To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Kamera cofania Orlando MY2014

Vonn79 - 2013-11-17, 15:20
Temat postu: Kamera cofania Orlando MY2014
Witam,

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Orlando, a od wczoraj mam działającą w nim kamerę cofania - wcześniej było jakieś zwarcie i paliło bezpiecznik, co skutkował jej nie działaniem po wrzuceniu wstecznego.

I teraz gdy działa to mam taką wątpliwość - czy podczas jej działania na ekranie powinny pojawiać się pomocnicze linie ? Widziałem takie w Cruze, tam nawet linie skręcały przy kręceniu kierownicą :) W menu wyświetlacza, w opcji kamery cofania jest do wyboru wyświetlanie komunikatów i czy zaznaczę, czy odznaczę to nic się nie zmienia. Czujniki parkowania działają. Tylko czy to ma tak wyglądać, a może nadal ma usterkę tylko naprawioną w 50% ? U mnie po prostu widać obraz tego co jest z tyłu samochodu i jednozdaniowe ostrzeżenie by uważać.

A tak poza tym to po 200 km nadal mi się samochód podoba i oby tak było nadal ;)

mikekanton - 2013-11-20, 09:47

Mam nowego Orlando od miesiąca, wersja modelowa 2014 (kierunkowskazy w lusterkach) i potwierdzam, że nie ma linii pomocniczych, niezależnie od wyboru w menu :)
Na testowej jeździe w Orlando 2013 były te linie, ale bardzo mnie myliły przy skręcaniu, więc ostatecznie wolę taką wersję bez ...

Vonn79 - 2013-11-20, 11:31

Dzięki za odpowiedź :)

Wczoraj taką samą otrzymałem z centrali Chevroleta i od dilera. Nie wiem jak to jest cofać z liniami, ale tak czy siak kamera to duże ułatwienie :)

Mam też PDFa odnośnie nowego MyLinka dla MY2014 - jeśli ktoś chce to proszę wysłać na PW info z adresem mailowym to podeślę :)

Krzysiek_81 - 2013-11-20, 12:52

Wg. moich doświadczeń ruchome linie pomocnicze fajnie działają, jak ktoś się chce popisać przed szwagrem. Sama kamerka przydaje się w sytuacjach, gdy naprawdę trzeba cofać do przeszkody na milimetry, lub wyjeżdżać tyłem ze ślepego miejsca parkinkowego - szeroki kąt kamery pozwala dostrzec, czy coś nie zbliża się pasem, na który chcemy wycofać, ale z drugiej strony utrudnia wjazd tyłem np. w bramę, gdy słupki zdają się być nie wiadomo jak daleko, a może okazać się, że właściwie już są przy błotnikach. Wtedy też przydają się czujniki parkowania, żeby ostrzec przed bliskim spotkaniem ze słupem, no ale wtedy do cofania użyć należy lusterek.

W ten sposób korzystam z tych udogodnień, dobrze się usupełniają i żadnego bym nie oddał.

Matt - 2014-09-28, 16:52
Temat postu: kamera
Witam. Mam Captivę ale niestety nie mam ani czujników ani kamerki. Widziałem na allegro kamerki do captivy i innych modeli chevroleta montowane w miejsce oświetlenia tylnej tablicy. Czy ktoś używa coś takiego? Np do tego lusterko dokupić z wyświetlaczem lcd? Niestety Captiva bez czujników i kamery to ciężko gdziekolwiek parkowac itd
hamburger13 - 2014-10-02, 02:56

Potwierdzam że nie ma linii pomocniczych w kamerce cofania w MY2014. I chyba niewiele by pomagały. Sama kamera i czujniki cofania bardzo dobrze się uzupełniają i wg . mnie w zupełności wystarczają. Na początku uważałem że kamera cofania w Orlando to zbędny gadżet ale szybko zmieniłem zdanie gdy przyszło mi parkować w ciasnej uliczce !! ! :-o
Krzysiek_81 - 2014-10-02, 08:33

Linie pomocnicze nie wiele pomagają, albo naprawdę trzeba mieć zacięcie, żeby nauczyć się z nich korzystać, a tak, jak juz pisałem - fajny bajer, żeby się przed szwagrem pochwalić. Dodatkowo w MY2013 można było je wyłączyć.

Kamerka ma teś ten plus, że wyjeżdżając tyłem z miejsca parkingowego na ulicę, widać - szczególnie jak się stanie za autem dostawczym - ulicę na którą wyjeżdżamy.