To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Świeci kontrolka Air Bag

etac - 2013-07-02, 18:39

orzech napisał/a:
No niestety błąd powrócił jakieś dwa tygodnie temu :-/ Teraz już wiem, że czeka mnie wycięcie kostek i zlutowanie przewodów na stałe.


Ja dobrze oczyscilem styki pododginalem i problem znikl. A Astra II była tez slynna z tego powodu

pawellodzwdz1 - 2013-10-27, 23:04

witam tez mam podobny problem z poduszkami kontrolka się świeci a w kompie od air baga pokazuje ze napinacz kierowcy jest do zrobienia i poduszka boczna pasażera. to pasażera polutować pod siedzeniem?? a z tym napinaczem kierowcy??
Lacetti2005 - 2013-10-31, 22:20

Moim zdaniem polutować dwa i kierowcy i pasażera potem wykasować błędy.
Oczywiście lutować ale najpierw odłączyć akumulator. :!:

iskat1973 - 2013-11-01, 08:43

Może sie wypowiedzą koledzy którzy to robili.....jak w praktyce to wygląda ?? ? Bo miejsca miedzy tyłem a przodem mało, przewody krótkie i jak tam sie wbić z lutownicą i cyną ?? ? Polutowac na sztywno, a nie lepiej zamienić stare złącze na zwykłą kostkę z koncowkami męska-damska ?? ?? Jakbym potrzebował wyjąć fotel z przodu to muszę ciąć przewody polutowane tak ?? ??
Lacetti2005 - 2013-11-01, 22:25

Jakbym tego nie robił to bym nie pisał.

Dasz fotel do przodu, odepniesz zapinki przewodu i miejsca jest bardzo dużo.

Nie pomyl przewodów najpierw skręć je potem podgrzej daj kalafonię (nie pastę) na rozgrzany przewód przyłóż cynę i po wszystkim poczekaj jak wystygnie - potem tylko izolacja i jest OK.

Co do wyjmowania fotela to w jakim celu chcesz go kiedyś wyjmować ?

Pamiętaj wcześniej odłącz akumulator.

XaRaDaS - 2013-11-05, 11:39

Lacetti2005 napisał/a:
Jakbym tego nie robił to bym nie pisał.

Dasz fotel do przodu, odepniesz zapinki przewodu i miejsca jest bardzo dużo.

Nie pomyl przewodów najpierw skręć je potem podgrzej daj kalafonię (nie pastę) na rozgrzany przewód przyłóż cynę i po wszystkim poczekaj jak wystygnie - potem tylko izolacja i jest OK.


Ile tam jest przewodów ? bo myślę, że lepiej zastosować jakąś szybkozłączkę :?:

Lacetti2005 napisał/a:
Co do wyjmowania fotela to w jakim celu chcesz go kiedyś wyjmować ?

Pamiętaj wcześniej odłącz akumulator.


Żeby naprawić fotel ? wiem, nie często się wyjmuje, ale dlatego wyżej dałem o szybkozłączce ;)

Lacetti2005 - 2013-11-05, 21:27

Mogą być złączki - jednak zawsze z czasem to połączenie może dać np. większy opór dla prądu i problem powróci.
XaRaDaS - 2013-11-06, 08:30

Lacetti2005 napisał/a:
Mogą być złączki - jednak zawsze z czasem to połączenie może dać np. większy opór dla prądu i problem powróci.


Jak się dobrze zaizoluje to raczej nie powinno być problemów, zresztą przecież to się nie dzieje od razu, lecz po kilku latach, mojemu stuknie w styczniu 6 lat i jakoś nie miałem problemów z tym, ale wolę wiedzieć na przyszłość gdzie to znaleźć i co zrobić :D

Piotr-D - 2014-01-25, 18:29

Witam!
Mam ten sam problem czyli świecąca kontrolka airbag. Czy kolega "orzech" może się ze mną skontaktować-jesteśmy z tego samego miasta a potrzebuję zdiagnozować/usunąć usterkę/świecącą kontrolkę.

kazik111267 - 2014-02-11, 18:48

Miałem ten sam problem, Byłem u trzech mechaników - brak oprogramowania .polecono mi "jcar" TYCHY - zrobili od ręki - 40zł.
Piotr-D - 2014-02-12, 08:35

Dzięki piękne :-) za info.U mnie w okolicy nie znalazłem fachowca,albo nie potrafiłem znależć. Ale właśnie poradziłem sobie (korzystając z rad na forum)-jak? Zakupiłem kabelek (Vag KKl) kolega przelutował kabelki ,wmontował przełącznik -działa na pinie 7 (silnik,skrzynia) lub pinie 13 (poduszki). Oprogramowanie czeskie "Chevrolet Explorer v1.1" Działa rewelacyjnie. Koszt: kabelek-25zł z przesyłką,przelutowanie i montaż przełącznika-duże piwo ;-) ,oprogramowanie-free.
kazik111267 - 2014-02-20, 12:11

Po kilku dniach ,znowu zaświeciła poduszka. Już miałem jechać na warsztat , a tu problem znikł. ALE ,po naprawie lampka chwile migała i gasła a teraz świeci ciągle kilka sekund i gaśnie ( tak miałem przed pierwszym błędem) Czy ma to znaczenie jeśli tak to jakie.
Lacetti2005 - 2014-02-20, 19:01

Niestety ponownie został odczytany błąd - od tej pory lampka będzie świeciła różnie do ciągłego zaświecenia włącznie.

Jedyne prawidłowe zachowanie to powinna mrugać i zgasnąć.

kazik111267 - 2014-03-09, 12:14

Zaczęła świecić ciągle , pojechałem znowu . Pogrzebali coś przy kostce pod fotelem kierowcy ,wykasowali błąd na razie jest ok. Teraz nic nie płaciłem.
Lacetti2005 - 2014-03-09, 19:01

Czyli najwyższy czas to polutować :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group