To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Automatyczne ryglowanie drzwi po ruszeniu

pablo - 2013-03-11, 20:33
Temat postu: Automatyczne ryglowanie drzwi po ruszeniu
Witam, nie wiem czy dobry dział, w razie czego proszę o przeniesienie.
Może już była odpowiedź na moje pytanie ale nie znalazłem.
Czy po odpaleniu silnika drzwi w cruzie automatycznie się blokują?
Czy może jest to do ustawienia w opcjach, a jeżeli jest to jak, bo nie znalazłem?
Czy może nie ma w ogóle czegoś takiego, a blokuje się tylko przyciskiem na konsoli środkowej?
W poprzednich samochodach miałem taką opcję i drzwi się blokowały po uruchomieniu silnika.

huri_khan - 2013-03-11, 20:54
Temat postu: Blokada drzwi po ruszeniu
Nie ma takiej opcji
C77 - 2013-03-11, 20:56

W wersjach na USA to jest,
w wersjach dla Europy tego do tej pory nie było.

zzzz - 2013-03-11, 21:01

taka funkcja występuje w niektórych autoalarmach, programuje się to zworką. trzeba by się dowiedzieć jaki alarm jest montowany w cruzie.
etac - 2013-03-11, 21:29

zzzz napisał/a:
taka funkcja występuje w niektórych autoalarmach, programuje się to zworką. trzeba by się dowiedzieć jaki alarm jest montowany w cruzie.

Najczesciej fabryczna opcja sterownika zamka centralnego. Jeszcze nie slyszalem zeby ktos zakladal cos innego.

zzzz - 2013-03-11, 21:47

oczywiście masz rację, chodziło mi o centralny zamek. taki skrót myślowy mi wyszedł.
C77 - 2013-04-02, 20:09
Temat postu: Re: blokada drzwi
pablo napisał/a:
... a blokuje się tylko przyciskiem na konsoli środkowej?

Nie tylko, można też wcisnąć rygielek w drzwiach kierowcy :lol:
ale chyba na konsoli wygodniej :mrgreen: :twisted:

gck01 - 2013-10-01, 11:00
Temat postu: opcje wyswietlacza
Witam wszystkich zadowolonych i tych mniej z jazdy CRUZEM.
To mój pierwszy wpis na tym forum i jeśli to co opisze gdzieś było poruszane proszę o przeniesienie wątku.
W opcji wyświetlacza w moim cruzie 1.8 LT+ 2013 po lifcie opcja Elektrycznie zamykanych drzwi NIE DZIAŁA przy WYŁĄCZONEJ opcji- nie blokować otwartych drzwi. opcja opóźnienia zamykanych drzwi - wył. samochód wyposażony jest w ręczny przycisk zamykania i otwierania drzwi - ten po lewej stronie konsoli centralnej.
i Jeszcze jedno:
potwierdzenie zdalnego zamykania drzwi z klaksonem nie działa. To znaczy jak zamykam to kierunkowskazy migają a nie ma sygnału z klaksonu.
I nie wiem czy to tak ma być czy to jakaś usterka jest.

Sobol - 2013-10-01, 11:35

Przy aktywowanej funkcji powiadamiania klaksonem naciśnij raz symbol kłódki na pilocie i po sekundzie naciśnij drugi raz.
gck01 - 2013-10-01, 11:47

aha czyli ta opcja działa przy dwukrotnym zamknięciu drzwi. myślałem ze przy zamknięciu od razu będzie słychać synal i zaświecą się kierunkowskazy. to tak naprawdę opcja nie używana bo kto zamyka drzwi 2 razy? :-)
C77 - 2013-10-01, 11:53

Ależ skąd, wszystko działa normalnie za pierwszym naciśnięciem już idzie sygnał dźwiękowy razem z fleszem kierunkowskazów.
Musisz to po prostu aktywować w Ustawieniach Samochodu.

Sobol - 2013-10-01, 12:08

U mnie w modelu 2013 LT trzeba nacisnąć dwa razy.
gck01 - 2013-10-01, 12:16

no i mam aktywowane ( 1 opcja w ustawieniu powiadomień o zamkniętych drzwiach). i jest tak jak opisałem wcześniej.
przy aktywowanej opcji dźwięk pojawia mi się dopiero jak zamykam drzwi 2 razy. sprawdziłem jak to jest przy opcji samych kierunkowskazów i wówczas dźwięk
przy drugim ryglowaniu nie pojawia się.
No chyba że coś jeszcze źle robie.

Sobol - 2013-10-01, 12:25

http://www.chevrolet.pl/p..._MY13_pl_pl.pdf

Strona 31

C77 - 2013-10-01, 12:43

Widzę, że trochę się zmieniło w funkcjach i działaniu zamykania auta w MY2013.
Testu na działanie syreny alarmu w taki sposób jak dawniej już się nie zrobi.
Z tego wynika, że zlikwidowali też możliwość powiadomienia klaksonem przy jednokrotnym naciśnięciu...

szkoda, bo miało to dużo plusów, np. pozwalało od razu zorientować się czy wszystkie drzwi zostały właściwie zamknięte przez pasażerów,
jeśli któreś zostały jedynie przymknięte to wówczas dźwięku nie było, trzeba było obejść samochód i domknąć konkretne drzwi,
teraz bez tego w Cruze w ogóle się nie zorientujesz że ktoś zostawił niedomknięte drzwi, bo żadnego sygnały o tym nie ma.

Opcja ta też praktycznie dobrze się sprawdzała jako Panic button - którego w europejskich wersjach Cruze nigdy nie było.
Wystarczyło wysłać szybką serię 5 naciśnięć i wszyscy wokół uciekali zdezorientowani i przestraszeni :mrgreen: :twisted: