To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

LPG - Spalanie benzyny przy LPG

jaco33 - 2013-02-28, 21:47
Temat postu: Spalanie benzyny przy LPG
Witam Szanownych forumowiczów !
Jestem szczęśliwym posiadaczem Orlando 1.8 LS+. rok 2011, przebieg 7000, gaz od 1 miesiąca, przejechane ok. 1500 km., instalacja BRC Sequent Plug&Drive. Autko na gazie sprawuje się bez zarzutu, spalanie ok. 9,8-10,7 w cyklu mieszanym. Zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie spalanie benzyny. Wiem - jest zima, gaz włącza się po ok. 2 km, a do tego czasu spalanie Pb jest olbrzymie, ale mimo tego wydaje mi się, że i tak silnik spala zbyt wiele benzyny, bo wg wskaźnika to jest ok. 10 l Pb na 400-500 km. Ponadto nawet, kiedy jadę na gazie, to i tak komputer zmniejsza zasięg, jaki jeszcze można pokonać na benzynie. Czy u Was dzieje się coś podobnego - jest to normalne, czy coś fachowcy w ASO spieprzyli ? Kolega stwierdził, iz nowoczesne instalacje "dopluwają" benzynę nawet wtedy, gdy jeździ się wyłącznie na gazie, stąd może być takie zużycie Pb. Będę wdzięczny za Wasze porady / opinie / sugestie :-)

skull - 2013-03-01, 09:20

Niestety u mnie jest bardzo podobnie, a silnik mam nawet mniejszy (1.6) - zimą jest takie spalanie pb
10 na 400-500 czyli 2-2,5 na 100 km. I to jest bolączka tych nowoczesnych instalacji z wielopunktowym wtryskiem - są one wrażliwsze na zimniejszy silnik, a niestety obywa się to że w najgorszych chwilach (czyli na zimnym silniku) spala benzynę.

Przyczyną są też, jednak za krótkie dystanse dzienne - wtedy średnia pb/100 rośnie, a im dłużej jeździsz tym stosunek pb do lpg jest korzystniejszy (bo silnik najzimniejszy jest rano).

Pocieszyć Cię mogę, że idzie wiosna a potem lato - średnia spalania pb będzie schodzić do 1l/ 100.

Ja na dziś (po 30 tys. na lpg) - średnią mam 1,5Pb/100 km, ale do kolejnej zimy znów trochę spadnie.

Rozwiązaniem też jest obniżenie temp. startu - teoretycznie jest ona w granicach 40 stopni - niestety czujnik silnika i czujnik lpg są chyba w dwóch innych miejscach - bo o ile latem owszem zapala się przy 40, to zimą bliżej 60 :(( ,
nawet na ostatnim przeglądzie prosiłem żeby mi zmniejszyli, ale nie wiem czy to zrobili bo nadal przełącza się późno.

Anonymous - 2013-03-01, 09:34

skull napisał/a:
wtedy średnia pb/100 rośnie

Ale spada średnie spalanie LPG (przynajmniej u mnie) :mrgreen:

jaco33 - 2013-03-02, 00:50

Dzięki za wyjaśnienie :-) Moja jazda rzeczywiście nie jest zbyt ekonomiczna - większe trasy sporadycznie, przeważnie niewielkie przebiegi i stąd zapewne to spalanie. Cóż, oby do wiosny/lata, bo jazda na gazie w zimie nie jest - jak głosi marketingowa legenda - prawie "za darmo' ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group