To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Cruze - HELP: Problemy, usterki, i takie tam ró?ne

kiniu - 2012-03-04, 08:09

user_01 napisał/a:
xyz napisał/a:
Masz rację. Dodaj tylko, że niektóre CRUZY mają przegląd co 30 000 km lub co roku.
Pozdrawiam.

które?

Mi po ostatnim przeglądzie w książce serwisowej wpisał następny przegląd za kolejne 30 tyś km. Może coś się ostatnio pozmieniało.

http://fanklub.chevrolet....er=asc&start=30

Ale po pierwszym przeglądzie w książkę wpisali następny po kolejnych 15 tyś, więc albo się pomylili albo robią jak im pasuje.

xyz - 2012-03-05, 07:27

Przeglądy co 30 000 km obowiązują dla rocznika 2009, silniki benzynowe. O innych nie wiem.
BigMac - 2012-03-05, 12:52

xyz napisał/a:
Przeglądy co 30 000 km obowiązują dla rocznika 2009, silniki benzynowe. O innych nie wiem.

Masz racje, takie byly informacje, ale pozniej to sie zmienilo i bodajze od 2011 roku byla informacja w salonach, ze wszystkie auta beda mialy robione przeglady co 15,000km.

Pozdrawiam,

BigMac

SanDiego - 2012-03-05, 19:27

xyz napisał/a:

Ja mam od nowości wbite, że co 15 000 lub co rok, zależy co wczesniej

SanDiego - 2012-03-18, 09:33

A na drzwiach, na fotce powyżej, chyba rdza wylazła ;/
ryjek - 2012-03-18, 11:14

szpetne to masz na tych drzwiach,kiedy do lakiernika ? rdza rzecz normalna mam małe obicie na kancie drzwi i też mi się rdza pojawiła
SanDiego - 2012-03-18, 12:07

a no mam, jakaś łajza mi obtarła przy uniwerku ;/

Nie wiem jakie koszty. czy warto

SanDiego - 2012-03-18, 19:28

Ja jutro jadę, to powiem :D
grzegorz - 2012-04-23, 19:47

Mam pytanko z innej beczki, czy zaobserwowaliscie w swoich autach coś jakby syczenie czy też delikatne tarcie przy wciskaniu pedału hamulca u mnie słychać to tylko przy uruchomionym silniku. Dźwięk jest niezbyt głośny i nie wiem czy występował wcześniej, a może to normalny odgłos pracy wspomagania. Hamulce wydają się działać poprawnie, wolałbym jednak nie stracić hamulców podczas jazdy.
SanDiego - 2012-04-23, 20:54

Taki jakby efekt poduszki, to znak, że ABS nie śpi :D
grzegorz - 2012-04-23, 22:47

Dzieki panowie, tak to jest jak jakiś dzwięk zacznie człowieka prześladować, na który wcześniej nie zwracał uwagi.
endriu333 - 2012-04-30, 07:55

no i temat powrócił. Jakiś czas temu o tym pisałem ale się przypomnę - może pojawią się nowe pomysły.... Mój Cruzik 1.8benzyna+lpg znów nie odpala tak jak trzeba. Co drugie- trzecie odpalenie trzeba kręcić rozrusznikiem około 5 sekund ....po uruchomieniu auta (zawsze odpala) silnik pracuje idealnie zarówno na benzynie jak i na gazie.... ostatnio serwis wgrał nowe "mapy" faktycznie to pomogło - przez dwa tygodnie tylko raz dłużej mi odpalał....ale teraz jak zacząłem jeździć na klimatyzacji to niestety problem powrócił .... jestem otwarty na sugestie :)
kamix - 2012-04-30, 18:48

endriu333 napisał/a:
no i temat powrócił. Jakiś czas temu o tym pisałem ale się przypomnę - może pojawią się nowe pomysły.... Mój Cruzik 1.8benzyna+lpg znów nie odpala tak jak trzeba. Co drugie- trzecie odpalenie trzeba kręcić rozrusznikiem około 5 sekund ....po uruchomieniu auta (zawsze odpala) silnik pracuje idealnie zarówno na benzynie jak i na gazie.... ostatnio serwis wgrał nowe "mapy" faktycznie to pomogło - przez dwa tygodnie tylko raz dłużej mi odpalał....ale teraz jak zacząłem jeździć na klimatyzacji to niestety problem powrócił .... jestem otwarty na sugestie :)

Nie znam do końca tematu (nie śledziłem poprzednich postów), ale może za mało benzyny masz w baku? Miałem kiedyś auto w gazie i jak było benzyny na 1/4 zbiornika to dłużej kręcił, natomiast jak była połowa palił na dotyk.

endriu333 - 2012-04-30, 22:10

dzięki za sugestię ale to nie to - paliwa mam bardzo dużo. Najprawdopodobniej natomiast rozjechały się mapy wtrysku krótko i długoterminowe - cokolwiek to znaczy - gazownicy (nie z ASO) mówią, że to na 99% przez to i już jestem zapisany na przyszły wtorek w celu usunięcia "usterki" a raczej skalibrowania całego systemu zarówno gazowego jak i benzynowego bo to musi z sobą "grać" w 100%.Pozdrawiam.
herodek - 2012-07-22, 17:10

Witam mam problem zaświeca się kontrolka CHECK ENGINE i vag pokazuje błąd sądy lambda za katalizatorem. Byłem już trzy razy w serwisie, tam tylko widocznie kasują ten błąd który z powrotem powraca. Czasem kontrolka CHECK ENGINE sama gaśnie ale to tylko na chwilę. Miał ktoś z was taki przypadek, czy jazda z tym błędem może coś uszkodzić. Samochód ma LPG i silnik 1.8.