowe Lampy Przednie do Cruze

JohnnyBeGood - 2016-03-24, 06:08

C77 napisał/a:
Przyznaje że ładnie wyglądają. Dostojnie.
Szkoda że takich nie dostaliśmy z fabryki :-(


Robimy większe zamówienie i kupujemy "sa skidkoj". :-D Tylko kto nam podłączy, żeby wszystko działało?

paszczakus - 2016-03-24, 10:05

mają silniczki poziomujące?
pool80 - 2016-03-24, 12:25

Przyznam, że wyglądają pro.
rafic - 2016-03-24, 17:52

Ładne. A jak wygląda sprawa tego pasa LED? Ma dwa tryby jasności, żeby użyć ich jako dzienne?
JohnnyBeGood - 2016-03-25, 21:01

rafic napisał/a:
Ładne. A jak wygląda sprawa tego pasa LED? Ma dwa tryby jasności, żeby użyć ich jako dzienne?

Słuszne wątpliwości. Patrząc na fotki brązowego Cruza z lampami za 450 USD odnoszę wrażenie, że to chyba jednak nie funkcjonuje tak jak powinno - brak zdjęcia pokazującego jak działają same DRLe. Coś mi się wydaje, że elektronika w europejskich Cruzach tego nie ogarnia i LED świecą tylko razem z mijania. W przeciwnym razie nasz Rusłan pochwaliłby się tak szpanerską funkcją. :-P
Wydaje mi się, że docelowo (w trybie Auto) powinny świecić tylko LED, a czujnik światła powinien ewentualnie uruchamiać mijania (w Oplu nazywają ową funkcję bodajże: "tunelowy czujnik oświetlenia"). Na rynkach, gdzie nie ma na stałe trybu skandynawskiego, czujnik światła przede wszystkim włącza automatycznie mijania, a natężenie oświetlenia zegarów to jedynie funkcja poboczna...

Boyka - 2016-03-25, 21:17

Te lampy sa mega! One maja homologacje na nasz europejski rynek?
paszczakus - 2016-03-29, 14:47

pierwsze 4 zdjęcia są z wyłączonymi mijania także do jazdy dziennej jak najbardziej się nadają...
Samuraj - 2016-04-05, 21:28

Witam. Wraca wątek ze światłami LED
tylnie : http://g01.a.alicdn.com/k...Tail-b-font.jpg
przednie : http://tuningplanet.pl/pi...main/4044_0.jpg

Rozmawiałem z dwoma sprzedawcami tych lamp i powiedzieli to samo nie mają homologacji europejskiej ale auto spokojnie przechodzi przegląd techniczny . Teraz pytanie czy te światła normalnie świecą i da się na nich jezdzić i liczyć na to że policja nie zatrzyma ? Znalazłem jeszcze taki wynalazek może się ktoś na ten temat wypowiedzieć bo jestem zielony http://pl.aliexpress.com/...storeId=1213121

JohnnyBeGood - 2016-04-05, 21:38

Samuraj napisał/a:
Rozmawiałem z dwoma sprzedawcami tych lamp i powiedzieli to samo nie mają homologacji europejskiej ale auto spokojnie przechodzi przegląd techniczny . Teraz pytanie czy te światła normalnie świecą i da się na nich jezdzić i liczyć na to że policja nie zatrzyma ?

Policja? A skąd będą wiedzieć, że to nie oryginał? Cruze to biały kruk na polskich drogach, jak pytałem ostatnio o świece w motoryzacyjnym, to pan sprzedawca długo szukał do PT Cruisera.... :-D Jest jeden warunek: nowe lampy nie mogą być "przebajerzone", bo wtedy zwróci to uwagę policjantów. Nikt na drodze w nowym samochodzie nie będzie sprawdzał, czy jest E - za to przeprawa może być z ubezpieczycielem, który w razie jakiejś podbramkowej sytuacji, może chcieć się wykpić od ponoszenia odpowiedzialności finansowej.

Samuraj napisał/a:
Znalazłem jeszcze taki wynalazek może się ktoś na ten temat wypowiedzieć bo jestem zielony http://pl.aliexpress.com/...storeId=1213121

To jakiś festyniarski wynalazek na rusko-chiński rynek. Tfu... :-/

Samuraj - 2016-04-05, 22:20

JohnnyBeGood napisał/a:
Samuraj napisał/a:
Rozmawiałem z dwoma sprzedawcami tych lamp i powiedzieli to samo nie mają homologacji europejskiej ale auto spokojnie przechodzi przegląd techniczny . Teraz pytanie czy te światła normalnie świecą i da się na nich jezdzić i liczyć na to że policja nie zatrzyma ?

Policja? A skąd będą wiedzieć, że to nie oryginał? Cruze to biały kruk na polskich drogach, jak pytałem ostatnio o świece w motoryzacyjnym, to pan sprzedawca długo szukał do PT Cruisera.... :-D Jest jeden warunek: nowe lampy nie mogą być "przebajerzone", bo wtedy zwróci to uwagę policjantów. Nikt na drodze w nowym samochodzie nie będzie sprawdzał, czy jest E - za to przeprawa może być z ubezpieczycielem, który w razie jakiejś podbramkowej sytuacji, może chcieć się wykpić od ponoszenia odpowiedzialności finansowej.

Samuraj napisał/a:
Znalazłem jeszcze taki wynalazek może się ktoś na ten temat wypowiedzieć bo jestem zielony http://pl.aliexpress.com/...storeId=1213121

To jakiś festyniarski wynalazek na rusko-chiński rynek. Tfu... :-/



Ale , że co na zasadzie ktoś we mnie walnie i nie zwróca mi kasy za naprawe bo miałem " lewe " światła ?

C77 - 2016-04-05, 23:22

Kurde ale w tym wątku naśmiecone! Aż nie chce mi się tego sprzątać! :mrgreen:

Co chińskie światła i ich homologacja mają z zakupem Cruza 1.7 czy 2.0?? :evil:

JohnnyBeGood - 2016-04-06, 18:11

C77 napisał/a:
Co chińskie światła i ich homologacja mają z zakupem Cruza 1.7 czy 2.0?? :evil:

Pytanie do Samuraja. Ja tylko chciałem być miły. :oops:

szczuplin - 2016-04-06, 21:50

Z doświadczenia życiowego - pracuje w mundurowce ;) z takimi lampami może być różnie. Trafisz na nadgorliwca co Ci dowód zabierze - fakt tylko 1% będzie tego szukał. Reszta nie będzie się zagłebiać (no chyba, że się im podpadnie) :lol:
zdzis.michal - 2016-04-11, 16:33

W nr 15/2016 Motoru z dnia 2016-04-11 jest opis testu przeprowadzonego na diodowych zamiennikach żarówek H4.
Ogólnie, pomimo, że chiński zestaw diodowy LED H4 jest nielegalny (brak homologacji), nie wypadł całkiem źle. W dwóch punktach pomiarowych nastąpiła poprawa oświetlenia o przeszło 70%, wzrost oślepienia oraz przekroczenie limitu olśnienia o przeszło 50%. Wystąpił również problem z montażem, to jest kolizja radiatora z osłoną.
Zainteresowanych dokładnymi danymi odsyłam do artykułu w Motorze.

Niemniej jednak zestaw jest nielegalny i grozi zatrzymaniem rejestracji i mandatem.

C77 - 2016-04-11, 19:18

paszczakus napisał/a:
mają silniczki poziomujące?


Te konkretne nie mają - bo koreańskie wersje na rynek wewnętrzny ich nie miały,
Być może będzie jakaś wersja pod innymi numerami z silniczkami, bo zostawione jest na nie miejsce,
w tej opcji przysłonięte plastikiem - ponoć jakby wykroić tą maskownicę to można by wstawić silniczek z naszej wersji świateł,
ale kolega odpuścił, nie zależało mu na nich (chociaż myślał pierwotnie że przyjdą z korektorami).



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group