To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Co? owalnego z pod?.elektr w pod?odze

iskat1973 - 2013-08-06, 15:53
Temat postu: Coś owalnego z podł.elektr w podłodze
Sorki za taki mało precyzyjny opis... Chodzi mi o owalne coś z przewodem elektr z plastikową niedużą osłoną pod podłogą na wysokości tylnego prawego pasażera. Wiozłem goscia w nocy i coś pod 4 literami zaczęło mu głośno terkotac. Miał tel w łapie i myślałem ze to może jakiś dziwny dzwonek :mrgreen: ........ Najwyraźniej to coś pod podłogą sie odzywa. Co to w ogóle jest ?? ???
misiek3232 - 2013-08-07, 10:01

Jakiś głośnik? Subwoofer? Detektor telefonów komórkowych i aktywnych połączeń? :mrgreen:
opoka - 2013-08-08, 18:26

Pod tylną kanapą to pompa paliwa w zbiorniku
"(może terkotać jak siada) lub pod podłogą filtr paliwa ,a przewód to uziemienie filtra

user_02 - 2013-08-08, 21:01

Coś takiego:

?? ?
Jeśli o tym mówisz, to tak jak powiedział opoka - filtr paliwa.

Btw. Z tego opisu i braku zdjęcia nigdy bym nie zgadł o czym mowa, więc gratulacje dla opoka, :-)

iskat1973 - 2013-08-08, 21:47

Dokładnie tak !! !!! To coś 2 razy zaczęło głośno terkotać......ale jesli to filtr paliwa to .....to już nie wiem co hałasowało. Przeca nie filtr paliwa. A jego to często sie wymienia i po co jest to uziemienie ?? ??
opoka - 2013-08-08, 22:19

filtr węglowy,wymiana co 60tyś,a przewód zbiera ładunki elektrostatyczne
user_02 - 2013-08-08, 22:20

iskat1973 napisał/a:
Dokładnie tak !! !!! To coś 2 razy zaczęło głośno terkotać......ale jesli to filtr paliwa to .....to już nie wiem co hałasowało. Przeca nie filtr paliwa. A jego to często sie wymienia i po co jest to uziemienie ?? ??

Złap go i spróbuj poruszać - może się wieszak urwał i hałasuje.
Jeśli nie, to sprawdź czy wieszak linki ręcznego nie przegnił i linka nie obija o bak, lub elementy karoserii.
Z uziemieniem to pewnie chodzi o elektrostatyczność - przepływ paliwa przez filtr, gdy przelewają paliwa z cysterny to też cysternę podłącza się pod bednarkę wkopaną w ziemię żeby uziemić metalową cysternę :-)

---EDIT---
Proponuję zmienić nazwę tematu.
Będą przy temacie filtra paliwa dodam, ze niektóre filtry nie posiadają plastikowych zatrzasków.
Filtr z zatrzaskiem (spinką):

Filtr bez:

Jeśli ktoś kupi taki bez, to spinki mają nr katalogowy: 93740718 i wyglądają tak:

Cena około 6-7zł w nieASO :-)

user_02 - 2013-08-08, 22:34

opoka napisał/a:
filtr węglowy,wymiana co 60tyś,a przewód zbiera ładunki elektrostatyczne
To na zdjęciach powyżej to filtr paliwa, filtr węglowy czyli "par paliwa" jest trochę dalej i jest zdecydowanie większy i bardziej kwadratowy (znajduje się z prawej strony prawie pod bagażnikiem).
opoka - 2013-08-09, 15:40

Każdy nowoczesny filtr paliwa ma w sobie węgiel aktywny który ma za zadanie oczyszczać mechanicznie ale i chemicznie. Kiedyś były papierowe lub plastikowe
griba - 2013-08-13, 16:10
Temat postu: Węgiel?
Ten filtr nie należy do nowoczesnych. Nie zmienił sie od kiedy Daewoo wypuściło Lanosa. Też myślę, że to zwykła bibuła.

Został mi chyba jakiś po wymianie, chyba go przetnę i poszukam z ciekawości tego węgla.

A spinki można przełożyć ze starego filtra.

Masa, żeby iskra nie zapaliła oparów, ale to chyba, gdyby filtr byl nieszczelny.