To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Wyciek p?ynu ch?odz?cego

fortii - 2012-10-29, 11:32
Temat postu: Wyciek płynu chłodzącego
Witam , zauważylem dzisiaj rano plame plynu chlodzacego pod moim nowym AVEO auto nie ma jeszcze tygodnia czy taka sytuacja mogla nastapic ? Czy podczas rozgrzania auta zostal wyrzucony nadmiar plyny ?
tomekrus - 2012-10-29, 11:45

to juz wiesz dlaczego dostałes dobry rabat :)
joke ofkors

jesteś pewien że to płyn chłodzący, jaki jest obecnie stan płynu? auto stało na zewnątrz?

fortii - 2012-10-29, 11:49

hehe no pewnie dlatego dostalem taka cene ale pomijajac to,pewny ze to plyn jestem na 99% zielony kolor o takiej lepkiej konsystencji , autko stalo na zewnatrz a przed tym zanim to zobaczylem (tzn przed zaparkowaniem) odbylem dosyc ostra jazde i czuc bylo ze auto jest mocno rozgrzane ale nie ma tu wskaznika temp i chu... nic nie wiadomo .

[ Dodano: |29 Paź 2012|, o 11:50 ]
stan plynu zobacze dopiero jak zona wroci z pracy ale wyciek nastapil z prawej strony spod silnika. Musze zobaczyc czy wezyki sa suche itp

Wasili - 2012-10-29, 12:12

Ja jestem ze starej szkoły i mimo zapewnień że obecnie nie docieramy samochodów to przez 1000 km nie przekraczałem 3000 obr.Dzisiaj po prawie trzech latach tylko cyka i zero problemów tak jak poprzednio z matizem.
fortii - 2012-10-29, 12:16

ja tez jezdze w miare spokojnie tzn nie mule auta ale tez nie przeginam przeciez to nie sa wyscigowki staram sie jezdzic do 3 tys obrotow ale z przyczyn losowych musialem dac mu troche wiecej nie wiem czy to moze byc tym spowodowane przeciez nie powinno sie tak stac - moim zdaniem . Czy ktos mial kiedys taka sytuacje albo moze jakos doradzic czy dzwonic do serwisu ?
chevy_power - 2012-10-29, 14:55

jak silnik będzie zimny looknij na poziom płynu. jak będzie poniżej MIN zajedź do ASO i powiedz, że jest problem :-) ja tak zrobiłem jak mi płyn do spryskiwaczy zamarzł (był uzupełnianiy przez ASO) i mi naprawili usterkę w 30 minut ;-)
JMLPARTS - 2012-10-29, 19:33

Nie ma znaczenia czy auto jet tygodniowe czy roczne z tym należy jechac do serwisu!
garmin - 2012-10-30, 00:05

Jesteś pewien że to plama z twojego samochodu ?? znam przypadek kiedy facet reklamował usługę u mechanika bo widział plamy pod samochodem a okazało się że pod jego firmą lało sie z innego pojazdu :D koniecznie sprawdź poziom płynu
tomekrus - 2012-10-30, 08:40

pewnie mój post nic nie wniesie ale ja mam inny kolor płynu chłodzacego - różowy :)
donbartolo - 2012-10-30, 12:44

No to jak już mówimy o postach nic niewnoszących to czy płyn hamulcowy nie ma koloru zielonego?
fortii - 2012-10-31, 09:38

macie racje , wyciek musial byc kogos innego autko jest suchutkie jak pustynia i w aucie nie ma zadnego plynu o kolorze zielonym , wszystko jest rozowe!!!dziekuje Wam serdecznie , nowe auto i czlowiek panikuje z byle pwoodu. Pozdrawiam i szerokiej drogi podczas weekendu