To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Wspomaganie kierownicy w Cruze - Problemy

SanDiego - 2010-10-14, 20:09
Temat postu: Wspomaganie kierownicy w Cruze - Problemy
Czy Wam też czasem kierownica się blokuje podczas jazdy?
Tzn jakby wyłącza się wspomaganie i dopiero trzeba wyłączyć silnik i za chwilę odpalić go jeszcze raz i jest git?

Kubusiek - 2010-10-14, 20:13

U mnie nic takiego sie nie dzieje, za to jak mialem pande to takie cos miało miejsce ( elektryczne wspomaganie awaria czujnika) na gwarancji zrobili. Dziwna i niebezpieczna sprawa ! :-/
SanDiego - 2010-10-15, 08:53

Miałem 2 razy w tym roku taką sytuację. Że np. podjeżdżam do skrzyżowania i kierownica ciężej chodzi i nie mogę jej skręcić bardziej niż o 20 stopni. Stanałem, 2 razy wyłączyłem silnik, włączyłem i po ruszeniu juz było normalnie. Jak się powtórzy sytuacja, to najwyżej wizyta w ASO.
huri_khan - 2010-10-15, 09:40

Zaciera się wspomaganie, w nowym aucie, masakra :twisted:
SanDiego - 2010-10-15, 17:49

Pięknie kurde

Byłem w ASO, wyciek płynu do wspomagania, pompa do wymiany, a ja min. 7 dni bez auta EHH

Kaczy.mk - 2013-02-17, 20:11
Temat postu: Cruze Kombi 2.0d - Rodzaj wspomagania
Czy ktoś wie jakie typu jest wspomaganie układu kierowniczego w Cruzie Kombi 2.0d? W instrukcji, dla silnika 2.0d (oznaczenie LNP) występują dwa rodzaje: EPS (elektryczne) oraz HPS (hydrauliczne). Nie bardzo wiem od czego to jest uzależnione - bo przy zamawianiu auta nikt mnie nie pytał jakie chce. Czy to kwestia że na taki kraj idzie takie a na inny inne a może do pewnego roku było takie a dalej już inne ?
etac - 2013-02-17, 20:21
Temat postu: Re: Cruze Kombi 2.0d - Rodzaj wspomagania
Kaczy.mk napisał/a:
Czy ktoś wie jakie typu jest wspomaganie układu kierowniczego w Cruzie Kombi 2.0d? W instrukcji, dla silnika 2.0d (oznaczenie LNP) występują dwa rodzaje: EPS (elektryczne) oraz HPS (hydrauliczne). Nie bardzo wiem od czego to jest uzależnione - bo przy zamawianiu auta nikt mnie nie pytał jakie chce. Czy to kwestia że na taki kraj idzie takie a na inny inne?

MY2012 ma Hydrauliczne
MY2013> ma EHPS

Kaczy.mk - 2013-02-17, 20:24

EHPS? Takiego oznaczenia w instrukcji nie znalazłem. Czy to znaczy że jest hydrauliczne ale wspomagane elektrycznie? Czy też, po prostu, jest to oznaczenie dla EPS z instrukcji?
etac - 2013-02-17, 20:48

Kaczy.mk napisał/a:
EHPS? Takiego oznaczenia w instrukcji nie znalazłem. Czy to znaczy że jest hydrauliczne ale wspomagane elektrycznie? Czy też, po prostu, jest to oznaczenie dla EPS z instrukcji?

Sorki tam jest EPS - Electric Power Steering, a EHPS - Electro Hydraulic Power Steering

Kaczy.mk - 2013-02-17, 20:52

Dzięki user_01. Dodatkowo znalazłem press release GM, potwierdzający że to EPS. Polecam przeczytać:

http://media.gm.com/media...tion-wagon.html

mirekchevy - 2013-09-13, 17:03
Temat postu: Wspomaganie kierownicy w Cruze
Jestem przed decyzją o zakupie Cruze SW. trochę niepokoją mnie informacje o wspomaganiu kierownicy.
Rzeczywiście w jeździe próbnej zauważyłem że kierownica chodzi bardzo lekko, może za lekko, ja nie widziałem problemu.
Problem jednak w tym że nie wypróbowałem auta przy prędkościach np powyżej 130 km/h. mam pytanie jak to się zachowuje przy dużych prędkościach - czy strach się bać ?

kris.ratownik - 2013-09-13, 17:37

Witam,
Ja obecnie użytkuję cruze SW 1.8 B. Przy prędkościach powyżej 120 samochod prowadzi się super, z racji troszkę twardszego zawieszenia. Nie odczuwam dyskomfortu związanego z jak to nazwałeś`przewspomaganiem` :)
Pozdrawiam

silvan85 - 2013-09-13, 21:00
Temat postu: wspomaganie kierownicy Cruze
Z silnikami 1.4T i 1.7D masz wspomaganie elektryczne które ma mniejszą siłę i pozwala pewniej czuć się za kółkiem.
etac - 2013-09-13, 21:11

silvan85 napisał/a:
Z silnikami 1.4T i 1.7D masz wspomaganie elektryczne które ma mniejszą siłę i pozwala pewniej czuć się za kółkiem.

chyba odwrotnie? REPS ma wieksza sile niz HPS.

budrys1978 - 2013-09-13, 21:28
Temat postu: drgania na kierownicy
Witam.
Mój CHEVI prowadzi się bardzo dobrze nawet przy prędkościach rzędu 18zł/h. Kiera chodzi lekko... Nie powiem trochę szumi opór powietrza, ale co tu więcej wymagać... Ja nie narzekam
:-D