To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Wnętrze - Przegląd i obsługa klimtyzacji w Cruze

Boyka - 2016-07-30, 13:07

Eh za 4 przegląd wyszlo 1200 zł (w tym pióra wycieraczek przód i odgrzybianie klimy) pozniej napisze w odpowiednim temacie co konkretnie i za ile wyszlo
C77 - 2016-08-02, 15:33
Temat postu: Czyszczenie klimy w Cruze
Boyka, następnym razem musisz zrobić to samemu! :evil:
to żadna filozofia, wszystko masz już podane na tacy wielokrotnie w tym wątku <ok>

Będzie taniej i prawdopodobnie skuteczniej niż w ASO, które za się bawi w odświeżanie powietrza za Twoją kasę <lol>
a za zaoszczędzone pieniądze możesz wypić moje zdrowie :mrgreen:
<piwo>

robciok - 2016-08-13, 18:48

Dzisiaj potraktowałem parownik preparatem K2 clima doctor i założyłem filtr filtrona K 1223A. Znalazłem dużo prostszą metodę aplikacji. Przez otwór, który jest zaślepiony a w zamyśle miał służyć jako kanał do chłodzenia radia. Tak to wygląda:

Widać jak odbija światło parownik, bliżej już się chyba nie da :mrgreen:

Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale aby dłużej utrzymywała się pianka, ścisnąłem wężyk do odprowadzania skroplin :roll: . Uważajcie na dyszę która jest na rurce do aplikowania pianki, mi wpadła do środka :(

rwicik - 2016-08-13, 20:19

Pianka i tak się mocno rozpręża, więc zanim spłynie, to powinna utrzymać się na parowniku :)
Czy teraz nie masz metaliczno-plastikowego zapachu z nawiewu?
Moja pianka jakaś chyba dziwna była, by taki zapach zostawiła. Na szczęści po jakimś czasie wszystko wróciło do normy.

pool80 - 2016-08-13, 21:03

Jak tam się dostać znaczy nie widzę po zdjęciu które to miejsce
rwicik - 2016-08-13, 21:06

Ze zdjęcia wynika, że od spodu obok silnika wentylatora.
Ja dostawałem się wężykiem od góry - przez otwór po wyjęciu filtra, w szczelinę pomiędzy obudową a wirnikiem wentylatora.

robciok - 2016-08-15, 11:32

rwicik, mam bezwonny zapach.

pool80 Musisz zdjąć:
- osłonę pod kierownicą (3 śrubki, 2 na dole, jedna na boku, musisz zdjąć boczek trójkątny)
- osłonę boczną tunelu środkowego (jest na spinkach)
- odkręcić wylot nawiewu na nogi (jedna śrubka)

Otwór przez który wpuszczałem piankę ma zaślepkę, wystarczy podważyć śrubokrętem.

rwicik - 2016-08-15, 13:38

Czyli od strony kierowcy.