To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

LPG - Zbiornik gazu w Cruze 1,8

zzzz - 2013-04-18, 14:21
Temat postu: Zbiornik gazu w Cruze 1,8
witam. podczas dzisiejszego tankowania gazu do zbiornika weszło 36,4 litra gazu a zawór jeszcze nie odbił. przerwałem tankowanie bo teoretycznie do zbiornika ( Stako 43 litry) powinno wejść max 34,4 litra. jako że to dopiero drugie tankowanie gazu więc nie wiem co robić.
mam również pytanie ile Wam gazu wchodzi do zbiornika? i drugie czy u Was też tak wolno idzie tankowanie gazu? pzdr

user_02 - 2013-04-18, 16:03

A jaka to była stacja ? Stałeś samochodem prosto czy lekko pod kątem ?

Gaz tankuje się wolniej, niż benzyna, przy najbliższym tankowaniu (ja nie zapomnę) postaram się sprawdzić ile trwa tankowanie u nas.

zzzz - 2013-04-18, 16:26

SebaSRS napisał/a:
A jaka to była stacja ? Stałeś samochodem prosto czy lekko pod kątem ?
Gaz tankuje się wolniej, niż benzyna, przy najbliższym tankowaniu (ja nie zapomnę) postaram się sprawdzić ile trwa tankowanie u nas.


Statoil Będzin Syberka koło pawilonu BRW.
auto stało bardzo! lekko przodem w dół.
miałem poldka z gazem to wiem że tankuje się dłużej ;)

Avatar - 2013-04-18, 19:34

Mi standardowo wchodzi 29-30L jezeli po pierwszym odbiciu konsoli z BRC nie próbuje włączyć LPG ponownie, jak to robie na siłe to i tak przy przekroczeniu 3k obrotów wyłacza gaz znowu bo jest za niskie ciśnienie. Najwięcej ile mi weszło to 31,xxL i wydaje mi się że jest to OK.
Tankuje gaz głównie na BP, Lukoil i Crab.

PiotrA - 2013-04-18, 20:34

Ja mam zbiornik Stako 42l w miejscu koła zapasowego. Do pustej butli wchodzi 33 - 33,5l. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby zawór nie odbił.
Tankuję najczęściej na Orlenie.

Jeśli sytuacja z nieodbiciem się powtórzy to podjedź do gazowników. Być może trzeba coś wyregulować lub przeczyścić.

user_02 - 2013-04-24, 18:47

zzzz napisał/a:
SebaSRS napisał/a:
A jaka to była stacja ? Stałeś samochodem prosto czy lekko pod kątem ?
Gaz tankuje się wolniej, niż benzyna, przy najbliższym tankowaniu (ja nie zapomnę) postaram się sprawdzić ile trwa tankowanie u nas.


Statoil Będzin Syberka koło pawilonu BRW.
auto stało bardzo! lekko przodem w dół.
miałem poldka z gazem to wiem że tankuje się dłużej ;)


Spróbuj zatankować na innej stacji, może to być wina stacji/pompy, a może być wina (tak jak kolega wyżej napisał), wielozaworu, który "nie odbił".

[ Dodano: 2013-04-24, 18:49 ]
Avatar napisał/a:
Mi standardowo wchodzi 29-30L jezeli po pierwszym odbiciu konsoli z BRC nie próbuje włączyć LPG ponownie, jak to robie na siłe to i tak przy przekroczeniu 3k obrotów wyłacza gaz znowu bo jest za niskie ciśnienie.

Na samym początku po założeniu LPG Marco napisał mi, żeby nie wymuszać przełącznia na LPG, gdy on sam się przełączył na noPb, bo może prowadzić to do "zassania" brudu z zbiornika co w konsekwencji może zatkać filtr, więc może lepiej nie wymuszać ? ;-)

etac - 2013-04-24, 18:59

SebaSRS napisał/a:
zzzz napisał/a:
SebaSRS napisał/a:
A jaka to była stacja ? Stałeś samochodem prosto czy lekko pod kątem ?
Gaz tankuje się wolniej, niż benzyna, przy najbliższym tankowaniu (ja nie zapomnę) postaram się sprawdzić ile trwa tankowanie u nas.


Statoil Będzin Syberka koło pawilonu BRW.
auto stało bardzo! lekko przodem w dół.
miałem poldka z gazem to wiem że tankuje się dłużej ;)


Spróbuj zatankować na innej stacji, może to być wina stacji/pompy, a może być wina (tak jak kolega wyżej napisał), wielozaworu, który "nie odbił".

[ Dodano: 2013-04-24, 18:49 ]
Avatar napisał/a:
Mi standardowo wchodzi 29-30L jezeli po pierwszym odbiciu konsoli z BRC nie próbuje włączyć LPG ponownie, jak to robie na siłe to i tak przy przekroczeniu 3k obrotów wyłacza gaz znowu bo jest za niskie ciśnienie.

Na samym początku po założeniu LPG Marco napisał mi, żeby nie wymuszać przełącznia na LPG, gdy on sam się przełączył na noPb, bo może prowadzić to do "zassania" brudu z zbiornika co w konsekwencji może zatkać filtr, więc może lepiej nie wymuszać ? ;-)


Ja kiedys tez tankowałem na STATOIL w Mikołowie jak mialem ASTRE. Dojechałem na gazie, wiec cos jeszcze było, a ja zatankowałem 38 litrów do tego samego zbiornika jak wasz. Jak sie spytałem pracownika jak to mozliwe, on wzruszył ramionami i mi powiedzial ze jak i sie cos nie podoba mogle złozyc reklamacje w centrali. Olałem temat, ale nigdy wiecej nie wcisnalem tyle gazu na raz, a czesem podjezdzalem juz z pustym.

pablo - 2013-04-24, 19:51

U mnie średnio wchodzi 33.5 l LPG, staram się jeździć jak najdłużej na gazie, jak nawet jest już mało gazu i przełącza się na benzynę przy ostrzejszej jeździe to przełączam na gaz i jadę spokojnie na stację.
Raz do tej pory zatankowałem 34,19l i zawsze tankuję na statoil. Zbiornik mam 43l

paszczakus - 2013-04-27, 10:55

U mnie wchodzi 32 l tankuje na bp i zawsze odbija
pysiek - 2013-05-17, 08:50

u mnie wchodzi zawsze w przedziale 34-38.. tankuje różnie, ale na dużych stacjach :)
Avatar - 2013-05-19, 09:28

pysiek a ile kilometrów przejeżdasz na jednym zbiorniku? te 38L to jakoś dużo na LPG w Cruzie. Ja przejeżdzam standardowo ~280km.
pysiek - 2013-05-20, 10:29

Wczoraj tankowałem w Wolbromiu na stacji obok sklepu Stokrotka i weszło dokładnie 37,12L.

Do tej pory najwięcej na jednym baku przejechałem 390 km, przy spalaniu na komputerze 7.4 (na trasie), a przeważnie jeżdżę tylko po Krakowie i około 320-340 km udaje mi się zawsze przejeżdżać przy spalaniu na komputerze 8.9-9.0 (w mieście).

Avatar - 2013-05-20, 20:42

Ciekawe, myslalem ze wszystkie HB maja taki sam bak LPG a tu chyba niespodzianka co przeklada sie na Twoje, odpowiednio wieksze przebiegi.
Basti - 2013-07-10, 07:13

Z uwagi, że to mój pierwszy post na forum chciałem się przywitać. :-)

Moje pytanie mam odnośnie zbiornika ale nie pojemności, ale mocowania. Mam Cruza 1.8 od tygodnia. Na razie jeździ w miarę płynnie i daje dużo satysfakcji z jazdy. Niepokoi mnie jednak mocowanie samego zbiornika. Nigdy nie miałem jeszcze gazu i do końca się nie znam ale zbiornik (zamiast koła zapasowego) daje wrażenie jakby był mocowany na jakieś gumie. Tzn nie jest zamocowany na maxa tylko jest lekko luźny - jakby na poduszce z gumy. Czy tak ma być? Zauważyłem też, że przy lekkim nacisku powoduje lekkie strzelanie.

Proszę o porade, czy mam się tym przejmować, czy jest wszystko OK

Pozdrawiam

endriu333 - 2013-07-10, 07:33

przejmować się :) - strzelanie poewnie jest powodem dostania się jakiegoś kamienia/opiłków między zbiornik a podłogę więc robota nie była zrobiona "Czysto" a jeśli według Ciebie zbiornik się rusza to jazda do ASO aby go dokręcili bądź zamocowali tak aby nie poruszał się....


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group