To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Awaria oryginalnych czujników parkowania Cruze

mario78 - 2013-07-11, 16:06

krucyfiks tak jak pisałem wcześniej u mnie uszkodzony był skrajny czujnik w zderzaku i poszedł do wymiany.
krucyfiks - 2013-07-11, 17:21

Wypiąłem dziś wszystkie wtyczki,przesmarowałem preparatem i nic dalej cisza. Wyjąłem nawet czujkę są Boscha.Odpisałem parametry.Podejrzewam że u mnie też któraś padła.
Czyli jak bym załatwił gdzieś czujkę oryginał to mógłbym poeksperymentować z podmianą.
Może ktoś z was natknął się już na nie gdzieś w sieci. Astra czy Insignia pewnie też by podeszły najlepiej czarny metalik.

mario78 - 2013-07-11, 17:49

krucyfiks napisał/a:
Może ktoś z was natknął się już na nie gdzieś w sieci

Jedyne jakie znalazłem są TU i są dość drogie.

krucyfiks - 2013-07-11, 18:47

Ja znalazłem na allegro Oplowskie ,są identyczne jak mój tylko nieznacznie różnią się końcówką w opisie cyfr i nie wiem czy to ma jakieś znaczenie?
Powinno to zagadać? Jak myślicie?KLIK jeszcze tu są koloryKLIK

C77 - 2013-07-11, 20:23

Różnica w cyfrach numeru może wynikać tylko z lekko innego odcienia czarnego koloru w Oplach.
krucyfiks - 2013-07-11, 20:26

C77 i oto mi chodziło dzięki za podpowiedź.Zaraz coś zamówię .
krucyfiks - 2013-07-17, 07:58

Przyszedł wczoraj ów czujnik cofania ,wymieniłem go pasuje idealnie ,nawet kolorystycznie nie do odróżnienia.U mnie klęknął też skrajny jak u mario78,nie wiem czy powodem było to że on zawsze najczęściej działa, bo auto w garażu własnie stoi blisko prawej ściany,więc przy wyjeździe przez chwilę zawsze sygnalizuje przeszkodę. Ważne że wszystko teraz jest OK. ;-)
radecki22 - 2013-10-16, 13:59

Witam jak pisalem dawno o czujikach wiec znalazlem na allegro czujniki cofania z 99 zl za szt nowki i wszystko dziala jak trzeba link do aukcji moze jeszcze bedzie mial czujnik parkowania
gmroz - 2014-07-29, 15:40
Temat postu: Czujniki parkowania dopasowanie
Witam,

Mam chevrolet cruze z 2013 roku kombi i zostały uszkodzone dwa czujniki parkowania tył przez co nie działają również pozostałe.

Na czujniku jest numer 0263013817 niestety nigdzie nie mogę takowych znaleźć. Czy ten numer ma duże znaczenie? czy mogę kupić o innym numerze również do cruza i będą działać wszystkie razem ?

Pozdrawiam
Grzegorz

C77 - 2014-07-30, 09:41

gmroz, możesz kupić nawet z Insignii lub Astry IV i też będą działać :)
sh - 2014-08-03, 14:55

Witam, nie chce otwierać specjalnie nowego tematu - czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć, na jakim bezpieczniku można wyłączyć czujniki cofania ? W instrukcji nie znalazlem tej pozycji

będę wdzięczny za odp.
pozdrawiam

Zajjack - 2014-08-03, 19:57

sh napisał/a:
Witam, nie chce otwierać specjalnie nowego tematu - czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć, na jakim bezpieczniku można wyłączyć czujniki cofania ? W instrukcji nie znalazlem tej pozycji

będę wdzięczny za odp.
pozdrawiam

A po co chcesz go wyłączyć?
Można to zrobić w ustawieniach pojazdu - przyciskami przy radiu (przynajmniej u mnie)

sh - 2014-08-03, 22:50

Zajjack napisał/a:
sh napisał/a:

będę wdzięczny za odp.
pozdrawiam

A po co chcesz go wyłączyć?
Można to zrobić w ustawieniach pojazdu - przyciskami przy radiu (przynajmniej u mnie)

'widzialem ta opcje.. niestety nie rozwiazuje problemu ( usterka czujnikow i czeste pikanie ich podczas jazdy). chcialbym wiec odciac od nich zasilanie...

mario78 - 2015-02-04, 18:32

Znowu mi się zjeb..y czujniki parkowania. Zadzwoniłem z ciekawości do ASO i czujnik ok 250PLN, wymiana 150 i jeszcze coś za lakierowanie, chyba że chcę czarny. Orientuje się ktoś czy do wymiany trzeba zdejmować zderzak czy uda się na założonym? Jak myślicie ,takie będą pasować- klik ? Czy wszystkie są takie same, bo pani z aso powiedziała przez telefon że cena może się trochę różnić w zależności czy jest to czujnik skrajny czy środkowy? Myślałem że są 4 takie same.
C77 - 2015-02-04, 19:04

Pani z ASO chyba.... :roll:

Tu masz zestaw oryginalnych czujników z modułem, różnią się? :mrgreen: