To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Usunięcie filtra DPF

Boyka - 2015-09-11, 17:03

PawelW napisał/a:


mario78 co to za nakładka? Sam chcę coś takiego kupić, możesz podać model ew. źródło gdzie kupiłeś?


No wlasnie! I czy dostanę cos podobnego do HB? ;D

mario78 - 2015-09-11, 19:26

PawelW napisał/a:
mario78 co to za nakładka? Sam chcę coś takiego kupić, możesz podać model ew. źródło gdzie kupiłeś?


Nakładka jest firmy ulter, dkładnie taka jak w firmowym sklepie, ale można też dopasować jakąś inną, wybór całkiem spory. Ja akurat kupowałem u ''tłumikarza'' gdzie mi ją montowali.

Boyka napisał/a:
No wlasnie! I czy dostanę cos podobnego do HB? ;D


Myślę że do HB podejdzie taka sama, tylko trzeba będzie trochę wyprofilować zderzak. U mnie też delikatnie zderzak trzeba było podciąć.

Więcej tutaj .

Rabbit - 2016-07-10, 10:15

Cześć,

trochę odkopię temat :)

Proszę o informację osoby które usunęły filtr DPF czy mieliście kiedyś problemy z przeglądem?
Czy może się zdarzyć diagnosta jakoś sprawdzi że usunęliśmy ten filtr i nie podbije przeglądu?

Przymierzam się do usunięcia DPF, ale własnie mam takie obawy i nie wiem czy słusznie ?

Dzięki za info :)

lolex - 2016-09-09, 22:56

Witajcie, kupiłem w zeszłym tygodniu swojego białego Cruza, i w pierwszym tygodniu ani razu się nie załączył, ale w tym tygodniu to warjuje co chwila.
nawet w trasie potrafił na 50km odcinku być ciągle załączony...
I mój cruz ma zrobione od kupna 1,5tys km, i spalanie srednie 6,7l w tym 50% miasto , 50% trasa obwodnica. powiem szczerze ze spalanie przy dpf podeszlo czasem do 10 l ;o
I przeczytałem 8 stron o tym magicznym gównie.
Poleciacie wycięcię ? jakie są jego konsekwencje?
Bo jak wytne to zapewne od razu chiptuning do 190 walne, ale auto przeznaczyłem 4 lata [ kredyt wspomaganiowy hehe ] i się boję że będą konsekwencje dwumasem, lub turbo ?
Jestem z pomorza dokładnie z Gdańska :) ktoś cos ?

mario78 - 2016-09-10, 20:54

lolex napisał/a:
Poleciacie wycięcię ? jakie są jego konsekwencje?


Mniejsze spalanie, turbo będzie miało lżej, nie będzie się podnosił poziom oleju (czyli olej silnikowy nie będzie rozrzedzany olejem napędowym-silnik będzie miał optymalne smarowanie) a z minusów to, że poleci przez chwilę czarny dym jak wciśniesz mocniej gaz.

zdzis.michal - 2016-09-11, 09:36

mario78 napisał/a:
Mniejsze spalanie, turbo będzie miało lżej, nie będzie się podnosił poziom oleju (czyli olej silnikowy nie będzie rozrzedzany olejem napędowym-silnik będzie miał optymalne smarowanie) a z minusów to, że poleci przez chwilę czarny dym jak wciśniesz mocniej gaz.


Całkowicie się z tym zgadzam. Ciekawe zresztą, czy były kiedyś robione kompleksowe badania spalin w czasie, bo przecież spaliny z wypalanego filtra też się unoszą do atmosfery a nawet chwilowo w danym miejscu jest znacznie większe stężenie (dodatkowa dawka paliwa do spalenia) niż równomierne przenikanie do atmosfery. Ale liczą się tylko chwilowe wyniki na hamowni w sztucznych, nierealnych warunkach, które jak wykazuje praktyka Volkswagena łatwo sfałszować. To zadawala całkowicie unijnych urzędasów od banana, ślimaka-ryby i przepisowej długości knota w świecy.

Rabbit napisał/a:
Czy może się zdarzyć diagnosta jakoś sprawdzi że usunęliśmy ten filtr i nie podbije przeglądu?

Nie musi, ale niestety może. Zwłaszcza jeśli samochód jest w miarę świeżej produkcji i wiadomo, że były tylko z filtrami. Spaliny badane są w pierwszej kolejności. Stwierdzi po prostu brak homologacji, chyba, że ma się zaprzyjaźnionego diagnostę, ale może też nie chcieć ryzykować. Najłatwiej, jeśli w tym samym czasie były produkowane modele z filtrem lub bez.

luckyluckyluck - 2016-09-11, 10:01

Nie wiem czy już ktoś zagłębiał się z Was w przeglądy jakie wejdą w przyszłym roku, bo z tego co wiem od diagnosty będzie tak że:

Diagnosta robi full przegla hamulce, spaliny, amory wszystko co ma być zrobione to musi być zrobione, bo WYNIKI tego przeglądu idą do jakiejś tam centrali, którą ktoś nadzorował będzie na codzien, tym samym nie ma możliwości przepuszczenia przeglądu jeśli cos np. SPALINY nie spełnią normy BO jeśli owy nadzorca w centrli to wyrywkowo sprawdzi, może diagnoście odebrać uprawnienia.

Tak wiec z tego co słyszałem już mało kto będzie chciał przymknąć na coś oko lub pominąć np. badanie spalin.

Tym samym np. zaslepianie zaworó EGR czy demontowanie katalizatorów i DPF wyjdzie od razu i zawrotka bez pieczątki....

ZObaczymy jak życie to zweryfikuje.

lolex - 2016-09-11, 21:14

sadze ze wywale go i tak niedługo
magnus99 - 2016-09-11, 21:19

Noszę sie z tym samym zamiarem, już nawet wiem gdzie i za ile. Ponoć w/g noego przepisu/ustawy/rozporządzenia trzeba bedzie płacić opłatę ekologiczną za spaliny powyżej normy.
lolex - 2016-09-14, 23:00

eh i już mam mieszane uczucia, zastanawiam się nad nie usuwaniem jednak, wujek diagnosta tez potwierdza to że mają być wieksze rygorystyczne badania aut, dlatego chyba wole dać chipa o 20-25 koni, i spalanie mi spadnie, a dpf do poki kontorlka mi sie nie wyswietli niech se jest :/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group