To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Alarm antyw?amaniowy

guzik1978 - 2012-11-10, 22:18
Temat postu: Alarm antywłamaniowy
Czy ktoś wie, jak sprawdzić działanie alarmu antywłamaniowego w naszych Orlandach? I czy jakoś ewentualnie można go programować?
ŁukaszK - 2012-11-11, 19:55

Odsunąć szybę, zamknąć drzwi i uruchomić alarm pilotem. Następnie włożyć rękę przez otwartą szybę i otworzyć drzwi od środka - alarm musi zadziałać. Programować się go nie da.
guzik1978 - 2012-11-13, 21:43

Dziś alarm sprawdzony, działa wedle powyższej instrukcji sprawdzającej ;) . Dzięki za pomoc.
meowth - 2012-11-15, 18:04

jedyne co można zaprogramować to blokadę drzwi z uruchomieniem alarmu
działa to tak, że przy otwartych drzwiach kierowcy naciskamy 'zamknnij' przycisk z kłódeczką i gdy zamkniemy drzwi, np z drugiej strony to po pewnym czasie auto zarygluje wszystkie drzwi i włączy alarm, trzeba pamiętać aby mieć kluczyk przy sobie :)

guzik1978 - 2012-11-15, 21:56

Ale zamkniemy te same drzwi, czyli kierowcy? A nie te z drugiej strony od pasażera? ;) Od zewnątrz albo od wewnątrz od strony kierowcy?
meowth - 2012-11-16, 19:33

w sumie przy włączonej funkcji to nie ważne które drzwi otworzysz i wciśniesz 'kłódkę zamkniętą', po trzaśnięciu drzwiami rygle się zamkną i włączy się alarm - jest to najszybsza opcja na zatrzaśnięcie kluczyków w środku :-)
tutaj prezentacja YT:
http://youtu.be/rfJI8TB1sww

guzik1978 - 2012-11-16, 21:55

tylko,że ja nie mam takiej wersji auta z takimi ustawieniami:).
meowth - 2012-11-17, 13:56

nie pisałeś o jaką wersję chodzi a u mnie taka jest więc napisałem :-)
guzik1978 - 2012-11-17, 22:03

LT:)
gregoryka - 2013-06-02, 12:55

ŁukaszK napisał/a:
Odsunąć szybę, zamknąć drzwi i uruchomić alarm pilotem. Następnie włożyć rękę przez otwartą szybę i otworzyć drzwi od środka - alarm musi zadziałać. Programować się go nie da.

Ja mam wersje LT. O ile po aktywowaniu alarmu otwarcie drzwi skutkuje "wyciem" to machanie ręką przez otwarte okno (stojąc na zewnątrz pojazdu) nie daje żadnego efektu. A w instrukcji coś pisze o "monitorowaniu wnętrza". W moim drugim aucie (lacetti kombi - alarm dokładany przez ASO) takie machanie ręką momentalnie aktuwuje alarm. Więc do czego służy ta migająca "buła" pod przednią szybą ?
W mojej wersji auta nie posiadam również opisywanego w instrukcji wyłącznika "funkcji monitorowania" który powinien znajdować się na podsufitce w okolicy przednich lampek.

Czy więc w wersji LT alarm jest okrojony tylko do funkcji "otwarcia drzwi, klapy, bagażnika". W takim razie wychodzi że można rozwalić szybę i spokojnie buszować po samochodzie bez aktywowania larmu ? Czy w Waszych wersjach Orlando też tak jest ?

etac - 2013-06-02, 13:02

gregoryka napisał/a:
ŁukaszK napisał/a:

Ja mam wersje LT. O ile po aktywowaniu alarmu otwarcie drzwi skutkuje "wyciem" to machanie ręką przez otwarte okno (stojąc na zewnątrz pojazdu) nie daje żadnego efektu. A w instrukcji coś pisze o "monitorowaniu wnętrza". W moim drugim aucie (lacetti kombi - alarm dokładany przez ASO) takie machanie ręką momentalnie aktuwuje alarm. Więc do czego służy ta migająca "buła" pod przednią szybą ?
W mojej wersji auta nie posiadam również opisywanego w instrukcji wyłącznika "funkcji monitorowania" który powinien znajdować się na podsufitce w okolicy przednich lampek.

Czy więc w wersji LT alarm jest okrojony tylko do funkcji "otwarcia drzwi, klapy, bagażnika". W takim razie wychodzi że można rozwalić szybę i spokojnie buszować po samochodzie bez aktywowania larmu ? Czy w Waszych wersjach Orlando też tak jest ?

W Polsce nie sprzedaja Chevroletów z pełną funkcja alarmu, wiec wnetrze jest niemonitorowane - niestety, nawet w wersji LTZ. Wyjatkiem moga byc te auta niby sprowadzone z Holandii

aro05 - 2013-06-03, 13:55

etac_owiec napisał/a:
gregoryka napisał/a:
ŁukaszK napisał/a:

W Polsce nie sprzedaja Chevroletów z pełną funkcja alarmu, wiec wnetrze jest niemonitorowane - niestety, nawet w wersji LTZ. Wyjatkiem moga byc te auta niby sprowadzone z Holandii

Moj Orlando, to samochod na rynek francuski, sprobuje wiec z ciekawosci pomachac przez otwarte okno:)

etac - 2013-06-03, 17:28

aro05 napisał/a:
etac_owiec napisał/a:
gregoryka napisał/a:
ŁukaszK napisał/a:

Moj Orlando, to samochod na rynek francuski, sprobuje wiec z ciekawosci pomachac przez otwarte okno:)

Najpierw zobacz czy masz te czujniki na podsufitce przy lampce.

C77 - 2013-06-03, 20:23

Kto ma czujki na obudowie konsoli na podsufitce ten ma czujniki ruchu :-)

Ostatnio w salonie widziałem to w kilku Cruzakach, więc się pozmieniało i dla MY2013 zaczęli to montować dla LT też.

etac - 2013-06-03, 20:29

C77 napisał/a:
Kto ma czujki na obudowie konsoli na podsufitce ten ma czujniki ruchu :-)

Ostatnio w salonie widziałem to w kilku Cruzakach, więc się pozmieniało i dla MY2013 zaczęli to montować dla LT też.

W tych z specyfikacja na Holandie ktore do Nas sciagneli bo sie tam nie sprzedały, ale jak jestem w bledzie to moze w moim tez bedzie - ale na to musze czekac do konca miesiaca.