To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Chevrolet Spark 2010r.

czarli_03 - 2013-09-04, 22:33
Temat postu: Chevrolet Spark 2010r.
Witam wszystkich użytkowników,
mam problem z 5 biegiem,jadąc autem przy ponad 130km na 5 biegu wrzucając go na luz i ponownym wrzuceniu 5 jest zgrzyt.A przy niższej prędkości przy ok.90km wrzucając 5 jest wszystko ok.Auto przejechane ma 22tys.km.Czy wiecie co może się dziać?

Anonymous - 2013-09-04, 22:54

czarli_03 napisał/a:
Auto przejechane ma 22tys.km.Czy wiecie co może się dziać?

Ja bym się nawet nie zastanawiał, tylko jechał na demonstrację problemu do ASO (bo jak rozumiem masz gwarancję).

A co do diagnozy, to jak przy większej prędkości jest, a przy mniejsze nie ma zgrzytu, to dla mnie problemem jest synchronizator 5tki -synchronizator wyrównuje prędkości koła zębatego oraz wałka, na którym to koło jest osadzone, a w Twoim przypadku nie daje sobie z tym rady.
Może to też być problem z olejem - na synchronizatory ma duży wpływ jakość i stopień jego zużycia.
Zrób test - przy ponownym wrzuceniu 5tki przy 130 "wkładaj" ją bardzo pomału, jeśli zgrzytu nie będzie to ja byłbym już pewien, że problemem są synchronizatory.

czarli_03 - 2013-09-05, 13:31

dzięki za szybką odpowiedż,
co do gwarancji to niestety nie mam gdyż auto sprowadziłem zza granicy.A co do wymiany synchronizatora 5 czy trzeba całą skrzynie wyciągnąć czy jedynie wystarczy odkręcić ten dekiel z boku skrzyni i wymienić synchronizator.

Anonymous - 2013-09-05, 13:53

czarli_03 napisał/a:
co do gwarancji to niestety nie mam gdyż auto sprowadziłem zza granicy.A co do wymiany synchronizatora 5 czy trzeba całą skrzynie wyciągnąć czy jedynie wystarczy odkręcić ten dekiel z boku skrzyni i wymienić synchronizator.

Nie tak szybko z tą wymianą ;-)
Sprawdź tak jak Ci mówiłem, a później udaj się do mechanika, co na żywo to sprawdzi

Gdyby to był synchronizator, to skrzynia jest do demontażu i rozebrania