To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Wnętrze - Aveo T300 Nawiew na szybe przednia

etac - 2012-11-05, 13:44

donbartolo napisał/a:
A czy w takim razie ktoś może mi wytłumaczyć czemu nie ma tej informacji o włączeniu, jaki jest cel tego?

Pewnie taki sam jak wyłaczenie kontrolki DPF w momencie wypalania filtra. Tutaj tez uznali skoro chcesz nawiew tylko na szybe tzn. masz problem z parowaniem przedniej szyby, a wszyscy wiemy ze właczenie klimatyzacja pomaga usunąc to parowanie w sposob znaczacy. A tak jak bys mial kontrolke to szybko bys to wylaczał i nie byłoby takiego efektu jak zamierzał to osiagnąc producent.

tomekrus - 2012-11-05, 14:01

w sumie jest tez i plus tego - nie trzeba w takim razie właczać klimy co jakiś czas w zimie żeby pochodziła

chcesz później włączyć w kwietniu a tu klops...

kicor - 2013-01-05, 01:42

ŁukaszK napisał/a:
W nowym Aveo po przełączeniu nawiewu tylko na szybę klima uruchamia się automatycznie i tak ma być. Może to być nieco mylące, bo mimo załączenia się sprężarki klimy, kontrolka klimy się nie zapala, więc można twierdzić, że klima nie działa.

Witam
trochę dziwna ta sytuacją z tą klimą, ja w swoim T300 zmieniając ustawienia nawiewu odnoszę wrażenie że nie włącza się klima. Mam silnik 1,2 i powiem że jest odczuwalna różnica kiedy klima jest włączona a kiedy nie. Także uważam że jak się nie zapala to się nie włącza i taki stan nie może istnieć.
Świeci-działa, nie świeci-nie działa sprawa jasna.

conductor - 2014-04-06, 13:57

W moim T300 1,3 też klima się nie włącza automatycznie.
player1 - 2014-05-08, 14:48

Spróbuj poszukać na stronce http://www.skraplaczesamochodowe.pl być może znajdziesz jakiś artykuł na ten temat, jak nie to możesz też do nich napisać maila z pytaniem, powinni Ci pomóc.
rajtkezjusz - 2015-09-07, 00:45

Mam nieodparte wrażenie , że załącza mi się klima przy położeniu pokrętła w kierunku szyba i szyba/nogi. Nie świeci się wtedy lampka klimy jak przy klasycznym załączeniu ,ale obroty silnika wzrastają i auto jest lekko mułowate-tak jak przy załączonej klimie. Tak jakby klima byłą załączona ..incognito.
Czy w t300 pokrętło zdejmuje się podobnie jak w poprzednich modelach? Pytam, bo tutaj na forum koledzy mający poprzednie modele znaleźli ,że pod pokrętłem jest mikro styk ,który po przekręceniu pokrętła w poz. szyba załącza klimę ,wystarczy zdjąć pokrętło, mikro styk odwrócić i po kłopocie. Proszę o poradę bardziej doświadczonych-jak zdjąć pokrętło od kierunku nawiewu?

C77 - 2015-09-07, 11:44

rajtkezjusz napisał/a:
Proszę o poradę bardziej doświadczonych-jak zdjąć pokrętło od kierunku nawiewu?

Szkoda zachodu, to nic nie da.
To że klima włącza się za każdym razem przy nawiewie na szybę nie wynika z tego że jest w pokrętle jakiś tajny przełącznik :-)

rajtkezjusz - 2015-09-07, 14:00

W poprzednich modelach jest mikrostyk ktory to powoduje,moze tutaj też. Jest ma forum fotka jak go usunąć,ale nie ma słowa o modelu t300 ,dlatego pytam

C77 - 2015-09-07, 23:17

Więc Ci odpowiadam że w przypadku generacji T300 jest tak samo jak w przypadku Cruze i Orlando, i to od dawna znany problem w tych modelach
http://forum.chevrolet.or...?t=1068&start=0
jednych irytuje, drugim jest niewygodne, trzecich wkurza, a jeszcze inni próbują szukać rozwiązania.

Jeśli jesteś uparty i chcesz ściągać pokrętło to proszę bardzo.
Nasze Forum potrzebuje prekursorów :-)

rajtkezjusz - 2015-09-08, 06:57

nie będę ruszał,łatwiej auto wymienić :->
C77 - 2015-09-08, 10:40

To też może nie być łatwe bo GM i inni już stosują tą zasadę
już we wszystkich swoich samochodopodobnych produktach.
Amerykanizacja psia mać :-P

Micho_z - 2015-09-09, 04:27

C77 napisał/a:
To też może nie być łatwe bo GM i inni już stosują tą zasadę
już we wszystkich swoich samochodopodobnych produktach.
Amerykanizacja psia mać :-P

robią to dla innych bo Amerykanie z reguły nie myślą lub są tak leniwi, dlatego próbują to robić za nich. Cały system jest zrobiony w pewnym porządku którego się przestrzega i da się żyć. ot i wszystko na ten temat ;-)

C77 - 2015-09-09, 23:44

Wiesz, skoro jankesom takie wyręczanie od myślenia pasuje to niech u siebie przy tym zostaną,
ale po co od razu przeszczepiać ten typ bezmyślności do Europy? :-)

Ja swoim gościom z USA normalnej kawy nie podaje, bo wiem że by po niej padli jak muchy,
z drugiej strony nie wyobrażam sobie picia "kawy" w której widać dno :-)

Dlatego najlepiej aby każdy pozostał przy swoich przyzwyczajeniach do samodzielnego myślenia lub braku myślenia i nie narzucał drugim nieodwołalnych rozwiązań (nie da się wyłączyć tej klimy trwale),
ale GM wie lepiej, iczuje chyba że ma misje uszczęśliwienia wszystkich na siłe :-P

Micho_z - 2015-09-10, 04:40

C77 napisał/a:
Wiesz, skoro jankesom takie wyręczanie od myślenia pasuje to niech u siebie przy tym zostaną,
ale po co od razu przeszczepiać ten typ bezmyślności do Europy? :-)

Ja swoim gościom z USA normalnej kawy nie podaje, bo wiem że by po niej padli jak muchy,
z drugiej strony nie wyobrażam sobie picia "kawy" w której widać dno :-)

Dlatego najlepiej aby każdy pozostał przy swoich przyzwyczajeniach do samodzielnego myślenia lub braku myślenia i nie narzucał drugim nieodwołalnych rozwiązań (nie da się wyłączyć tej klimy trwale),
ale GM wie lepiej, iczuje chyba że ma misje uszczęśliwienia wszystkich na siłe :-P

masz rację kolego ale jak widać pomysłodawca ma to w doopie, co do kawy to osobiście wolę te jasnopalone. znam to na przykładzie piwa, to tutaj(czytaj siki Weroniki) można pić wiadrami i jedynym efektem jest częste korzystanie z toalety.

teraz z drugiej strony, jakby nie było to Sonik jest przystosowany na europę, w ustawieniach można zmienić mile na km/h, stopnie Fahrenheita na Celsjusza oraz paliwo z F/E na 1/0. to wg mnie i tak dużo. nie wiem jak z autami z wyższej półki Chevroleta, też nie da się takich rzeczy ustawić??

narzekacie na ceny części, tutaj części do Cheviego są śmiesznie niskie, tarcze ok 60$ czyli coś ok 4h pracy ale tarcze np do audi Q7 na przód to koszt 700$. generalnie części do europejczyków są wysokie i tak samo w europie.

są rzeczy których nie jesteśmy w stanie przeskoczyć, jeżdząć w PL Vectrą GTS 3.2 V6 nie miałem problemu z wymianą części na lepsze niż oryginał a Chevy to wyższa półka cenowa jak widać ;-)

rajtkezjusz - 2015-09-10, 08:38

Nawet bym się skusił na rozebranie o poznanie,oraz sfotografowanie części z nawiewu,ale...jak widzę od tyłu jak to jest poskładane,to nie będę grzebał-obawiam się,że po złożeniu do qpy wszystko zaczęło by trzeszczeć,a tego nie znoszę