To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Żarówki w Cruze

C77 - 2015-10-14, 17:58

rafic, tak, to są dokładnie te same żarówki, wciąż ta sama para od 2011,
nie wiem czemu na nocnych fotkach wychodzą mniej lub bardziej niebieskawo.

Karlos - 2016-02-03, 22:28

Dość infantylne pytanie, ale złość we mnie jak bunt u dwulatka - w jaki sposób wyciągnąć postojówkę z oprawką z klosza przedniej lampy? Po kilkunastu minutach walki poddałem się, aby nic nie uszkodzić.
rwicik - 2016-02-03, 22:52

Przekręcić trzeba.
berpa - 2016-02-04, 00:12

Karlos napisał/a:
w jaki sposób wyciągnąć postojówkę z oprawką z klosza przedniej lampy?
Postojówki siedzą na wcisk. Gdzieś tu na forum jest opisana moja walka jaką stoczyłem z postojówkami w nowym Cruzie ( ze zdjęciami ).
W skrócie: kupiłem nowe oprawy z kablami ( uniwersalne, ale możesz też kupić gumowe ), stare wyrwałem na chama, po kawałku skubiąc za pomocą kombinerek. Urżnąłem kable do starych i za pomocą kleju przewodzącego ( oryginalnie strasznie krótkie kable dali, i nie było miejsca na lutowanie bez demontażu reflektorow ) dokleiłem do urżniętych kabli nowe kable z oprawkami.
U mnie oprawy były z wyjątkowo badziewnego plastiku i razem z żarówką były w kształcie dzwonu wklinowanego w reflektor :evil:
W warunkach terenowych ( np. policjant na karku ) nie było szans na demontaż oryginałów.

Karlos - 2016-02-04, 09:18

berpa, byłem już wczoraj blisko popełnienia tego, o czym piszesz - pozwoliłem sobie jednak dać noc na zdystansowanie się od problemu.
Jeszcze wierzę, że rwicik ma rację i może zamiast siły trzeba ustawić oprawkę w jakieś konkretne położenie, aby jej wyjęcie było łatwe.

C77 - 2016-02-04, 09:55
Temat postu: wymiana postojówki Cruze
Jest na wcisk.

C77 - 2016-02-04, 10:13

berpa napisał/a:
... Gdzieś tu na forum jest opisana moja walka jaką stoczyłem z postojówkami w nowym Cruzie ( ze zdjęciami )...

Jest, jest, wszystko jest, tylko chyba fotki wyparowały
http://forum.chevrolet.or...ighlight=#47067

berpa - 2016-02-04, 11:27

C77 napisał/a:
Jest, jest, wszystko jest, tylko chyba fotki wyparowały

znalazlem :-P :
http://forum.chevrolet.or....php?pic_id=335
Tylko nie wiem dlaczego sie nie otwiera :roll:
Forum Chevrolet Strona Główna-Album-Inne fotosy- Strona 8
:evil:

C77 - 2016-02-04, 11:37

Forumowy album wyleciał w kosmos - to robota sabotażystów zza miedzy :-)
chociaż nasi też swoje zrobili, co nie rafic :twisted: :mrgreen:

paszczakus - 2016-02-04, 12:45

karlos , ja również musiałem kupić na szrocie od astry bo sam kombinerkami rozwaliłem w drobny mak , jak w aso mi wymieniali mechanik mi powiedział że trzeba oprócz ściskania ciągnąć śmiało i mocno za kable - nie powinno nic się urwać i wtedy wyskoczy...
rafic - 2016-02-04, 13:19

To nie moja wina, że album padł! Trzeba było postawić to na lepszym serwerze :mrgreen:
Co do oprawek. Tak trzeba to zrobić siłą. Ja też z tym walczyłem. Jedna wyszła bez problemu po paru sekundach za to druga za nic w świecie nie chciała wyjść nawet wypychając ją z lampy od środka ! Ale jakoś w końcu wyszła bez większych szkód w przeciwieństwie do moich palców :evil:

berpa - 2016-02-04, 13:33

paszczakus napisał/a:
ciągnąć śmiało i mocno za kable
U mnie tak posepili na kablach, ze nawet chwycic nie bylo jak :evil:
Karlos - 2016-02-04, 15:16

Dzięki Koledzy za opinie.
Przy wykorzystaniu sznurka, którego pętlę zacisnąłem na oprawce żarówki udało mi się całość wysunąć przy stratach jedynie w postaci obtarć dłoni.
Muszę przyznać, że takie drobne problemy budzą we mnie ciekawość, jak to możliwe, aby przy takim stanie wiedzy inżynierskiej tworzyć tak niepraktyczne rozwiązania. Nie wierzę, że akurat ten przypadek podyktowany jest oszczędnościami (ekonomia) np. na jakości materiału (mało elastyczny plastik). A może to tylko kwestia "rozdziewiczenia" oprawki i każdy kolejny raz będzie wymagał jedynie niewielkiej siły?

rafic - 2016-05-31, 11:16

Kierunki OEM vs X-Tec chrome:

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

C77 - 2016-05-31, 13:42

Dzięki rafic, za fotki <ok>
po 10 latach przepaliła mi się jedna żarówka w innym aucie
a niestety fama niesie że Carpoint przestał produkować swoje chromowane żarówki P21W :sad:
w każdym razie nie ma już ich na magazynach...
niektórzy sprzedawcy przeszli z nich na J-tec, ale tych chyba jeszcze nikt nie sprawdzał,
co do X-tec to na allegro posucha straszna, zostały tylko symetryczne...
zastanawiam się czy nie zostać betatesterem J-tec :->