To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Nadwozie - Wadliwe spasowanie elementów nadwozia model 2014

mikekanton - 2013-11-25, 08:00
Temat postu: Wadliwe spasowanie elementów nadwozia model 2014
Witam serdecznie, od niedawna jestem posiadaczem Orlando LT+ model 2014. Zauważyłem ostatnio dziwną rzecz, mianowicie prawe tylne drzwi odstają w okolicach klamki (czyli nie na całej linii) ok. 2-3 mm od karoserii, ponadto wczoraj zauważyłem, że klapa silnika jest jakby przekoszona, lub opuścił się z jednej strony błotnik, wyraźnie widać złe spasowanie. Dałbym głowę, że dwa miesiące temu jak go odbierałem z salonu w Zamościu to tego nie było!
Co to może być i czy Waszym zdaniem to elementy do regulacji czy oddawać samochód do rzeczoznawcy i wymiany?

Anonymous - 2013-11-25, 08:06

mikekanton napisał/a:
Co to może być i czy Waszym zdaniem to elementy do regulacji czy oddawać samochód do rzeczoznawcy i wymiany?

Teraz to tylko regulacja, do wymiany to trochę za mało. No chyba, że się okaże, ze z samochodem było coś nie tak np. podczas transportu.

mikekanton - 2013-11-25, 08:55

A jak sprawdzić czy nie wydarzyło się coś podczas transportu?
Anonymous - 2013-11-25, 09:09

mikekanton napisał/a:
A jak sprawdzić czy nie wydarzyło się coś podczas transportu?

Takie zdarzenia kończą się zazwyczaj lakierowaniem części karoserii i tego należałoby szukać. Do tego może zdarzyć się niechlujny powtórny montaż listew, uszczelek itp.
Jeśli sam nie masz wprawy, to będzie dla Ciebie ciężko.

tazz82 - 2013-11-27, 21:40

Panowie co do spasowania elementów w GM Opel to wygląda to tak. Popatrzcie sobie na spasowanie tylnej klapy oraz świateł ( zdjęcie prosto z fabryki w Gliwicach .
Jeżeli będziecie w salonie zobaczcie sobie nową insygnia z tyłu, oglądałem chyba z 5 w różnych salonach i wszędzie to samo. Chłopaki w Gliwicach sie nie postarali
Pozdrawiam