To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - DRL-e do Cruza

C77 - 2013-03-24, 18:14

Spokojnie :-)
Niech kolega Barus nam to tutaj wszystko przedstawi i opisze,
bo to jego autorski pomysł jest 8-)

etac - 2013-03-24, 18:18

C77 napisał/a:
Spokojnie :-)
Niech kolega Barus nam to tutaj wszystko przedstawi i opisze,
bo to jego autorski pomysł jest 8-)

Wczoraj rozmawialismy tez na temat Spark'a i tez da rade jak ominac ta glupia automatyke. Gosciu jest niesamowity!
Ja niestety nie mam zgody na publikacje jego pracy.

huri_khan - 2013-03-25, 07:02

huser_01 napisał/a:
Kosztowało mnie to 140 zł i czteropak piwa.

+ DRL bez homologacji :)

Szkoda że nie ma pozwolenia na opis

C77 - 2013-03-25, 12:28

user_01 napisał/a:
...Gosciu jest niesamowity!

Heh, też to jakoś już od początku wyczułem,
dlatego tak usilnie zachęcałem aby zarejestrował się na naszym forum i tu przedstawiał swoje pomysły 8-)

Dla tych, którzy nie znają tego kolegi to tylko powiem w skrócie, że m.in
przeanalizował on wszystkie (119) przewody wchodzące do modułu BCM i wie dokładnie od czego one są :twisted: 8-) :mrgreen:

huri_khan napisał/a:

Szkoda, że nie ma pozwolenia na opis

Barus już się zarejestrował na forum,
a wcześniej pisał, że na pewno włączy się do dyskusji tutaj, tylko teraz ma deficyt czasu.
Także musimy poczekać...

endriu333 - 2013-03-25, 14:51

no to czekamy na jego wypowiedź - z chęcią można mu zapłacić za jego pracę tylko niech da do siebie namiary...
etac - 2013-07-12, 12:45

SebaSRS napisał/a:
Zobaczcie:
Wczoraj (11.07.2013r.) auto było już u dilera, a klientowi dadzą dopiero 16.07.2013r., w ASO auto będzie przez 5 dni - pracownicy będą pewnie opijać, żeby etac_owiec z reklamacjami nie jeździł :mrgreen:

Dzisiaj odbieram fakture, poniedzialek rano rejestracja i popoludniu wyjazd od dealera godzina 18.00

edit: no i kolejna niespodzianka - nie ma szans wyłaczenia swiatel, tak jak było w moim poprzednim. No coz trzeba bedzie pogmerac co zrobil? Soft? Czy kable?

Vito - 2013-07-12, 22:51

To jest problem z tymi światłami :( Znowu coś pozmieniali gady w BCM :(
jfx - 2013-07-15, 13:17

etac_owiec napisał/a:
SebaSRS napisał/a:
Zobaczcie:
Wczoraj (11.07.2013r.) auto było już u dilera, a klientowi dadzą dopiero 16.07.2013r., w ASO auto będzie przez 5 dni - pracownicy będą pewnie opijać, żeby etac_owiec z reklamacjami nie jeździł :mrgreen:

Dzisiaj odbieram fakture, poniedzialek rano rejestracja i popoludniu wyjazd od dealera godzina 18.00

edit: no i kolejna niespodzianka - nie ma szans wyłaczenia swiatel, tak jak było w moim poprzednim. No coz trzeba bedzie pogmerac co zrobil? Soft? Czy kable?

Z tego co mi powiedzieli panowie w serwisie temat wyłączenia świateł mijania zależny jest od komputera. W jednym da się wyłączyć w innym nie. Specjalnie o to pytałem bo chciałem założyć okrągłe LED-y w miejsce przeciwmgielnych. Przed odbiorem samochodu w końcu nie dowiedziałem się czy się da czy nie... Podobno LED-y w ASO 1200 zł ale tego tez nie potwierdzili...

etac - 2013-07-15, 13:22

jfx napisał/a:
etac_owiec napisał/a:
SebaSRS napisał/a:
Zobaczcie:

Z tego co mi powiedzieli panowie w serwisie temat wyłączenia świateł mijania zależny jest od komputera. W jednym da się wyłączyć w innym nie. Specjalnie o to pytałem bo chciałem założyć okrągłe LED-y w miejsce przeciwmgielnych. Przed odbiorem samochodu w końcu nie dowiedziałem się czy się da czy nie... Podobno LED-y w ASO 1200 zł ale tego tez nie potwierdzili...

Jak beda miec pelna funkcjonalnosc to zaplace, tylko gdzie ci tak powiedzieli. W poprzednim mialem pelna automatyke po malych przerobkach w instalacji. Jesli tak zrobia to zaplace.

jfx - 2013-07-16, 13:04

no ale LED-ów dziennych jak nie było tak nie ma :( i pewnie pozostanie się nam z tym pogodzić... :)
etac - 2013-07-16, 13:07

jfx napisał/a:
no ale LED-ów dziennych jak nie było tak nie ma :( i pewnie pozostanie się nam z tym pogodzić... :)

Temat w trakcie analizy. Dostawca znaleziony, z problemami elektrycznymi jesteśmy w trakcie analizy.
Czas realizacji 4-6 miesiecy :evil:

AdamT - 2013-07-16, 14:11

W dalszym ciągu jest zachowane to, że po włączeniu w dzień p. mgielnych wyłączają się mijania?
Wito1985 - 2013-07-19, 17:25
Temat postu: Światła do jazdy dziennej
Witam,
Czy w cruze rok produkcji 2013 wersja LT sa swiatla do jazdy dziennej i ktore sie swieca?

etac - 2013-07-19, 17:37
Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
Wito1985 napisał/a:
Witam,
Czy w cruze rok produkcji 2013 wersja LT sa swiatla do jazdy dziennej i ktore sie swieca?

W EU nie ma w zadnej wersji swiatel do jazdy dziennej zwanych tez DRL, a w dodatku nie da sie wylaczyc swiatel podczas pracy silnika, gdzie taka opcja była dostepna jeszcze w 2012 roku.

Z tego co wiadomo to funkcja DRL jest jedynie dostepna w Kanadzie i funkcja ta jest wykonywana przez reflektor glowny poprzez zmniejszenie napiecia na zarowce swiatel drogowych, tylne sa wtedy wylaczone.

Wito1985 - 2013-07-19, 18:21
Temat postu: Re: Światła do jazdy dziennej
user-01 napisał/a:
Wito1985 napisał/a:
Witam,

W EU nie ma w zadnej wersji swiatel do jazdy dziennej zwanych tez DRL, a w dodatku nie da sie wylaczyc swiatel podczas pracy silnika, gdzie taka opcja była dostepna jeszcze w 2012 roku.

Z tego co wiadomo to funkcja DRL jest jedynie dostepna w Kanadzie i funkcja ta jest wykonywana przez reflektor glowny poprzez zmniejszenie napiecia na zarowce swiatel drogowych, tylne sa wtedy wylaczone.

Czyli rozumiem ze swiatla zarowno przednie i tylnie caly czas sie pala?