To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Mechanika - Zwi?kszenie obrotów silnika przy zwalnianiu peda?u sprz?g?a

mackowy - 2014-01-05, 23:46
Temat postu: Zwiększenie obrotów silnika przy zwalnianiu pedału sprzęgła
Witam,

Jestem posiadaczem Orlando z silnikiem 2.0D 130KM, skrzynia manualna (wyprzedaż rocznika 2012). Chciałem się zapytać czy jest to normalne w tych silnikach, że przy zwalnianiu pedału sprzęgła, na biegu jałowym, obroty silnika idą do góry o jakieś 200 obr/min? - słychać wyraźny wzrost obrotów. Jest to dość uciążliwe, bo każdorazowe wciśnięcie i puszczenie sprzegła (bez dodawania gazu) powoduje wzrost obrotów - zwłaszcza w korkach kiedy próbuje sie trochę podjechać, auto "wyrywa" się do przodu.
W serwisie Orlando zostało podpięte pod komputer, ale nie znaleźli żadnych błędów i stwierdzili, że ten typ tak ma :) Czy też spotkaliście się z takimi objawami - nie wiem czy jest to usterka, czy rzeczywiście te silniki tak mają. Pozdrawiam!

olke - 2014-01-07, 21:05

Witam 'Współsilnikowca'

Dziś wracając do domu sprawdziłem co opisałeś. Do tego momentu nie zwracałem na to uwagi.

Faktycznie, podczas puszczania sprzęgła obroty delikatnie wzrastają, o wartość ok 200 obr/min. A następnie opadają. Test przeprowadziłem bez biegu - 'na luzie' - silnik rozgrzany. Ciekawostka, przeprowadzanie tego samego testu z przyciśniętym pedałem hamulca, nie powoduje podniesienia obrotów.

Pozdrawiam
olke

mackowy - 2014-01-09, 21:14

Dzięki za odpowiedź. Widocznie ten typ tak ma :) Dziwię się jedynie pracownikom serwisu, którzy nie mieli o tym pojęcia.

Pozdrawiam
Maciek

icetracker - 2014-09-18, 11:54

Witam,
U mnie jest dokladnie to samo (wersja z konca 2013) ale to nie przeszkadza, wrecz powiedzialbym ze pomaga w plynniejszej zmianie biegow - ale co fakt to fakt - to ja musialem uswiadomic sprzedawce o tym udziwnieniu:)