To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

CarAudio - radio nie wysuwa p?yty

snobik - 2013-02-17, 20:57
Temat postu: radio nie wysuwa płyty
Witam
Problem jak w temacie. Włożyłem płytę CD z bajkami, była lekko porysowana. Nie zastartowała a co gorsza nie chce się wysunąć. Najpierw pojawiał się komunikat "wysuwanie płyty" ale ta ani drgnęła. Teraz pojawia się komunikat o braku płyty w napędzie. Nie chcę tam grzebać żeby czegoś nie popsuć. Miał ktoś taki przypadek? Jest jakiś szybki sposób poza serwisem?

XaRaDaS - 2013-02-18, 09:10

snobik napisał/a:
Jest jakiś szybki sposób poza serwisem?

Szukaj jakiegoś małego otworka, tak jak w napędach w komputerze, teoretycznie powinien być, ale w radiach samochodowych nie zawsze występuje.

etac - 2013-02-18, 09:20

XaRaDaS napisał/a:
snobik napisał/a:
Jest jakiś szybki sposób poza serwisem?

Szukaj jakiegoś małego otworka, tak jak w napędach w komputerze, teoretycznie powinien być, ale w radiach samochodowych nie zawsze występuje.

Nie pozostaje nic innego tylko zdjac panel lub bardziej ryzykowny, przez szczeline na CD wcisnac plyte ponownie odtwarzacza. Pewnie nie wyszla poziomo i zahaczyła ponizej szczeliny. Mialem podobnie jak wyciagałem sam radio i potem zle złozyłem

nieaktualne - 2013-02-18, 09:37

W wielu przypadkach pomaga na tą dolegliwość odłączenie na 10min. minusowej klemy z aku.
snobik - 2013-02-20, 22:33

samo się naprawiło. nacisnąłem przycisk i płyta wysunęła się o dziwo. Płyta poszła do kosza inne działają normalnie - narazie :-) Dzięki za podpowiedzi.
wszim - 2013-11-09, 18:44

Często w sprzętach jest opcja awaryjnego wysunięcia nośnika np przez długie ok 10s trzymanie przycisku eject.