To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Wnętrze - [Spark] Filtry kabinowe montowane w ASO

Anonymous - 2012-12-08, 18:55
Temat postu: [Spark] Filtry kabinowe montowane w ASO
Może komuś się przyda mała informacja na temat filtrów montowanych w ASO

- w sierpniu byłem z moim Sparkiem (M300) na I przeglądzie, po 15tys km

- wymieniono filtr kabinowy na filtr GM (stary włożono w oryginalne pudełko nowego i zostawiono w samochodzie)

- od jakiegoś czasu nawiew chodził nieco głośniej, ale moja myśl: "ten typ tak ma"

- zaczęła się zima i problemy:
- problem z odparowaniem szyb
- przy temp. zewnętrznej -5 do utrzymania przyzwoitej temperatury wewnątrz konieczne było użycie 3 biegu wentylatora

Zacząłem się zastanawiać co jest nie tak i.... wyrzuciłem filtr kabinowy :D
Nagle wystarczył "niepełny" I bieg na utrzymanie temperatury przy -5.
Włożyłem z ciekawości fabryczny filtr i z nim nie ma problemów. Dmucha jak bez filtra i nagle zrobiło się cicho w samochodzie (już nie słychać tak wentylatora).
Więc jak ktoś ma problem z ogrzewaniem, to zwróćcie uwagę na filtry kabinowe, jakie wam montują w ASO.

etac - 2012-12-08, 19:29
Temat postu: Re: [Spark] Filtry kabinowe montowane w ASO
pwalczak napisał/a:
Może komuś się przyda mała informacja na temat filtrów montowanych w ASO

- w sierpniu byłem z moim Sparkiem (M300) na I przeglądzie, po 15tys km

- wymieniono filtr kabinowy na filtr GM (stary włożono w oryginalne pudełko nowego i zostawiono w samochodzie)

- od jakiegoś czasu nawiew chodził nieco głośniej, ale moja myśl: "ten typ tak ma"

- zaczęła się zima i problemy:
- problem z odparowaniem szyb
- przy temp. zewnętrznej -5 do utrzymania przyzwoitej temperatury wewnątrz konieczne było użycie 3 biegu wentylatora

Zacząłem się zastanawiać co jest nie tak i.... wyrzuciłem filtr kabinowy :D
Nagle wystarczył "niepełny" I bieg na utrzymanie temperatury przy -5.
Włożyłem z ciekawości fabryczny filtr i z nim nie ma problemów. Dmucha jak bez filtra i nagle zrobiło się cicho w samochodzie (już nie słychać tak wentylatora).
Więc jak ktoś ma problem z ogrzewaniem, to zwróćcie uwagę na filtry kabinowe, jakie wam montują w ASO.

Ostatnio ASO dostaja jakies dziwne te filtry i nie dotyczy to tylko Sparka. Chodzi o te zwykle papierowe, bo te weglowe nadal są dobre, a niestety ten pierwszy to filtr weglowy. Przy nastepnym przegladzie chyba znowu sam kupie filtry na allegro - weglowy.

Anonymous - 2012-12-09, 09:37

Dokładnie. Ten nowy, co założyli to wygląda niczym tektura z naciągniętym materiałem.