To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Cruze - Zakup Cruza

jacek psuj - 2011-06-06, 16:01
Temat postu: Zakup Cruza
za miesiąc odbieram nowego cruza 1,8 LS+ pakiet premium podpowiedzcie na co szczeguónie zwracać uwagę przy odbiorze?-to mój pierwszy samochód nowy dotąd kupowałem używane
Nostromo - 2011-06-06, 16:23

Swoje odebrałem w lutym tego roku :-) Poczytałem wcześniej w sieci :
- sprawdź numery auta VIN (pod wycieraczką pasażera z przodu) z papierami auta i fakturą (podobno można kupić nie te auto co jest w papierach)
- sprawdź dokładnie papiery auta, homologacje, itd.
- sprawdź wyposażenie w bagażniku - koło, gaśnica, narzędzia - czy są
- sprawdź wyposażenie w kabinie i czy wszystko działa (ja nie mam do tej pory zapalniczki-obiecali wysłać 4 m-ce temu), działanie szyb, świateł, radia, oświetlenia, nawiewów, klimy itd. - włączaj wszystko i patrz czy chodzi
- osobiście sprawdziłem olej i płyny w silniku - licho nie śpi ;-)
- popatrz z boku na płaszczyzny blach czy są równe i czy nie ma zadrapań lub innych śladów-czytałem że czasami spadnie lub obetrze któreś autko przy ściąganiu z lawety, podobno to później na szybko robią w salonie.
- zapytaj gdzie jest najbliższa stacja paliw (lepiej markowa) - ja miałem 2 litry ropy na dojechanie :-(
- jeżeli możesz powiedz żeby nie wlewali płynu do spryskiwaczy szyb tylko sam kup jakiś - ja dostałem taki śmierdzący że zanim się wypsikał to mało pawia nie puściłem,
- no i odwieczny dylemat - dywaniki - czy dają i jakie - a jak nie ...cóż kasa i kup
jeżeli emocje biorą górę przy odbiorze ukochanej maszynki spisz sobie wszystko na papier i trzymaj się ściśle listy - ja tak zrobiłem ;-) lepiej dwa razy sprawdzić papiery i auto niż później ma coś być nie tak

Kubusiek - 2011-06-06, 16:30

Stan lakieru , bo jedzie na lawecie a potem szoruja szmata do podłogi... pozatym jak mozesz grubosc lakieru. Stan opon czy nie stare ... stan srodka czy gdzies nie brudne podsufitka , siedzenia itp ... akcje serwisowe zaczna sie jak juz kupisz :) pozatym rabaty negocjuj :) he he trzymam kciuki... i zbieraj na paliwo :P
jacek psuj - 2011-06-06, 16:48

czy przed odbiorem można było zrobić rundkę nowym autem czy jazda dopiero po odbiorze
SanDiego - 2011-06-06, 19:23

U mnie odpalili auto przed wyjazdem, pokazywała gdzie co jest itd
Maidenman - 2011-06-06, 22:21

Warto sprawdzić zderzaki od środka. Co prawda trochę offtop, ale kolega kupił nowego Fiata z salonu i dopiero po roku dowiedział się że był już klepany. A dowiedział się dopiero jak znajomy mechanik-lakiernik zajrzał pod maskę ;)
SanDiego - 2011-06-06, 22:41

Pół żartem pół serio to należałoby rozebrać całe auto i sprawdzić hehe :)
huri_khan - 2011-06-06, 23:38

jacek psuj napisał/a:
czy przed odbiorem można było zrobić rundkę nowym autem czy jazda dopiero po odbiorze

A na jakich blachach niby chcesz jeździć ?

Ja kupiłem demówkę, która miała przejechane 1500 km i podczas testów sam nim zrobiłem 300km, więc wszytko sobie sprawdziłem.

Anonymous - 2011-06-06, 23:42

huri_khan napisał/a:

A na jakich blachach niby chcesz jeździć ?

U Fijałka zrobiłem kółko dookoła salonu więc blach nie potrzebowałem, przykręcili je dopiero za parę godzin gdy wróciłem z nimi z WK :mrgreen:

huri_khan - 2011-06-06, 23:52

benny86 napisał/a:
U Fijałka zrobiłem kółko dookoła salonu więc blach nie potrzebowałem, przykręcili je dopiero za parę godzin gdy wróciłem z nimi z WK :mrgreen:

Ja miałem na myśli jazdę po mieście.

C77 - 2011-06-10, 02:33

huri_khan napisał/a:

Ja kupiłem demówkę, która miała przejechane 1500 km...

Ach to stąd m.in. rabat na cenę :)

Ja również mogłem sobie pojeździć po parkingu zarówno przed restartem u serwisowego elektronika (bodajże właśnie na tym trybie transportowym) jak i po ;)

jacek psuj - 2011-07-05, 14:12

faktycznie zajołem sie autkiem trochę pojeżdziłem samochód jezdzi wyśmienicie jestem zadowolony i myślę że będzie tak dalej dzięki !! ! za wszystkie podpowiedzi przydały się
C77 - 2011-07-06, 12:39

Wyśmienicie prowadzi się w zakrętach i przy szybkiej zmianie pasów! popróbuj ;)
kiniu - 2011-07-06, 18:37

C77 masz rację. Cruze trzyma się drogi jak przyklejony.
SanDiego - 2011-07-06, 21:28

C77 napisał/a:
Wyśmienicie prowadzi się w zakrętach i przy szybkiej zmianie pasów! popróbuj ;)

Pasów? :D a nie biegów? ;)