To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Cruze - HELP: Problemy, usterki, i takie tam ró?ne

etac - 2013-01-18, 20:25

Jeśli radio bez płyty startuje od razu razem z silnikiem, w kiedy płyta jest w środku włącza się z minutowym opóźnieniem (a do tego wyświetlacz miga), to dla mnie nazywa się to: USTERKA :) [/quote]

płyta z MP3 czy zwykly CD?

KAI - 2013-01-19, 16:00

marcinde napisał/a:
Płyta zwykła, oryginalna. A co do samego czytnika, to w kwietniu odebrałem samochód, a dopiero w grudniu skorzystałem z CD. Do tego czasu USB albo radio. Więc czytnik jest praktycznie dziewiczy:) z innymi płytami jest podobnie.

Ta moja miniwieża też była nowa. Kupiłem z wadliwym czytnikiem.
Szkoda, że nie sprawdziłeś przy odbiorze.

huri_khan - 2013-01-24, 17:07

rudy007 napisał/a:
Może ktoś ma jakiś pomysł?

Sprawdzić ciśnienie w oponach.
Sprawdzić geometrię (niestety trzeba zapłacić)

rudy007 - 2013-01-24, 19:45

huri_khan napisał/a:
rudy007 napisał/a:
Może ktoś ma jakiś pomysł?

Sprawdzić ciśnienie w oponach.
Sprawdzić geometrię (niestety trzeba zapłacić)

Ciśnienie w oponach i geometria została sprawdzona w serwisie. Jedno i drugie OK. Więc co może być? Dodam, że jadąc na wprost, mam kierownicę lekko w lewo skręconą.

milosh - 2013-02-06, 17:34
Temat postu: Elektryka?
O ile mój Cruzik niezmiennie zachwyca mnie wyglądem to ostatnio postanowił podenerwować mnie swoją stroną techniczną. Objawy:
- kilka razy (pod rząd) zgasł na wolnych obrotach
- zdarzyło się że podczas jazdy po suchej drodze ni stad ni zowąd zapaliły się dwie kontrolki od kontroli trakcji to jest ikonka samochodu w poślizgu i kontrolka przekreślonego TC i zgasły dopiero po ponownym odpaleniu samochodu - dla orientacji foto:

- powyższe objawy występują okresowo i często pokrywają się z takim: po naciśnięciu pedału gazu samochód nie reaguje płynnie od razu ale z ok 1-2 sekundowym opóźnieniem co wyraźnie czuć delikatnym szarpnięciem po chwili od wciśnięcia gazu.
(O problemie z Code 95 który jest nagminny nie wspominam bo jakoś sobie z nim radzę i wiem że nie jest związany z pozostałymi.)

Macie jakieś sugestie jak się za to zabrać? Co sprawdzić, gdzie zgłosić? Będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

KAI - 2013-02-06, 17:42

Moim zdaniem wszystkie objawy wzięte razem wskazują na problem z elektroniką - i bez podpięcia do kompa się nie obejdzie. Bez tego to wróżenie z fusów.
Pozdr :)

sebastian264 - 2013-02-06, 17:59

Do serwisu zgłosić na gwarancje i gnębić ich aż to skutku.
Wracając do amorów to jest to przypadłość wszystkich cruzaków czy jakiś konkretnych roczników, konfiguracji, wersji silnikowych?
W naszym cruzie żadnych stuków jakiś niepokojących nie zauważyliśmy a auto ma już ponad 90tys km i w zawieszeniu nic grzebane nie było. Fakt faktem pracuje głośniej niż w vectrze C czy fordzie mondeo Mk3, ale wydaje mi się że to jest zależne od wyciszenia.

milosh - 2013-02-06, 18:05

sebastian264 napisał/a:
Do serwisu zgłosić na gwarancje i gnębić ich aż to skutku.

Gdyby samochód był jeszcze na gwarancji nie pytałbym tutaj jak się za to zabrać... :)
Sprawdzę najpierw co wyjdzie po podpięciu do komputera...

sebastian264 - 2013-02-06, 18:07

Sorki nie wiedziałem. Być może jakieś czujniki nawaliły tak ja obstawiam.
huri_khan - 2013-02-06, 18:11

najlepiej zacząć od "prostszych" sposobów.
KAI - 2013-02-06, 18:17

Ja dodam jeszcze tylko tyle, że jeśli to faktycznie czujniki to może to być problem z punktami masy, zaśniedziałą kostką... lub sam czujnik do wymiany.
huri_khan ma rację, że najlepiej zacząć od "prostszych" sposobów.
Możesz się trochę pobawić sam albo odwiedzić jakiegoś sprytnego elektryka.

Panowie, a tak przy okazji: Cruze nie ma trybu serwisowego?

C77 - 2013-02-06, 23:17

KAI, jest coś takiego w Cruze jak tryb transportowy, ale czy serwisowy... :-|
C77 - 2013-02-08, 23:56
Temat postu: Re: Prośba do admina
Nostromo napisał/a:
Może ten wątek zamknąć i założyć na usterki kilka innych tematycznych (np.silnik,podwozie itp.) jest już 20 stron i zaczyna być "letki" bałagan.

Tak jest, właśnie robię tu porządek :mrgreen:

A stron było 52 :twisted:

huri_khan - 2013-02-09, 16:14

Brawo C77! w końcu ktoś robi porządek na forum.
marcinde - 2013-05-17, 19:50

Dziś dzwonili że chłodnica przyszła i w poniedziałek mogę się zgłosić na wymianę... Najwyższa pora... Już jestem wściekły na samą myśl że odwiedzę znów serwis...