To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Przycisk MENU na d?wignie kierunkowskazów

marekt81 - 2013-06-22, 14:02
Temat postu: Przycisk MENU na dźwignie kierunkowskazów
Witam
Czy przycisk MENU na dźwigni kierunkowskazów do czegoś jeszcze służy, poza zmianą jednostek km na mile ?? Jeśli tak to może mi ktoś wytłumaczyć jak go używać ?

dawid84 - 2013-06-22, 15:32

Też mnie to zastanawia, a głupio mi było zapytać bez przeczytania instrukcji.
Trochę się tym bawiłem ale do niczego poza zmianą jednostek nie doszedłem. Trochę dziwne jak na przycisk MENU.

mario78 - 2013-06-22, 15:56

Jak włączycie zapłon ale bez włączania silnika i naciśnięcie menu to będą się wyświetlać różne wartości np jakość (kondycja) oleju w %, i po naciśnięciu reset można ją skasować po wymianie oleju. A co jeszcze wyświetla to w tej chwili nie pamiętam bo dawno się tym nie bawiłem.
huri_khan - 2013-06-22, 21:18

Też nie pamiętam dokładnie, ale sprawdzę.
Pepe - 2013-06-22, 22:26

U mnie (rocznik 2012) przy użyciu tego pokrętła można odczytać :1.średnie zużycie paliwa 2.zasięg 3.średnią prędkość 4.chwilowe zużycie paliwa.
AdamT - 2013-06-22, 22:37

Pepe napisał/a:
U mnie (rocznik 2012) przy użyciu tego pokrętła można odczytać :1.średnie zużycie paliwa 2.zasięg 3.średnią prędkość 4.chwilowe zużycie paliwa.

Tylko że tu nie mowa o pokrętle a o przycisku MENU na lewej manetce.

Pepe - 2013-06-22, 22:42

AdamT napisał/a:
Pepe napisał/a:

Przyciskiem resetuje się powyższe dane.

marekt81 - 2013-06-22, 22:43

Dokładnie MENU ma pełne zastosowanie przy innym typie komputera pokładowego, tego z opcja ECO :( szkoda, myślałem że we wszystkich jest taki sam
AdamT - 2013-06-22, 22:58

Pepe napisał/a:
AdamT napisał/a:
Pepe napisał/a:

Proponuję spacer do auta i pooglądanie dokładnie dźwigni kierunkowskazów :)

EDIT: poniżej zdjęcie żeby nie trzeba było robić wycieczki do auta :)

Pepe - 2013-06-22, 23:48

AdamT napisał/a:
Pepe napisał/a:
AdamT napisał/a:
Pepe napisał/a:

Proponuję spacer do auta i pooglądanie dokładnie dźwigni kierunkowskazów :)

EDIT: poniżej zdjęcie żeby nie trzeba było robić wycieczki do auta :)
Obrazek

:lol: Fakt! Pomyliłem przyciski :-> U mnie tym MENU mogę wybrać tylko wersje ustawiania jednostek: Wieka Brytania -USA-Europa

bartasct - 2013-06-23, 18:14

Są jakieś ukryte funkcje??
BAGI - 2013-07-22, 20:54
Temat postu: jakość oleju wyrażona procentowo
Witam wszystkich!
Czy ktoś z użytkowników Cruze'a z silnikiem diesla kontrolując jakość oleju wyrażoną wartością procentową poprzez przycisk MENU na lewej manetce zaobserwował u siebie dziwne skoki (spadek, wzrost) tej wartości? Chodzi o to że przez pierwszy rok użytkowania auta, jakość oleju spadała cały czas od wartości 100% co jedną jednostkę. Teraz po pierwszym przeglądzie w grudniu i wymianie oleju wartość została zresetowana do 100% ale spadek jej co 1-dna jednostkę odbywał się przez 1-2 mce do wartości 91% później odbywało się to już inaczej. Spadek o 4j. wzrost o 3j ,spadek o 2j wzrost o 2 czy 3j itd. do chwili obecnej. Aktualnie jest na 86%.
Nie wiem czy jest to jakiś powód do niepokoju. Czy to normalne? Mieliście tak u siebie?

budrys1978 - 2014-06-25, 22:30
Temat postu: Re: jakość oleju wyrażona procentowo
BAGI napisał/a:
Witam wszystkich!
Czy ktoś z użytkowników Cruze'a z silnikiem diesla kontrolując jakość oleju wyrażoną wartością procentową poprzez przycisk MENU na lewej manetce zaobserwował u siebie dziwne skoki (spadek, wzrost) tej wartości? Chodzi o to że przez pierwszy rok użytkowania auta, jakość oleju spadała cały czas od wartości 100% co jedną jednostkę. Teraz po pierwszym przeglądzie w grudniu i wymianie oleju wartość została zresetowana do 100% ale spadek jej co 1-dna jednostkę odbywał się przez 1-2 mce do wartości 91% później odbywało się to już inaczej. Spadek o 4j. wzrost o 3j ,spadek o 2j wzrost o 2 czy 3j itd. do chwili obecnej. Aktualnie jest na 86%.
Nie wiem czy jest to jakiś powód do niepokoju. Czy to normalne? Mieliście tak u siebie?

Witam!!!
Dołączę się do postu.
U mnie w Cruziku wartość procentowa wynosi w tej chwili 67%. Olej wymieniany był jakieś 4000 km temu. Stosuje olej SHELL HELIX 5W30 AVL. Jak mam tę wartość interpretować?
Czy jeśli spadnie poniżej 50% to muszę wymienić olej, czy jeździć dalej do kolejnej wymiany wynikającej z przebiegu czyli co 15tyś km

Ichturiel - 2014-06-27, 21:25

W amerykańskich wersjach cruza tez jest lepszy komputer (taki jak w astrach J tych ze "zwykłymi" silnikami bez trybu eco), który pokazuje np. aktualną prędkość. Mam więc pytanko można wymienić komputer/wyświetlacz?
Faster89 - 2014-06-27, 21:50
Temat postu: Re: jakość oleju wyrażona procentowo
BAGI napisał/a:
Witam wszystkich!

W Astrze mam też żywotność oleju wyrażoną w procentach, w sumie to chodzi o to jak się jeździ i ile się jeździ. Nawet jeśli autko będzie stało to wartość będzie spadała, inaczej mówiąc rok ma 365 dni i to jest nasze 100% skoro tak to do wyliczenia jest po prostu ile dni przypada na 1% spadku ( to jest oczywiście w przypadku gdy autem prawie się nie jeździ;) ) i tak co ileś dni żywotność spada. Oczywiście inaczej jest jak robimy długie trasy, tak samo inaczej jest jak robimy krótkie trasy, wtedy żywotność odpowiednio szybciej spada :) . Tak mi kiedyś powiedzieli w serwisie, ale wiadomo w serwisie czasem gadają głupoty :) Tak na zdrowy rozum by się to zgadzało, wymiana oleju jest teoretycznie co rok lub chyba co 15 k km więc w zależności co pierwsze nastąpi żywotność spada im bliżej zbliżamy się do granicy roku od wymiany lub jeśli zbliżamy się do granicy tego przebiegu 15 k km