To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Nadwozie - Hak holowniczy w Cruze

ANCZI - 2013-06-17, 07:58

Jak tak was tu czytam to wierzyc mi sie nie chce , nam powiedzieli ze jak sami hak zalozymy to nam automatycznie gwarancja wygasnie i jak sie cos np stanie to ubezpieczenie nie pokryje nam tego, a tutaj widze ze nie ma to nic do rzeczy .. Bark słów na ten mój salon :evil:
ANCZI - 2013-06-17, 08:05

A powiedzielibyscie mi czy zakładajac hak do duta trzeba wycinac dziure w zderzaku? czy to konieczne?
etac - 2013-06-17, 08:56

ANCZI napisał/a:
Jak tak was tu czytam to wierzyc mi sie nie chce , nam powiedzieli ze jak sami hak zalozymy to nam automatycznie gwarancja wygasnie i jak sie cos np stanie to ubezpieczenie nie pokryje nam tego, a tutaj widze ze nie ma to nic do rzeczy .. Bark słów na ten mój salon :evil:

A co myslisz, co mieli ci powiedziec. To jest kasa dla nich

ANCZI - 2013-06-17, 09:00

A co do wycinki dziury w zderzaku na hak to co myslisz?
etac - 2013-06-17, 09:46

ANCZI napisał/a:
A co do wycinki dziury w zderzaku na hak to co myslisz?

Przecież to plastik

ANCZI - 2013-06-17, 09:52

Ale mimo wszystko szkoda .. naprawde jest to konieczne? nie da sie tego obejsc?
etac - 2013-06-17, 09:59

ANCZI napisał/a:
Ale mimo wszystko szkoda .. naprawde jest to konieczne? nie da sie tego obejsc?

Chyba to zalezy od rodzaju haka

ANCZI - 2013-06-17, 10:05

No czyli pozostaje czekac az bedzie taki hak bo poki co nie ma takiego co by nie wplynał na wycinke tej dziury.
ANCZI - 2013-06-17, 10:05

a może juz jest taki? wiecie moze gdzie mozna znalesc?
etac - 2013-06-17, 10:30
Temat postu: Jak założyć hak w Cruze?
ANCZI napisał/a:
No czyli pozostaje czekac az bedzie taki hak bo poki co nie ma takiego co by nie wplynał na wycinke tej dziury.

Ale co to przeszkadza, zakladasz, wycinasz, rejestrujesz i jezdizsz.

Gwarancje moga zabrac na zderzak, bo reszta to otwory technologiczne. No moze przyczepia sie do reklamacji na czujniki parkowania, ale na pewno nie moga zabrac gwarancji na pojazd, a zawsze mozna sie powolac na ustawe konsumencka, ktora nie zabrania montowania, o ile czegos nie uszkodziles przy montazu.

A zderzak zdejmuje się łatwo, potem tapicerka w bagazniku bo musisz zdjąć jeden z boków dla położenia instalacji z modułem. Jak masz sedana to to idzie łatwiej.
Ja założyłem hak w jeden dzień, z użyciem dostarczonych elementów. Rejestracja przebiegła.bez problemów.

Na SKP sprawdzają:

- Czy śruby użyte mają atest
- Certyfikat homologacja haka
- Podłączenie instalacji elektrycznej

Dają zaświadczenie i potem jedziesz do Urzędu Miasta do wydziału komunikacji

endriu333 - 2013-06-17, 21:29

Każdy dostępny hak wymaga odcięcia zderzaka w orszaku... Ale to podciecie po pierwsze nie jest w żaden sposób widoczne a po drugie ma wymiary o ile dobrze pamiętam 3x6 cm takze szok :) jedynie co mogę doradzić to montaż haka automatycznie wypinanego jest praktycznie niewidoczny i nie pobrudzimy się przy nim aż tak bardzo
ANCZI - 2013-08-04, 10:03

Witam! czy hak musi być założony z modułem czy bez modułu ?
endriu333 - 2013-08-06, 09:55

wiesz co z tego co się orientuje to nie jest konieczny ale ja mimo wszystko założyłem taki moduł firmy westfalia (sam moduł był droższy od haka) i dzięki temu mam zero problemów z czujnikami - mam podpięcie zasilania do kempingu itp... mimo wszystko przy takiej elektronice w cruzie polecam moduł.
gck01 - 2013-10-12, 17:36

ja w swoim cruzie za hak zapłaciłem 1000zł.( pełna usługa z przeglądem technicznym). wydaje mi się ze cena ok.
krecik - 2014-05-26, 17:21
Temat postu: hak holowniczy do Cruze hatchback
czy ktoś ma założony hak w cruze hatchback ile kosztował i czy trzeba cos wycinać