To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

LPG - [T250] Problem z kontrolkami poziomu gazu

Przeeemek - 2013-11-22, 20:03
Temat postu: [T250] Problem z kontrolkami poziomu gazu
Po zatankowaniu do pełna wszystkie 4 diody świecą. Poprawnie jest tak, że po przejechaniu danej ilości kilometrów gasną po kolei kontrolki od prawej do lewej.

U mnie coś się popsuło. Teraz jak jeżdżę to cały czas świecą się wszystkie kontrolki jakby zbiornik był pełny. Po przejechaniu około 200km wszystkie zaczynają migać. Po ponownym uruchomieniu silnika znowu wszystkie świecą. Po następnych kilku kilometrach znowu zaczynają migać. Jeśli przejadę na "migających" kontrolkach więcej kilometrów to dochodzi do tego jeszcze sygnał dźwiękowy taki sam jakby gaz się skończył.

Na poprzedniej butli zrobiło się tak, że po jakimś czasie zgasły od razu dwie diody, tak jakby butla była w połowie pusta. Ale nie wiem czy wskazywało poprawnie stan zbiornika.

Anonymous - 2013-11-23, 00:52

Jeśli migają wszystkie diody to komputer został źle zaprogramowany i odczytuje tak jakby przepełniony był zbiornik. Dlatego też później świeca Ci ciągle 4 diody. Udaj się do warsztatu, który Ci montował i skalibrują Ci kontrolki.
Najprawdopodobniej powiedzą Ci że powinieneś przyjechać z pustym zbiornikiem, a później zatankować do pełna

Przeeemek - 2013-11-23, 10:39

Mogło się to samo przeprogramować? Gaz mam dobrych kilka lat i do tej pory było wszystko w porządku.