To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Koła i Felgi - Śruby zabezpieczające (antykradzieżowe)

GREGORK31 - 2011-04-18, 22:29
Temat postu: Śruby zabezpieczające (antykradzieżowe)
A ja zamówiłem zestaw śrub zabezpieczających felgi przed "przypadkowym" demontażem przez osoby trzecie - maja być na czwartek do odbioru
C77 - 2011-04-19, 23:29

GREGORK31 napisał/a:
A ja zamówiłem zestaw śrub zabezpieczających felgi przed "przypadkowym" demontażem przez osoby trzecie - maja być na czwartek do odbioru

Oryginalne antykradzieżowe śruby GM? czy np. AEZ albo innej firmy produkującej felgi?

GREGORK31 - 2011-04-20, 09:45

C77, Podobno oryginalne, nie wiem na 100%. Cena ~130 złotych za komplet.
C77 - 2011-04-20, 13:32

Zatem mamy te same, ja swoje wytargowałem przy kupowaniu Cruzaka ;-)
Przy niezbyt częstym używaniu automatycznego klucza do kół powinny trochę posłużyć :twisted:

GREGORK31 - 2011-04-20, 18:18

Mam taką nadzieję. Jeszcze ich fizycznie nie widziałem, jak dostane na pewno podzielę się spostrzeżeniami.
usiu74 - 2012-10-18, 19:42

Witam !! !
Chciałbym zadać pytanie na temat tych specjalnych śrub zabezpieczających do alufelg . Zakupiłem niedawno komplet takich śrub , są one z obrotową główką,
Czy ktoś może mi opisać jak te śruby się montuje i jak one działaja?
Z poważaniem.

mario78 - 2012-10-18, 21:56

Myślę że do cruza powinny być nakrętki zabezpieczające(np. coś podobnego klik inny krztałt główki i nasadka-adapter na klucz w komplecie) a nie śruby bo fabrycznie masz wystające szpilki i nakrętki. Chyba że pisząc śruby masz na myśli nakrętki?
usiu74 - 2012-10-18, 22:24

Tak mario 78 masz racje ,teraz dopiero sie kapnalem ze fabrycznie mam szpilki z nakretkami a nie same sruby jak np w moim drugim aucie mondeo.Po prostu po odkreceniu orginalnej nakretki zakrecam ta ze specjalna koncowka i zacezpieczam takim dekielkiem w ksztalcie sruby.
Dzieki wielkie za wyjasnienie.
Pozdrawiam

C77 - 2013-05-03, 19:18

Oryginały w dobrej cenie :twisted:

http://allegro.pl/nakretk...3211482786.html

backlit - 2013-05-04, 10:46

Mam je i szczerze odradzam. W jednym z tematów opisałem te niedorobione "cudo"
C77 - 2013-05-05, 22:02

backlit, to opisz w tym temacie. bo to jest odpowiednie miejsce do tego.

Dla tych którzy mają obiekcje wobec GM'owskich zabezpieczeń na koła mogę polecić śruby zabezpieczające firmy Krolak,
mam jedne i drugie i i póki co żadnych problemów z nimi.

backlit - 2013-05-24, 13:10

C77 poniżej kopia mojego posta z innego tematu:

Wieloklin klucza zamiast wsuwać się na pełną głębokość dna nakrętki ma wysokość zaledwie 2 mm (mniej niż połowa). Przy dokręcaniu objeżdża (materiał poza tym jest za miękki - nie ma też nabitej klasy wytrzymałości – zapewne producent robi z byle czego co nazywa się stal automatowa). Dziś czeka mnie kolejna modyfikacja i poprawka partactwa. Żałuję, ze sam nie zrobiłem tych nakrętek. Było by z lepszego materiału, lepiej i pewniej.

Opis tyczy się nakrętek GM.

Egoista - 2013-05-24, 22:11

backlit napisał/a:
C77 poniżej kopia mojego posta z innego tematu:

Wieloklin klucza zamiast wsuwać się na pełną głębokość dna nakrętki ma wysokość zaledwie 2 mm (mniej niż połowa). Przy dokręcaniu objeżdża (materiał poza tym jest za miękki - nie ma też nabitej klasy wytrzymałości – zapewne producent robi z byle czego co nazywa się stal automatowa). Dziś czeka mnie kolejna modyfikacja i poprawka partactwa. Żałuję, ze sam nie zrobiłem tych nakrętek. Było by z lepszego materiału, lepiej i pewniej.

Opis tyczy się nakrętek GM.
To nie takie proste, pomijam sprawę homologacji , zastanowiłeś się dlaczego śruby są z innego materiału ?
backlit - 2013-05-25, 12:23

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli z tą homologacją i materiałem. Możesz wyjaśnić ?

P.S. po modyfikacjach nakrętki nadają się do użytku.

czaki163 - 2013-05-25, 20:52

Egoista napisał/a:
To nie takie proste, pomijam sprawę homologacji , zastanowiłeś się dlaczego śruby są z innego materiału ?

Od kiedy nakrętki/śruby posiadają homologację lub są homologowane do danego samochodu?