To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Nie dzia?a ogrzewanie tylnej szyby i lusterek.

kiniu - 2013-01-19, 16:34
Temat postu: Nie działa ogrzewanie tylnej szyby i lusterek.
Przestało mi dzisiaj działać ogrzewanie tylnej szyby i lusterek.
Nie wiem czy to z tym też jest problem typu zawieszanie czy np. padł bezpiecznik. Już nie miałem czasu sprawdzać.
Ale przy okazji czy ktoś się orientuje który bezpiecznik odpowiada za ogrzewanie tylnej szyby ?

nieaktualne - 2013-01-19, 16:44

kiniu napisał/a:
Ale przy okazji czy ktoś się orientuje który bezpiecznik odpowiada za ogrzewanie tylnej szyby ?

Wydaje mi się że jest to bezpiecznik o numerze 28 (skrzynka w komorze silnika)

etac - 2013-01-19, 17:14

kiniu napisał/a:
Przestało mi dzisiaj działać ogrzewanie tylnej szyby i lusterek.
Nie wiem czy to z tym też jest problem typu zawieszanie czy np. padł bezpiecznik. Już nie miałem czasu sprawdzać.

Ja mialem podobny problem jak akumulator zaczal padac. Nawet jak jechalem do serwisu to nie dzialalo, a po wymianie bez problemu.

kiniu - 2013-01-19, 17:30

akku na 100% jest ok. W dzień sprawdzę bezpiecznik.
etac - 2013-01-19, 17:40

kiniu napisał/a:

Mnie sie tez tak wydawalo dopoki nie zostawilem samochodu na tydzien na parkingu

kiniu - 2013-01-20, 17:23

user_01 napisał/a:
kiniu napisał/a:

Mnie sie tez tak wydawalo dopoki nie zostawilem samochodu na tydzien na parkingu

Mój teraz stał 3 tygodnie i odpalił bez najmniejszego problemu.

etac - 2013-01-20, 17:47

kiniu napisał/a:
user_01 napisał/a:
kiniu napisał/a:

Mój teraz stał 3 tygodnie i odpalił bez najmniejszego problemu.

No to moduł sie zawiesza, bo bezpiecznik to raczej rzadko sie przepala. Takze warto ASO o tym poinformowac, potem mowia ze nic nie wiedza.

mario78 - 2015-09-28, 18:24
Temat postu: Ogrzewanie tylnej szyby w Cruze
Witam. Dziś rano auto było pokryte rosą więc włączyłem ogrzewanie tylnej szyby i lusterek, lusterka ładnie i szybko odparowały ale niestety tylna szyba już nie. Bezpiecznik jest ok, chyba że za grzanie szyby odpowiada inny niż za lusterka, przekaźnik też cyka przy włączaniu. Ostatnio auto było u lakiernika na wymianie tylnych lewych drzwi, nie wiem czy może mieć to coś wspólnego. Jak myślicie co może być przyczyną że tylna szyba nie grzeje?
JorgKr - 2015-09-28, 20:18

Skrzynka bezpieczników pod maską: ogrzewanie lusterek to bezpiecznik F60UA (7.5A), a ogrzewanie tylnej szyby to bezpiecznik F28UA (40A), przekaźnik jest wspólny KR5
C77 - 2015-09-29, 17:08

mario78, cierpliwości <luzik>
ogrzewanie tylnej szyby zdaje mi się czasem działać jakby z rozmaitą intensywnością grzania,
raz słabiej raz mocniej, jakby w zależności od warunków otoczenia, temperatury powietrza, zaroszenia itd.
więc daj mu jeszcze szanse i poobserwuj jeszcze w spokoju przez kilka dni :mrgreen:

mario78 - 2015-09-29, 17:31

Właśnie dziś sprawdziłem czy prąd dochodzi i dochodzi i na dodatek szyba ciepła tak więc wygląda że wszystko ok, zasugerowałem się że lusterka odparowały a na szybie nie było widać nawet pasków ale i ''warstwa'' rosy pewnie na szybie grubsza i sama szyba grubsza niż szkło lusterka. A jakoś mi nie przyszło do głowy żeby dotknąć ręką i sprawdzić czy szyba ciepła, na szczęście dziś sprawdziłem :-P . Jutro rano sprawdzę jeszcze dla pewności, ale wygląda, że wszcząłem fałszywy alarm :oops: .
C77 - 2015-09-30, 18:13

Spoko, spoko, gdzieś kiedyś pisałem o funkcjonalności ogrzewania tylnej szyby w Cruze
ale na forum chyba nie ma jeszcze żadnego tematu o ogrzewaniu tylnej szyby w Cruze więc OK <ok>