To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Stuki przód i tył

qpido - 2013-02-08, 18:52
Temat postu: Stuki przód i tył
witam posiadam evande z 2005 salon polska przelatane 1980000 ostatnio pojawiły sie dziwne stuki w zawieszeniu byłem na przeglądzie w grudniu i diagnosta stwierdził po przebadaniu że zawieszenie jest w porządku o co może chodzić? z góry dzięki pozdrawiam

[ Dodano: 2013-02-12, 09:45 ]
czy nikomu się takie cuda nie dział :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

XaRaDaS - 2013-03-14, 19:56
Temat postu: Re: Stuki przód i tył
qpido napisał/a:
witam posiadam evande z 2005 salon polska przelatane 1980000 ostatnio pojawiły sie dziwne stuki w zawieszeniu byłem na przeglądzie w grudniu i diagnosta stwierdził po przebadaniu że zawieszenie jest w porządku o co może chodzić? z góry dzięki pozdrawiam

[ Dodano: 2013-02-12, 09:45 ]
czy nikomu się takie cuda nie dział :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Po pierwsze to łączniki stabilizatorów mogą stukać, końcówki drążków też ale to przód, wahacze itp. Jest tego sporo.

Daj więcej szczegółów, przy czym Ci najbardziej stuka

user_02 - 2013-03-15, 20:31

A nie lepiej jest pojechać na SKP, zapłacić te 15-20zł i dowiedzieć się co konkretnie stuka ? :roll:
XaRaDaS - 2013-03-15, 20:33

SebaSRS napisał/a:
A nie lepiej jest pojechać na SKP, zapłacić te 15-20zł i dowiedzieć się co konkretnie stuka ? :roll:

nie zawsze to działa, ja z lanosem do braciaka jeździłem na SKP i nie wiadomo co stukało ;)

qpido - 2013-05-05, 20:49
Temat postu: stuki tył przód
witam no właśnie że na stacji jest wszystko w porządku , a najbardziej stuka na dołkach pozdrawiam
Dot - 2013-05-05, 21:26

a tam z przodu są Mcpersony? Bo jeśli tak to mogą być poduszki górne wytłuczone.
XaRaDaS - 2013-05-06, 08:31

Dot, tak mcpersony, ale tak jak pisałem wcześniej w lanosie miałem podobnie, coś stukało i do końca nie było wiadomo co, na koniec mi zostały tylko do wymiany wahacze i poduszki silnika i tutaj też można się dopatrywać tego.

Czynności kontrolne - Czynność
Skontrolować smarowanie przegubów kulowych i końcówek drążków kierowniczych. - Wymienić przeguby kulowe i zewnętrzne drążki kierownicze.
Skontrolować podzespoły zawieszenia w poszukiwaniu uszkodzeń. - Wymienić uszkodzone podzespoły zawieszenia.
Skontrolować zużycie tulei wahacza lub końcówek drążków kierowniczych. - Wymienić tuleje wahacza lub drążki kierownicze.
Skontrolować luz łącznika drążka stabilizatora. - Dokręcić łącznik drążka stabilizatora.
Skontrolować momenty dokręcenia nakrętek kół. - Dokręcić nakrętki kół.
Skontrolować momenty dokręcenia śrub i nakrętek zawieszenia. - Dokręcić śruby i nakrętki zawieszenia.
Skontrolować zużycie amortyzatorów i ich opraw. - Wymienić amortyzatory. Dokręcić śruby opraw kolumn resorujących.
Skontrolować położenie resoru w kolumnie resorującej. - Wyregulować położenie resoru w kolumnie resorującej.

To z TIS jest

top-auto - 2014-12-12, 23:45

Potwierdzam, w samochodach z MacPhersonami często stuki pochodzą od amortyzatorów a dokładniej od górnych poduszek amortyzatorów i łożysk amortyzatorów, najlepiej że na sprzęcie który sprawdza stan amortyzatorów nic nie wyjdzie, miałem tak ostatnio w Renault Espace, wymieniłem całe MacPhersony z łożyskami i te górne poduszki i jak rękął odjął, cisza jak w nowym aucie.
krzysiek53 - 2015-03-05, 13:03

Witam Evanda 2004 rok zlokalizowałem stuki z prawej strony tył,Górny wahacz tam są dwie tulejki i sworzeń kulisty.Te tulejki gumowo metalowe tak zwane sinenbloki są wyrobione .Szukam są po 120 sztuka albo cały wahacz od 400.Mam pytanie czy ktoś to przerabiał czy są same tuleje i jakie mają wymiary może znalazły by się zamienniki???? :oops:
daszczu - 2015-03-06, 19:42

achh pamiętaj jakbyś wahacz kupował o średnicy sworznia, nie przerabiałem aczkolwiek teraz jak mi padną to zrobie poliuretany:P taniej dużo wyjdzie, u mnie skrzypiały przy dobijaniu te tuleje
krzysiek53 - 2015-03-06, 20:06
Witam jakie poliuretany????? jak to zrobić???
daszczu - 2015-03-06, 20:14

hmm musisz wyprasować tuleje, pomierzyć i poszukac po wymiarze może akurat od jakiegoś innego autka spasują, znajomy ma dojście do tub poliuretanowych akurat więc tokarka miedzianki dokupic na średnice odpowiednią i bedzie tylko kwestia wyprasowania starych tulei. Napewno nie ma zestawów pod Evande bo szukałem Epica też nie ma, może po remoncie blacharki zrobie komplet na autko i przy okazji jeszcze kilka, ale muszę sie finasowo chwile odbić, tuleje poliuretanowe montuje się by usztywnić autko, jest ona sztywniejsza niż gumowa, co oczywiście da znać podczas jazdy, autko inaczej będzie się czuło na zakręcie np, minusem są niestety piski bo taka tuleja piszczy, jezdziłem już na takich w fiacie bravo hgt było lepiej ale sztywno, chevroletowi by to nie zawadziło:P
krzysiek53 - 2015-03-06, 20:23
Mnie goni brak kasy i szukam pomysł jak to obejść. 250 dwie tuleje uf.To pianka taka jak do montażu okien drzwi zamiast gumy????Tylko te śruby chyba będę grzał bo nie chcą wyjść
daszczu - 2015-03-06, 21:20

no raczej palink ratuje nie pianka
http://autokult.pl/2913,p...m-wady-i-zalety
np tu poczytaj

krzysiek53 - 2015-03-06, 22:02
dzięki ale gdzie kupić to cacko ?? ?? co i jak zamówić i jaka cena?????