To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Chevrolet
Pozwól się uwieźć

Elektronika i Elektryka - Akumulator - czy bezobs?ugowy?

westsajd - 2014-01-24, 18:32
Temat postu: Akumulator - czy bezobsługowy?
Cześć, posiadam Chevroleta Aveo 2005 a w nim jeszcze oryginalny akumulator, podobny do tego na tym zdjęciu:

Orientujecie się może, czy trzeba do niego dolewać wody? Ta górna część, tam gdzie są naklejki, niby wygląda mi na klapkę ale za cholery nie wiem jak ją ściągnąć.

chevy_power - 2014-01-25, 17:06

Na wstępie chciałem wyczulić na pisanie nowych tematów, aby w nagłówku w nawiasie kwadratowym określić jakiego modelu będzie dotyczył temat, czyli [T200] ;-)

Co do Twojego zapytania, ja mam T250, ale technologicznie jesteśmy tacy sami i u mnie jest bezobsługowy akumulator. Zresztą... fabryczny 8-latek z 2006 :-)

Po 5 latach użytkowania chciałem prewencyjnie wymienić akumulator i pojawił się mały problem, bo w silniku 1.2 jest 45 amperowy a gabarytowo nasze akumulatory odpowiadają 55 amperom i są dodatkowo lewoplusowe (?). Tak czy owak pan sprzedawca powiedział, że mój akumulator zaczyna się od 350 zł .... zaniechałem zakupu i zapomniałem o wymianie :-> Dzisiaj w Krakowie było -15 C i zapalił od kopa :-D

pozdravka

Waldek26 - 2014-01-26, 13:26

Witam to są akumulatory bezobsługowe a najtańszy akumulator to 50 amperowi za 250 są dostępne i faktycznie z lewymi plusami są więc nietypowe
Waldek26 - 2014-01-26, 13:28

posiadam aveo z 2004roku i w zeszłym roku w grudniu wymieniałem akumulator
miHu - 2014-01-27, 00:27

Fakt, akumulator trochę nietypowy (wąski i jeszcze L+). Ale bez paniki bo producenci mają takie w ofercie. Ja wymieniłem na Centrę Futurę (kosztował niecałe 300 zł).