To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Wysokie obroty Diesel

wikiebe - 2013-12-18, 20:37
Temat postu: Wysokie obroty Diesel
Cześć. Wrzucam kolejny temat, może ktoś wie o co chodzi, bo ASO sobie z tym nie radzi, nie ma pojęcia dlaczego jak jest silnik zimny, praktycznie do osiągnięcia temperatury, to podnosi obroty na wolnym biegu do 1000 obr/min.
Czytałem na forum Insigni, że tak może być w tych dieslach, ale dlaczego robi to za każdym razem, kiedy temperatura nie osiągnie 80-90 stopni.
Macie jakieś uwagi w tym zakresie, czy to normalne? Serwis nie ma nic do powiedzenia, nie wie o co chodzi.

Kaczy.mk - 2013-12-19, 00:07

Nie wiem czy na pewno wszystkie nowoczesne diesle, ale na pewno mój (Cruze 2.0VCDI 163KM) podnosi obroty silnika. Jak temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 7-10 stopni, to do momentu osiągnięcia połowy(może trochę więcej) zaplanowanej temperatury, obroty biegu jałowego utrzymują się na poziomie 1100 obr/min. Połowy, czyli 'ćwiartka' całego wskaźnika. Nie jest to zachowanie identyczne z typowym, starym 'ssaniem', bo tu obroty spadają najpierw do ~800 obr/min a po chwili (1-2 sek), samoczynnie zaczynają wzrastać do 1100 (trwa to około 2-3 sekund).

W lecie, kiedy na zewnątrz temperatury są zdecydowanie wyższe, tego objawu nie ma. Auto odbierałem w czerwcu - dopiero w październiku pojawiły się pierwsze takie symptomy.

Napisałem, że nie wiem czy na pewno wszystkie nowoczesne diesle, ale już na kilku forach przeróżnych marek aut, spotkałem się z podobnymi tematami.

wikiebe - 2013-12-22, 21:22

Dzięki. Faktycznie, mój kumpel kupił miesiąc temu CRUZA 2.0 d 163 konie, i ma to samo, choć podnoszenie obrotów trwa u niego znacznie krócej.
mario78 - 2013-12-22, 21:46

U mnie z tymi obrotami jest podobnie jak u Was.