To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Wnętrze - Przegląd i obsługa klimtyzacji w Cruze

kiniu - 2012-03-27, 10:55
Temat postu: Przegląd i obsługa klimtyzacji w Cruze
Koledzy pytanie. Filtr kabinowy zmieniamy przed odgrzybianiem klimy czy po ? Dostałem zapętlenia i wymyślam teorie zarówno przed jak i po.
ryjek - 2012-03-27, 11:22

kiniu ja w oplu wymieniam raz na rok, wymieniam sobie sam potem jade na odgrzybianie ewentualnie na nabicie klimy.
C77 - 2012-03-29, 22:24

kiniu napisał/a:
Koledzy pytanie. Filtr kabinowy zmieniamy przed odgrzybianiem klimy czy po ? Dostałem zapętlenia i wymyślam teorie zarówno przed jak i po.


:arrow: wyciągasz stary filtr,
:arrow: zamykasz klapkę, schowek etc.,
:arrow: odgrzybiasz,
:arrow: zakładasz nowy.

kiniu - 2012-03-30, 08:16

C77 napisał/a:


:arrow: wyciągasz stary filtr,
:arrow: zamykasz klapkę, schowek etc.,
:arrow: odgrzybiasz,
:arrow: zakładasz nowy.


Faktycznie proste. Trochę się z tym zakręciłem. Dzięki.

szary77 - 2013-04-07, 08:46
Temat postu: Przegląd i obsługa klimtyacji w Cruze
Dobra takie pytanie. Za 3 tygodnie drugi przegląd. Jak co roku idzie nowy filtr węglowy i pewnie odgrzybianko klimy z racji że używam niezbyt częśto to zapaszek po zimie jest nie szczeglny (jak się wyłączy klime to po chwili sandałem wieje :mrgreen: ).
Pytanie - autko produkowane było X-2010. Może już czas dobić klię? Jak uważacie ?
Od produkcji minęło 2.5 roku, nie wim jakie są standardy, bo nigdy wcześniej auta z klimą nie miałem. Dzięki za info.

etac - 2013-04-07, 09:42
Temat postu: Re: Przegląd i obsługa klimy w Cruzaku
szary77 napisał/a:
Dobra takie pytanie. Za 3 tygodnie drugi przegląd. Jak co roku idzie nowy filtr węglowy i pewnie odgrzybianko klimy z racji że używam niezbyt częśto to zapaszek po zimie jest nie szczeglny (jak się wyłączy klime to po chwili sandałem wieje :mrgreen: ).
Pytanie - autko produkowane było X-2010. Może już czas dobić klię? Jak uważacie ?
Od produkcji minęło 2.5 roku, nie wim jakie są standardy, bo nigdy wcześniej auta z klimą nie miałem. Dzięki za info.



Ja w kazdym swoim aucie robie nie rzadziej niz co 2 lata.

C77 - 2013-04-07, 11:12

Tylko wyjmij filtr kabinowy na czas odgrzybiania klimy :mrgreen:
szary77 - 2013-04-07, 19:16

C77 napisał/a:
Tylko wyjmij filtr kabinowy na czas odgrzybiania klimy :mrgreen:

No to sie samo przez sie wie. Zastanawiam się tylko czy odgrzybiać, czy też przy okazji dobić.
Wisz Pan jak przejdą ( jeśli przyjdą :mrgreen: ) upały to nie chciał bym znowu znajommeu od klim gitarry zawracać. Lepeij zrobić to za jednym razem. Dużo tego czynnika spitala przez 2.5 roku?

etac - 2013-04-07, 19:21

szary77 napisał/a:
C77 napisał/a:
Tylko wyjmij filtr kabinowy na czas odgrzybiania klimy :mrgreen:

No to sie samo przez sie wie. Zastanawiam się tylko czy odgrzybiać, czy też przy okazji dobić.
Wisz Pan jak przejdą ( jeśli przyjdą :mrgreen: ) upały to nie chciał bym znowu znajommeu od klim gitarry zawracać. Lepeij zrobić to za jednym razem. Dużo tego czynnika spitala przez 2.5 roku?


Jak jest szczelna to bedzie brakował jakies 50-100g. Warto robic obie czynnosci bo R134a jest higroskopijny i pochlania wode, wiec warto go sciagnac i dac nowy olej do czynnika. Przy okazji tej akcji wykonac odgrzybianie.

szary77 - 2013-04-07, 19:37

user_01 napisał/a:
szary77 napisał/a:
C77 napisał/a:
Tylko wyjmij filtr kabinowy na czas odgrzybiania klimy :mrgreen:

No to sie samo przez sie wie. Zastanawiam się tylko czy odgrzybiać, czy też przy okazji dobić.
Wisz Pan jak przejdą ( jeśli przyjdą :mrgreen: ) upały to nie chciał bym znowu znajommeu od klim gitarry zawracać. Lepeij zrobić to za jednym razem. Dużo tego czynnika spitala przez 2.5 roku?


Jak jest szczelna to bedzie brakował jakies 50-100g. Warto robic obie czynnosci bo R134a jest higroskopijny i pochlania wode, wiec warto go sciagnac i dac nowy olej do czynnika. Przy okazji tej akcji wykonac odgrzybianie.


Tak więc zrobimy zatem. Dzięki za szczegółowe info.

C77 - 2013-04-07, 20:28

Widziałem ostatnio jak Koreańce zabrały się za odgrzybianie klimy w Cruzaku,
co też oni tam natworzyli to trudno mi pojąć :shock: :roll:

szary77 - 2013-04-07, 21:05

C77 napisał/a:
Widziałem ostatnio jak Koreańce zabrały się za odgrzybianie klimy w Cruzaku,
co też oni tam natworzyli to trudno mi pojąć :shock: :roll:

Bez Fotek/filu siem nie liczy :-P

C77 - 2013-04-08, 09:32

Fotki będą później, zastanawiam się tylko czy faktycznie przy właściwym odgrzybianiu klimy
piana z płynu do odkażania ma też spływać rurką skroplin z parownika pod autem? :roll:

etac - 2013-04-08, 09:37

C77 napisał/a:
Fotki będą później, zastanawiam się tylko czy faktycznie przy właściwym odgrzybianiu klimy
piana z płynu do odkażania ma też spływać rurką skroplin z parownika pod autem? :roll:


Przeciez to jest najprostsze miejsce do uplynnienia tych chemikaliow. Ja nawet bym chcial zeby dali tego srodka tyle zeby wyplywal dolnym spustem, a nie na chodniczki.

szary77 - 2013-04-08, 09:55

user_01 napisał/a:
C77 napisał/a:
Fotki będą później, zastanawiam się tylko czy faktycznie przy właściwym odgrzybianiu klimy
piana z płynu do odkażania ma też spływać rurką skroplin z parownika pod autem? :roll:


Przeciez to jest najprostsze miejsce do uplynnienia tych chemikaliow. Ja nawet bym chcial zeby dali tego srodka tyle zeby wyplywal dolnym spustem, a nie na chodniczki.


Ja jeszcze jedno pytanko. Czy ten czynnik 134a to jest taki sam jak mam teraz? A jeśki nie to czy można je mieszać, bo przecież dobić musze jakoś :-D



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group