To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Videorejestrator w Cruze

huri_khan - 2013-05-07, 22:36

Ja dla odmiany używam telefonu Sony Xperia T
Tutaj parę filmów z przejazdów.

piotr1989 - 2013-05-20, 14:36
Temat postu: Uwieczniłem Asystenta Parkowania W Pojazdach Poprzedzających

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

WIDEOREJESTRATOR

Jeżdżę regularnie po 1000km co 2-3 tygodnie i różne zachowanie jest kierowców podróżujących po Polsce więc nagrywam cały czas, żeby jak co mieć ubezpieczenie w postaci nagrania

michalkurpisz - 2013-09-11, 14:25

fajno dla Tebiu :-)

i jak sie spisuje zakupiony przez Ciebie rejestrator?
plynnie nagrywa?
ile kosztowal?
jaki to model?

Sobol - 2013-09-21, 10:09

Ja rejestrator zamontowałem tak :D

Fajne miejsce bo jak ekran jest zamknięty to nie widać go zza lusterka.

Elephant - 2013-09-26, 20:16

Fajnie to zamontowałeś. Co to za rejestrator? Przymocowałeś go jakąś taśmą dwustronną?
backlit - 2013-10-08, 09:28

Gdzie wpinaliście się pod zasilanie ? Czy jest szansa na wpięcie pod oświetlenia wewnętrzne ( te koło lusterka wstecznego żeby nie ciągnąc przewodu w słupku).
Sobol - 2013-10-08, 09:45

Zamontowałem go taśmą z rzepami. Taką jak montuje się CB. Kabel do zasilania poprowadziłem na około szyby do gniazda zapalniczki.
backlit - 2013-10-08, 10:57

Pochwal się co to za rejestrator. I tak czy okazji czy masz możliwość regulacji położenia obiektywu bo pozycja w jakim go przykleiłeś wymusza jego ustawienia zapewne?
Sobol - 2013-10-08, 11:46

Rejestrator najtańszy kupiony w biedronce. Na moje potrzeby wystarczający. Jego plusem jest ruchomy obiektyw.
backlit - 2013-10-08, 12:07

No widziałem go w biedronie jednak jak poszperałem w necie i pooglądałem parę filmów przy gorszym oświetleniu to niestety z mojej perspektywy odpada montowanie tego pudełka. Dodam, że jest to VGA interpolowane do HD (nie bardzo wiem po co, chyba żeby szybciej zapełnić kartę pamięci). Ale to oczywiście moje subiektywne zdanie i ważne, ze jesteś zadowolony. Duży plus za pomysł montażu bo nie rzuca się w oczy.
mario78 - 2013-10-08, 12:22

backlit napisał/a:
że jest to VGA interpolowane do HD (nie bardzo wiem po co, chyba żeby szybciej zapełnić kartę pamięci).

Pewnie po to żeby na pudełku można było napisać full hd, żeby wygladał na lepszy niż jest ;-) . A sposób montażu fajny.

backlit - 2013-10-08, 13:28

Niedługo to na sraj taśmie napiszą, że jest HD a najlepiej ULTRA HD – być może już są :D . Wracając do rejestratorów fajne małe modele nagrywające w dobrej jakości są mega drogie. Może macie jakieś typy w rozsądnych pieniądzach (mogą być bez ekranu). Mnie zależy najbardziej na małych rozmiarach i dobrej jakości nagrań (także tych rejestrowanych w gorszych warunkach oświetleniowych).
Sobol - 2013-10-08, 17:46

Zakup był przez przypadek bo nie planowałem takiego urządzenia. Trafiło się w rozsądnej cenie to kupiłem. Za tą cenę super sprawa. Auta i pieszych widać kolor świateł też. Jestem zadowolony zwłaszcza, że tak jak mówiłem nie planowałem wydawać na takie coś pieniędzy. Owszem można wydać 500 zł na rejestrator HD i potem wstawiać filmiki na yt ale nie takie było moje założenie.
Co do montażu to zajmuje to dosłownie 5 minut. Kabel od zasilania da się powciskać pod plastiki.

backlit - 2013-10-08, 21:24

Jasne, że do prostych kwestii wystarczy. Sytuacja komplikuje jak podczas zdarzenia ktoś "zmyka" i widać, że to był samochód (w nocy to nawet kolor ciężko zidentyfikować) i najlepiej rozczytać numery rejestracyjne (wiem skrajny przypadek ale o to właśnie chodzi przy tych rejestracji).

P.S. rozumiem, że nie rozbierałeś tunelu tylko podłączyłeś po prostu pod gniazdo zapalniczki ? Bo ja to widzę w ten sposób, żeby kabel ukryć i podpiąć bezpośrednio nie zajmując gniazda zapalniczki.

Edit: chyba najsensowniej wpiąć się w skrzynkę bezpieczników po lewej od kierownicy.

Sobol - 2013-10-08, 21:50

Jak mówiłem nie planowałem zakupu tego typu urządzenia wiec te jest dla mnie wystarczające.

Tak normalnie podłączone jest pod gniazdo zapalniczki.