To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Postojówki swiec? si? po zamknieciu auta

tpi0 - 2013-10-15, 11:32
Temat postu: Postojówki swiecą się po zamknieciu auta
Witam, wczoraj zauważyłem dziwny objaw - wieczorem wracałem do zaparkowanego auta i zobaczyłem, że świeci mi się lewa tylna lampa, to samo było z przodu. Z początku myślałem, że jest to objaw włączenia się alarmu lub awarii ale obszedłem samochód dookoła i nie widziałem żadnej ingerencji sił zewnętrznych. Dojechałem na miejsce, spróbowałem powtórzyć objaw i udało mi się - powodem był włączony lewy kierunkowskaz. Dodam tylko, że mam światła ustawione w pozycji auto. Jeżeli, ten typ tak ma, to można łatwo rozładować sobie akumulator! Proszę, sprawdźcie u siebie, czy macie podobny objaw?
jarry - 2013-10-15, 11:42

Oczywiście mam taki sam obiaw w Cruzie i jest to normalne
mario78 - 2013-10-15, 15:52
Temat postu: Re: Postojówki swiecą się po zamknieciu auta
tpi0 napisał/a:
Witam, wczoraj zauważyłem dziwny objaw - wieczorem wracałem do zaparkowanego auta i zobaczyłem, że świeci mi się lewa tylna lampa, to samo było z przodu. Z początku myślałem, że jest to objaw włączenia się alarmu lub awarii ale obszedłem samochód dookoła i nie widziałem żadnej ingerencji sił zewnętrznych. Dojechałem na miejsce, spróbowałem powtórzyć objaw i udało mi się - powodem był włączony lewy kierunkowskaz. Dodam tylko, że mam światła ustawione w pozycji auto. Jeżeli, ten typ tak ma, to można łatwo rozładować sobie akumulator! Proszę, sprawdźcie u siebie, czy macie podobny objaw?

W większości aut (miałem tak m.in. w audi i seacie) po zostawieniu włączonego kierunku świecą się światła pozycyjne przednie i tylne z tej strony w którą jest włączony kierunkowskaz.

ryjek - 2013-10-15, 23:08

wiele samochodów tak ma,w corsie też to miałem
XaRaDaS - 2013-10-16, 09:27

Ja sprawdzałem u siebie czy mam takie postojowe światłe i niestety nie, a uważam że jest to lepsze rozwiązanie od standardowego oświetlenia z dwóch stron.
tpi0 - 2013-10-16, 13:14

Dzięki za info. Ma ktoś może jakiś pomysł do czego służy to rozwiązanie?
mario78 - 2013-10-16, 14:50

Podejrzewam że jak parkujesz auto np. dwoma kołami na chodniku (lewymi lub prawymi) a dwoma na ulicy to możesz włączyć postojówki tylko od strony ulicy, no i pewnie dwie zużywają mniej prądu niż cztery więc i oszczędność akumulatora :arrow: to taka moja teoria ;-)
XaRaDaS - 2013-10-16, 15:17

Światła postojowe są to światła, które są włączane w warunkach niedostatecznej widoczności, w czasie postoju oraz w czasie zatrzymania pojazdu. Dopuszcza się włączenie świateł postojowych jedynie od strony środka jezdni w pojeździe nie złączonym przyczepą oraz w pojazdach o długości nieprzekraczającej 6 m i szerokości nieprzekraczającej 2 m (Dz.U.Nr 32 Poz.262 z 2002 roku).